لوگوی کاردون

چند بار در روز می‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

چند بار در روز می‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد
فهرست محتوا

ممکن است برای خانه تکانی عید یا اسباب کشی به خانه جدید، کلی لباس و ملحفه برای شستن داشته باشید. در این مواقع یکی از اهداف تمیزکاری این است که حتما شستشوها سریع تمام شود و به روتین همیشگی برگردیم و همه جا از تمیزی برق بزند. ماشین لباسشویی در این مواقع تنها وسیله‌ای است که به موقع به داد آدم می‌رسد و با یک چشم برهم زدن همه پارچه و لباس‌ها را تمیز می‌کند. اما آیا اینکه در یک روز چندینبار از ماشین لباسشویی استفاده کنیم به دستگاه آسیبی وارد می‌کند؟ تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز چندبار است؟ ما در این مطلب با کمک تیم تعمیرات لباسشویی و لوازم خانگی کاردون تصمیم گرفتیم که به این سوالات پاسخ بدهیم. زیرا تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز بر عمر دستگاه تاثیر خواهد داشت.

روزی چندبار از ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

در استفاده از لوازم برقی خانگی مبحثی به نام عمر مفید دستگاه وجود دارد. در ماشین لباسشویی که یک وسیله پرکاربرد است این طول عمر به نحوه استفاده درست دستگاه هم مربوط می‌شود. اینکه برای مثال چندین بار در روز از ماشین لباسشویی استفاده کنید به موتور و دیگر قطعات دستگاه فشار بیش از حد وارد می‌کند. برای حفظ سلامتی دستگاه بیشتر از 2 بار شستشو در روز با ماشین لباسشویی نداشته باشید. تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز بیش از این مقدار دستگاه را خراب می‌کند.

روزی چندبار از ماشین لباسشویی استفاده کنیم

آیا استفاده بیش از یکبار از ماشین لباسشویی باعث آسیب دیدن آن می‌شود؟

اگر حجم زیادی لباس و ملحفه دارید، آنها را به چند وعده تقسیم کنید و برای اینکه به ماشین لباسشویی آسیب نرسد و تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز را هم رعایت کرده باشید، از چرخه‌های شستشوی کوتاه استفاده کنید. به نظر می‌رسد که یک دستگاه ماشین لباسشویی بسیار مقاوم است و خراب نخواهد شد در صورتی که هر دستگاهی در طول کار کردن به استراحت نیاز دارد. اگر در یک خانواده پر جمعیت هستید و همه سریعا به لباس‌های تمیز خود احتیاج دارند برای شستن البسه حتما یک برنامه منظم داشته باشید.

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز

همانطور که در قسمت های پیشین اشاره شد تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز بهتر است با برنامه ریزی و کم باشد اگر قصد استفاده پشت سر هم را از دستگاه دارید حتما 30 دقیقه بین هر شستشو فاصله بگذارید. قطعا اگر استثنا” و موقتا بیش از دوبار هم از ماشین لباسشویی استفاده کنید و این روتین شما نباشد، کمتر ممکن است که به دستگاه فشار بیاید اما اگر هر هفته و هر روز بیش از روزی یک الی دو بار از ماشین لباسشویی استفاده کنید باید به زودی به فکر خرید یک دستگاه دیگر باشید.

چه نکاتی باعث خراب شدن ماشین لباسشویی می‌شوند

چه نکاتی باعث خراب شدن ماشین لباسشویی می‌شوند؟

در کنار تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز باید به یکسری نکات هم دقت کنید تا در محافظت از ماشین لباسشویی به درستی عمل کرده باشید.

۱. پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی

برخی افراد تصور می کنند که ماشین لباسشویی هرکاری را در حیطه شستن لباس باید انجام دهد و حتی هر چقدر هم که ظرفیت آن را پر کنیم باید توانایی این را داشته باشد که آنها را به خوبی بشوید و به دستگاه هم آسیبی وارد نشود. این کار گاهی با رعایت نکردن تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز هم یکی می‌شود، یعنی هم ماشین لباسشویی بیش از ظرفیتش بار تحمل می‌کند و هم چندین بار در روز از آن استفاده می‌شود. در اینطور مواقع دستگاه قادر نیست لباس‌ها را تمیز کند و به دستگاه هم فشار شدید وارد می‌شود. اگر دقت کرده باشید هر ماشین لباسشویی در مشخصات خود ظرفیت و حجم مشخصی را هم پشتیبانی می‌کند و بیش از این مقدار نباید مخزن لباس را پر کرد.

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی

۲. استفاده از درجه دمای بالا

درست است که ماشین لباسشویی قابلیت این را دارد که درجه آب را خیلی داغ کند اما اینکار موجب می شود تا به دستگاه آسیب وارد شود. اگر تعداد استفاده از ماشین لباسشویی در روز برای شما بیش از یکبار و بی وقفه است و به همراه آن از دمای آب بالا در چرخه شستشو استفاده می‌کنید یعنی به زودی دستگاه خراب خواهد شد. برای شستن روتین لباس‌ها از آب خیلی داغ در ماشین لباسشویی استفاده نکنید، دمای خیلی بالا برای ضد عفونی کردن حوله و ملحفه به کار برده می‌شود.

جمع‌بندی

هر دستگاه برقی متناسب با نوع کارکرد آن نیاز به مراقبت دارد تا بتوان از آن متناسب با عمر استاندارد دستگاه استفاده کرد. ماشین های لباسشویی جزو پر مصرف‌ترین دستگاه‌های برقی منازل هستند و گاهی در نگهداری از آن به درستی عمل نمی‌شود. برای اینکه دستگاهی با موتور قوی و عمری طولانی تر داشته باشید باید به تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز و نکات دیگری که گفته شد دقت کنید. چنانچه ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شد می‌توانید از تیم متخصصان تعمیرات لوازم خانگی کاردون کمک بگیرید و از خدمات مختلف برای انواع برندها از جمله تعمیر لباسشویی ال جی، تعمیر لباسشویی سامسونگ، تعمیر لباسشویی کنوود و … استفاده کنید. کاردون همواره آماده ارائه خدمات به مشتریان است.

بهتر است بیش از ۲ بار در طول روز از ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید. به طور کلی نیز بین دفعات استفاده از ماشین لباسشویی بیش از ۳۰ دقیقه فاصله بگذارید.

برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی بیش از ۲ بار در روز آن را روشن نکنید، به اندازه مجاز داخل آن لباس بریزید، پس از هر بار استفاده لاستیک دور درب را تمیز و خشک کنید و دیگ ماشین لباسشویی را نیز خشک کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها