لوگوی کاردون

اگر فیلتر یخچال تعویض نشود

اگر فیلتر یخچال تعویض نشود
فهرست محتوا

اگر چه هرگز به فکرمان هم نمی رسد، اما فیلتر آب یخچال یکی از سخت ترین کارگران آشپزخانه است. آب لوله کشی را می گیرد و تا ریزترین ذرات آن را تصفیه می کند و اطمینان حاصل می کند که هر جرعه ای که می نوشید تمیز، خوش طعم و عاری از هرگونه مواد مضر است. اما آیا عدم تغییر مرتب فیلتر آب یخچال و فریزر خطراتی دارد؟

اگر فیلتر یخچال تعویض نشود چه اتفاقی می افتد؟ تعویض نکردن فیلتر نمی تواند برای زندگی شما تهدیدکننده باشد، اما در برخی مواقع خاموش کردن فیلتر ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. خوشبختانه، ایمن و قابل شرب نگه داشتن آب نسبتاً آسان است به شرطی که یادتان باشد بعضی اوقات فیلتر را طبق دستورالعمل های سازنده یخچال تغییر دهید. اگر برای تعمیر یخچال و فریزر به دنبال تعمیرکار و متخصص هستید با کاردون در ارتباط باشید.

اگر فیلتر یخچال تعویض نشود چه اتفاقی می افتد؟

What happens if the refrigerator filter is not replaced

یک فیلتر بدون تغییر می تواند سموم ناخوشایندی را در خود جای دهد که می توانند طعم آب شما را تغییر دهند و به سلامت یخچال و سلامتی شما آسیب برسانند. وقتی فیلتر یخچال را تغییر نمی دهید چه اتفاقی می افتد؟

از نظر برخی، تغییر فیلتر آب یخچال کاری کاملاً دلهره آور به نظر می رسد. همچنین برای صاحبان خانه بسیار معمول است که فکر کنند آیا واقعاً لازم است فیلترهای یخچال را عوض کنید و اگر چنین است، چند بار باید فیلترهای آب عوض شوند؟ اگر به فیلتر آب یخچال مانند فیلتر هوا درون اتومبیل فکر می کنید، فکر کنید که اگر در فواصل منظم تعمیر و نگهداری مناسب را روی آن انجام ندهید، چگونه عملکرد موتور ماشین شما تأثیر می گذارد. تعویض فیلتر یخچال و فریزر نیز همانند فیلتر هوای ماشین است.

ممکن است مواد شیمیایی مضر مصرف کنید: دلیل اصلی تعویض فیلتر یخچال این است که 99 درصد مواد شیمیایی مضر و آلاینده ها را از آب آشامیدنی از جمله سرب، آزبست، جیوه و باکتری های مضر پاک می کند. سرب که از طریق لوله های قدیمی تمایل به تأمین آب دارد، می تواند باعث مشکلات عصبی، رفتاری و بهداشتی در کودکان و بزرگسالان شود. فیلترهای آب یخچال می توانند میزان سرب موجود در آب آشامیدنی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

نشان داده شده است که سطح بالای جیوه به مغز، کلیه ها و جنین در حال رشد در زنان باردار آسیب می رساند. به طور کلی، سطح جیوه در آب آشامیدنی به اندازه کافی بالا نیست که بتواند مشکلات جدی بهداشتی ایجاد کند، اما یک فیلتر آن را تقریبا به طور کامل از بین می برد.

در صورتی که ساکن تهران هستید می توانید از سرویس تعمیر یخچال در تهران کاردون استفاده کنید.

از کجا بفهمیم زمان تعویض فیلتر رسیده است؟

How do we know when it's time to change the filter

به همان روشی که این مواد شیمیایی مضر درون آب می توانند روی بدن ما تأثیر بگذارند، یخچال ها را نیز تحت تأثیر قرار می دهند. عدم تغییر فیلتر آب یخچال و فریزر می تواند باعث پوسته شدن و رسوب در دستگاه یخ و آب شود، که می تواند به یخچال آسیب جدی برساند. این تجمع باعث کند شدن سیستم می شود و باعث کم شدن جریان می شود و بر طعم آب یخچال تأثیر منفی می گذارد.

این واقعیت را فراموش نکنیم که یک فیلتر قدیمی قادر به حذف صحیح ذرات چشایی در آب نیست و باعث می شود طعم آب فلزی، سولفوریک یا بد باشد. بهترین راه برای اطمینان از داشتن H2O با کیفیت بالا و خوش طعم این است که یک فیلتر آب خوب انتخاب کنید و مطمئن شوید که آن را در فواصل زمانی مناسب تعویض می کنید. داشتن آب با طعم و بوی خوب به جذابیت بیشتر آن کمک می کند بنابراین می توانید مقدار توصیه شده روزانه خود را بنوشید!

چند بار باید فیلتر یخچال را تغییر دهید؟

اینکه چند بار نیاز به تغییر فیلتر آب دارید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ساخت و مدل یخچال، کیفیت آب شیر موجود و تعداد دفعات استفاده از ویژگی های آب و یخ روی دستگاه. علاوه بر این، تولید کنندگان مختلف یخچال و فریزر توصیه های مختلفی دارند. به عنوان مثال، برخی از فیلترهای تعویض آب یخچال سامسونگ و GE باید هر شش ماه تعویض شوند، در حالی که تولید کنندگان دیگر توصیه می کنند هر سه ماه تعویض شود.

خبر خوب این است که اگر شما یک یخچال نسبتاً مدرن دارید، احتمال زیادی وجود دارد که به شما اطلاع دهد دقیقاً چه زمانی زمان تعویض فیلتر است. با استفاده از سنسورهای داخلی، یخچال قادر است زمان به روزرسانی را تشخیص دهد و از طریق چراغ نشانگر جلوی یخچال به کاربر هشدار می دهد.

سوالات متداول

دلیل اصلی تعویض فیلتر یخچال این است که 99 درصد مواد شیمیایی مضر و آلاینده ها را از آب آشامیدنی از جمله سرب، آزبست، جیوه و باکتری های مضر پاک می کند.

سطح بالای جیوه به مغز، کلیه ها و جنین در حال رشد در زنان باردار آسیب می رساند.

به طور کلی، سطح جیوه در آب آشامیدنی به اندازه کافی بالا نیست که بتواند مشکلات جدی بهداشتی ایجاد کند، اما یک فیلتر آن را تقریبا به طور کامل از بین می برد.

در صورتی که از یخچال برند سامسونگ استفاده می کنید، برای انجام تعمیرات آن می توانید از خدمات تعمیرات یخچال سامسونگ کاردون استفاده کنید.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها