تصویر هدر
نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی

30 فروردین, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

بسیاری از افراد بیش از مقدار مورد نیاز از پودر ظرفشویی استفاده می کنند که باعث می شود مواد شوینده با سرعت بیشتری تمام شده و به اجزای ماشین ظرفشویی در طولانی مدت آسیب برساند. بیاموزید که چگونه از پودر ظرفشویی به درستی استفاده کنید تا ماندگاری دستگاه بیشتر شود ، همین طور در هزینه صرفه جویی کنید و پایان درخشان ظروف را تضمین کنید. در این مطلب چند نکته مهم برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی و نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی آورده شده است. با رعایت این موارد می توانید از لوازم خانگی خود به طور صحیح استفاده نمایید و از تعمیرات لوازم خانگی در امان بمانید.

برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی چه کنیم؟

از پودر لباسشویی به میزان کم استفاده کنید : پودر ظرفشویی به طور قابل توجهی کارآمدتر از مواد شوینده دهه های گذشته است. افزودن پودر ظرفشویی اضافی کیفیت شستشو را بهبود نمی بخشد. می تواند باعث ایجاد لجن بیشتری و افزایش مصرف آب و برق شود.

ماشین ظرفشویی را تمیز کنید : اگر از ماشین ظرفشویی غافل شوید ، اثر پودر ظرفشویی را محدود می کند و بر کیفیت شستشو تأثیر می گذارد. برای از بین بردن رسوبات چربی ، آهک ، کلسیم و سایر رسوبات از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. سعی کنید هر ماه یکبار از تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا فوراً شاهد بهبودها باشید.

پودر ظرفشویی مناسب انتخاب کنید : همه پودرهای ظرفشویی برابر نیستند هنگامی که به دنبال پودر ظرفشویی با کیفیت بالا هستید ، مواد شوینده ای را انتخاب کنید که لکه های سرسخت را از بین برده و ظروف را براق می کند. همچنین می توانید جایگزینی برای پودر ظرفشویی معمولی مانند:

قرص های ماشین ظرفشویی: قرص ها برای هر بار شستشو مقدار مناسبی مواد شوینده دارند و اغلب حاوی مواد کمک شستشو هستند. قرص های ماشین ظرفشویی باعث شستشوی سریعتر و راحت ظرف ها در سال های اخیر شده است.

ژل ماشین ظرفشویی: اندازه گیری این ماده شوینده آسان است و کمتر قابل ریختن است و قبل از شروع کار به محلول شدن نیاز ندارد.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی

مواد شوینده ظرفشویی اتوماتیک ، معمولاً به صورت مایع یا پودر شده ، مخصوص استفاده در ماشین های ظرفشویی طراحی شده است. قرار دادن صابون در ماشین ظرفشویی ایده خوبی نیست ، زیرا مواد شوینده مقدار زیادی لجن ایجاد می کند. با پر شدن ، دستگاه می تواند نشت آب را شروع کند و صابون باقی مانده روی ظروف را باقی می گذارد. نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی طبق دستورالعمل زیر اجرا می شود:

مرحله 1

طبق دستورالعمل موجود در ظرف ، مقدار توصیه شده مواد شوینده را اندازه بگیرید. برخی از مارک ها در بسته های کوچک طراحی شده برای استفاده های فردی وجود دارد.

مرحله 2

مواد شوینده ظروف را درون ظرفشویی قرار دهید ، که معمولاً در داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. در صورت خیس یا باقی ماندن مواد شوینده، مخزن را ابتدا با پارچه خشک پاک کنید.

مرحله 3

درب مخزن را محکم ببندید. ماشین ظرفشویی را بارگیری کنید.

مرحله 4

یک چرخه خشک و شستشو را انتخاب کنید و برای شروع “شروع” را فشار دهید یا انتخاب کنید.

علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی دوو

استفاده از قرص ماشین ظرفشویی توصیه می شود ؟

قرص های ماشین ظرفشویی به گونه ای ساخته شده اند که برای چرخه شستشوی استاندارد دقیقاً مقدار مناسبی را در خود دارند ، بنابراین دیگر نگران میزان مواد شوینده نباشید. قرص های ماشین ظرفشویی معمولاً از پودر ماشین ظرفشویی به صورت فشرده و با برخی قرص ها دارای محفظه های ژل تشکیل شده اند تا کیفیت شستشو را بهبود بخشند. از مزایای قرص ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

راحتی: ایده آل برای خانه های شلوغ – نیازی به اندازه گیری پودر و خطر ریختن بیش از حد مواد شوینده نیست.

اقتصادی: هنگام استفاده از این قرص های اندازه گیری شده ، شوینده را هدر نمی دهید.

انتخاب رایحه ها: از طیف وسیعی از رایحه های میوه ای ساخته شده است تا ظروف و ماشین ظرفشویی شما بوی تازه ای بگیرد.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.