لوگوی کاردون
نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی

بسیاری از افراد بیش از مقدار مورد نیاز از پودر ظرفشویی استفاده می کنند که باعث می شود مواد شوینده با سرعت بیشتری تمام شده و به اجزای ماشین ظرفشویی در طولانی مدت آسیب برساند. بیاموزید که چگونه از پودر ظرفشویی به درستی استفاده کنید تا ماندگاری دستگاه بیشتر شود ، همین طور در هزینه صرفه جویی کنید و پایان درخشان ظروف را تضمین کنید. در این مطلب چند نکته مهم برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی و نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی آورده شده است. با رعایت این موارد می توانید از لوازم خانگی خود به طور صحیح استفاده نمایید و از تعمیرات لوازم خانگی در امان بمانید.

برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی چه کنیم؟

از پودر لباسشویی به میزان کم استفاده کنید : پودر ظرفشویی به طور قابل توجهی کارآمدتر از مواد شوینده دهه های گذشته است. افزودن پودر ظرفشویی اضافی کیفیت شستشو را بهبود نمی بخشد. می تواند باعث ایجاد لجن بیشتری و افزایش مصرف آب و برق شود.

ماشین ظرفشویی را تمیز کنید : اگر از ماشین ظرفشویی غافل شوید ، اثر پودر ظرفشویی را محدود می کند و بر کیفیت شستشو تأثیر می گذارد. برای از بین بردن رسوبات چربی ، آهک ، کلسیم و سایر رسوبات از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. سعی کنید هر ماه یکبار از تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا فوراً شاهد بهبودها باشید.

پودر ظرفشویی مناسب انتخاب کنید : همه پودرهای ظرفشویی برابر نیستند هنگامی که به دنبال پودر ظرفشویی با کیفیت بالا هستید ، مواد شوینده ای را انتخاب کنید که لکه های سرسخت را از بین برده و ظروف را براق می کند. همچنین می توانید جایگزینی برای پودر ظرفشویی معمولی مانند:

قرص های ماشین ظرفشویی: قرص ها برای هر بار شستشو مقدار مناسبی مواد شوینده دارند و اغلب حاوی مواد کمک شستشو هستند. قرص های ماشین ظرفشویی باعث شستشوی سریعتر و راحت ظرف ها در سال های اخیر شده است.

ژل ماشین ظرفشویی: اندازه گیری این ماده شوینده آسان است و کمتر قابل ریختن است و قبل از شروع کار به محلول شدن نیاز ندارد.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی

مواد شوینده ظرفشویی اتوماتیک ، معمولاً به صورت مایع یا پودر شده ، مخصوص استفاده در ماشین های ظرفشویی طراحی شده است. قرار دادن صابون در ماشین ظرفشویی ایده خوبی نیست ، زیرا مواد شوینده مقدار زیادی لجن ایجاد می کند. با پر شدن ، دستگاه می تواند نشت آب را شروع کند و صابون باقی مانده روی ظروف را باقی می گذارد. نحوه ریختن پودر در ماشین ظرفشویی طبق دستورالعمل زیر اجرا می شود:

مرحله 1

طبق دستورالعمل موجود در ظرف ، مقدار توصیه شده مواد شوینده را اندازه بگیرید. برخی از مارک ها در بسته های کوچک طراحی شده برای استفاده های فردی وجود دارد.

مرحله 2

مواد شوینده ظروف را درون ظرفشویی قرار دهید ، که معمولاً در داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. در صورت خیس یا باقی ماندن مواد شوینده، مخزن را ابتدا با پارچه خشک پاک کنید.

مرحله 3

درب مخزن را محکم ببندید. ماشین ظرفشویی را بارگیری کنید.

مرحله 4

یک چرخه خشک و شستشو را انتخاب کنید و برای شروع “شروع” را فشار دهید یا انتخاب کنید.

علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی دوو

استفاده از قرص ماشین ظرفشویی توصیه می شود ؟

قرص های ماشین ظرفشویی به گونه ای ساخته شده اند که برای چرخه شستشوی استاندارد دقیقاً مقدار مناسبی را در خود دارند ، بنابراین دیگر نگران میزان مواد شوینده نباشید. قرص های ماشین ظرفشویی معمولاً از پودر ماشین ظرفشویی به صورت فشرده و با برخی قرص ها دارای محفظه های ژل تشکیل شده اند تا کیفیت شستشو را بهبود بخشند. از مزایای قرص ماشین ظرفشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

راحتی: ایده آل برای خانه های شلوغ – نیازی به اندازه گیری پودر و خطر ریختن بیش از حد مواد شوینده نیست.

اقتصادی: هنگام استفاده از این قرص های اندازه گیری شده ، شوینده را هدر نمی دهید.

انتخاب رایحه ها: از طیف وسیعی از رایحه های میوه ای ساخته شده است تا ظروف و ماشین ظرفشویی شما بوی تازه ای بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...