علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی
فهرست محتوا

به طور واضح ، ماشین لباسشویی که لباس ها را به درستی تمیز نمی کند ، می تواند دردسر ساز باشد و اولین راه حل تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار باشد. ماشین های لباسشویی باید بتوانند در یک شستشوی سریع با درجه حرارت پایین و کمی مواد شوینده ، لکه ها و بوی بد لباس را از بین ببرند ، اما با گذشت زمان ، بسیاری از افراد دریافتند که لباس های آنها پس از مدت طولانی شستشو هنوز کثیف است یا حتی چندین بار شستشو ! شاید از خود می پرسید علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی چیست ؟ اگر چه ماشین لباسشویی لباس ها را به درستی تمیز نمی کند ، اما جای وحشت نیست. تا زمانی که ماشین لباسشویی در حال تخلیه ، چرخش و پر شدن از آب است ، هنوز باید بتواند لباس ها را تمیز کند.

چرا ماشین لباسشویی اب را گرم نمیکند

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی

یک دلیل عمده برای تمیز نکردن صحیح لباس ها توسط ماشین لباسشویی این است که خطی که از سینی مواد شوینده به دیگ منتهی می شود با پودر لباسشویی مسدود شده است. این بدان معنی است که فقط مقدار کمی شوینده به درام می رسد – بقیه آن به دلیل مسدود بودن مسیر به دیگ و لباس ها نمی رسد.

تعمیرات، سرویس و نصب ​ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی + ضمانت

آیا می دانید در واقع نیازی به پودر و مایع شستشو در سینی مواد شوینده ندارید؟ می توانید پودر را به طور مستقیم درون درام بالای لباس خود قرار دهید ، یا یک کپسول مایع شستشو بخرید و قبل از روشن کردن دستگاه آن را در درام قرار دهید. اگر این کار با موفقیت لباس های شما را تمیز کرد ، ممکن است لازم باشد ماشین لباسشویی خود را با پاک کردن سینی مواد شوینده تمیز کنید.

یکی از دلایل سفیدک زدن لباس در لباسشویی استفاده بیش از حد از پودر و مواد شوینده است در آینده از شوینده کمتری استفاده کنید. مواد شوینده زیادی در داخل دستگاه جمع می شود. بهتر است دستورالعمل های موجود در بسته بندی مواد شوینده را دنبال کنید.

چرا ماشین لباسشویی صدا میده

چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید ، دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید. برخی از ضمانت های ماشین لباسشویی وقتی صاحبان آنها از پاک کننده ماشین لباسشویی یا سایر محصولات استفاده می کنند ، فاقد اعتبار می شوند.

جاپودری ماشین لباسشویی را بیرون آورده و در آب داغ بگذارید. باقی مانده مواد شوینده ، کپک یا مواد دیگر را به آرامی با مسواک تمیز یا حتی مسواک قدیمی پاک کنید. قبل از قرار دادن مجدد آن را بگذارید تا خشک شود. ماشین لباسشویی خود را روی بالاترین دما ممکن قرار دهید و سرکه سفید یا پاک کننده ماشین لباسشویی را به آن اضافه کنید. هیچ لباسی داخل لباسشویی نباشد! پس از اتمام چرخه ، در را باز کنید و بوی دیگ را حس کنید. اگر هنوز کمی بو احساس می کنید ، سرکه سفید یا پاک کننده ماشین لباسشویی بیشتری اضافه کنید و دوباره آن را اجرا کنید.

آیا در ماشین لباسشویی بیش از حد لباس قرار می دهید؟

آیا می دانستید این امر باعث می شود تا در تمیز کردن لباس از تأثیر کمتری برخوردار شود ، و باعث می شود کمربند محرک به هم بخورد و چرخش ماشین لباسشویی متوقف شود. ماشین لباسشویی هرگز نباید بیش از سه چهارم پر باشد.

آیا از برنامه درستی برای شستشو استفاده می کنید؟ در حالی که شستشوی های محیطی ، با دمای پایین و چرخه های سریع ، برای اکثر لباس ها مناسب است (و از نظر محیط زیست سازگارتر هستند) ، به ویژه وسایل کثیف یا بدبو که نیاز به شستشوی طولانی تری دارند. اگر مطمئن نیستید که لباس های شما قادر به کنار آمدن با آن هستند ، مراقب افزایش دما باشید!

آیا می دانید دکمه ها و علامت های روی ماشین لباسشویی چه معنایی دارند؟ اگر کتابچه راهنمای دستگاه را نخوانده اید ، احتمالاً به سادگی حدس می زنید و اگرچه ممکن است درست حدس بزنید ، اما ممکن است این دکمه ها بر توانایی شما در تمیز کردن لباس مناسب تأثیر بگذارد. بنابراین لازم است درباره علامت های ماشین لباسشویی بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها