لوگوی کاردون

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

ماشین های لباسشویی مانند هر وسیله دیگری هستند برای عملکرد بهتر نیاز به مراقبت دارد. یکی از مواردی که باید بررسی کنید باقی مانده مواد شوینده در ماشین لباسشویی است. آیا تا به حال از خود سوال کرده اید چرا مواد شوینده در دستگاه باقی می ماند و یا علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی چیست و چگونه می توان آن را متوقف نمود؟

برخلاف مواد شوینده مایع، پودر از کشوی ماشین لباسشویی پخش می شود. قبل از بیرون کشیدن مواد شوینده به داخل درام در حین شستشو، آب به داخل کشو یا جاپودری پمپاژ می شود. اگر پودر بیش از حد جمع شود، می تواند دستگاه را مسدود کند، به این معنی که مواد شوینده به درستی توزیع نشده و لباس های شما را شسته نشده است. برای جلوگیری از باقی ماندن پودر، با کاردون همراه شوید.

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

یکی از سوالات متداول در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی، مربوط به بقایای قابل رویت یا باقی مانده پودر لباسشویی روی لباسهایی است که تازه شسته شده اند. می تواند لکه های سفید یا رگه هایی باشد که روی لباس های تیره باقی مانده یا بقایای آبی یا سبز بر روی لباس های رنگ روشن باشد. در اینجا دلایل وقوع آن و آنچه می توانید برای جلوگیری از مشکل انجام دهید، آورده شده است.

علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

همیشه از مقدار صحیح پودر لباسشویی استفاده کنید: مقدار بیش از حد مواد شوینده پودری در ماشین لباسشویی سبب حل نشدن مقداری از پودر و به جا ماندن آن در داخل لباسشویی خواهد شد گاهی اوقات پس از اتمام فرآیند شستشو مقداری پودر در کشو باقی می ماند.

بیشتر همیشه بهتر نیست. استفاده بیش از حد از مواد شوینده می تواند باعث باقی ماندن پودر بر روی لباس ها شود. این امر خصوصاً در لباسشویی های با بازده بالا بسیار صدق می کند. این لباسشویی ها در چرخه شستشو از آب بسیار کمتری نسبت به یک لباسشویی استاندارد استفاده می کنند. استفاده بیش از دو قاشق چای خوری مواد شوینده توصیه نمی شود.

جاپودری لباسشویی را تمیز کنید: بهتر است بعد از هر بار شستشو، کشوی ماشین لباسشویی را برداشته و آن را تمیز کنید. با استفاده از یک حوله مرطوب آغشته به مایع صابون و آب گرم، جاپودری را به آرامی تمیز کنید، مطمئن شوید که به گوشه ها رسیده و هر ذره از مواد شوینده را پاک می کنید.

از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت استفاده کنید: از یک شوینده لباسشویی با کیفیت بالا استفاده کنید زیرا در برخی مواقع به دلیل نامرغوب بودن پودر ماشین لباسشویی و حل نشدن آن در آب شاهد باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی خواهید بود.

چه عواملی باعث باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی میشود؟

مراقبت از ماشین لباسشویی مهم است زیرا در صورت عدم توجه و نگهداری نامناسب باید به تعمیر ماشین لباسشویی خود فکر کنید. حتما از خود می پرسید چگونه می توان از باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی خلاص شد؟

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

هنگامی که همه دلایل مشکل را برطرف کردید، تنها راه خلاص شدن از باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی شستشوی مجدد لباس است. مواد لکه دار را دوباره در داغترین آب بشویید اما مواد شوینده یا نرم کننده پارچه اضافه نکنید. در عوض، یک فنجان سرکه سفید مقطر به چرخه شستشو اضافه کنید تا فیبرها کمی آرام شوند و باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی را آزاد کنند. باقی ماندن پودر روی لباسهای تازه شسته شده به دلیل اتلاف وقت برای شستشوی مجدد، ناامید کننده و وقت گیر است. هفت عامل وجود دارد که به این مشکلات کمک می کند.

اگر از مواد شوینده پودری استفاده می کنید، ممکن است کاملاً حل نشود. همیشه قبل از بارگیری لباس ابتدا مواد شوینده پودر شده را درون لباسشویی خالی بریزید. با این کار بیشترین زمان برای حل شدن فراهم می شود. اگر مشغول شستشو در آب سرد، به ویژه در مناطق بسیار سرد آب و هوایی هستید، یک ماده شوینده پودر شده ممکن است کاملاً حل نشود. برای رسیدن به بهترین نتیجه، پودر را ابتدا در یک فنجان آب داغ حل کنید و سپس آن را به لباسشویی اضافه کنید یا به فرمول مایع تغییر دهید.

سوالات متداول

اگر پودر بیش از حد جمع شود، می تواند دستگاه را مسدود کند، به این معنی که مواد شوینده به درستی توزیع نشده و لباس های شما را شسته نشده است.

اگر مشغول شستشو در آب سرد، به ویژه در مناطق بسیار سرد آب و هوایی هستید، یک ماده شوینده پودر شده ممکن است کاملاً حل نشود.

 زیرا در برخی مواقع به دلیل نامرغوب بودن پودر ماشین لباسشویی و حل نشدن آن در آب شاهد باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی خواهید بود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا
1 سال قبل

باقی موندن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی میتونه به خاطر رسوب آب هم باشه؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  لیلا
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر
بله اگر آب شما مواد معدنی و املاح زیادی داخل خودش داشته باشد، امکان رسوب کردن آن داخل جاپودری زیاد خواهد بود.

حماسه
4 ماه قبل

سلام اگر پودر به مدت خیلی طولانی در جا پودری باقی مانده و‌چسبیده چطور میشه کاملا ازبینش برد ؟