لوگوی کاردون

بررسی دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی

بررسی دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

ماشین لباسشویی می‌چرخد، اما لباس‌ها هنوز خیس هستند. در این حالت، چه چیزی را باید بررسی کرد تا مشکل برطرف شود؟ اگر لباس‌های شما در ماشین لباسشویی خشک نمی‌شوند، اما ماشین لباسشویی می‌چرخد، ممکن است مشکلات متعددی باعث این امر باشند. در این راهنما به شما خواهیم گفت که چه چیزی را بررسی کنید تا بفهمید چرا ماشین لباسشویی، لباس‌های شما را خشک نمی‌کند. این راهنما برای ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک کاربرد دارد. ما همه‌ دلایل را فهرست می‌کنیم تا شما بتوانید ماشین لباسشویی خود را بدون توجه به برند یا نوع آن، بررسی کنید. با وب‌سایت تعمیرات لوازم خانگی کاردون همراه باشید تا علت خشک نکردن ماشین لباسشویی خود را دریابید.

بررسی دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

دلایل متعددی برای خشک نکردن ماشین لباسشویی وجود دارند که برخی از آن‌ها را بدون کمک متخصص هم می‌توانید رفع کنید. بنابراین اگر عمر لباسشویی شما کمتر از یک دهه است، برای تعویض آن با دستگاه جدیدتر عجله نکنید. اگر متوجه هر یک از مشکلات زیر شدید، به احتمال زیاد لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد.
۱. ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود یا شروع به کار نمی‌کند.
۲. دیگ دستگاه چرخ نمی‌خورد یا سروصدای زیادی ایجاد می‌کند.
گاهی اوقات، ممکن است هیچ یک از این نشانه‌های خرابی در ماشین لباسشویی وجود نداشته باشند، اما متوجه شوید که لباس‌هایتان هنوز خیس یا بسیار داغ از دستگاه بیرون می‌آیند. این، یکی دیگر از نشانه‌های خراب شدن عملکرد خشک کردن ماشین لباسشویی شما است.
اگر ماشین لباسشویی شما به درستی خشک نمی‌کند، چند نکته وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را برای حل این مشکل مورد بررسی قرار دهید. ابتدا مطمئن شوید که از برنامه مناسب برای لباس‌های خود استفاده می‌کنید. برچسب‌های مراقبت روی لباس‌های خود را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که از مناسب‌ترین برنامه استفاده خواهید کرد.
علاوه بر این، مطمئن شوید که دستگاه را بیش‌ از حد بار نمی‌کنید. لباسشویی‌هایی که قابلیت خشک کن صد در صد دارند، معمولا ظرفیت‌های شستشو و خشک کردن متفاوتی دارند. برای اینکه مقدار کافی هوا در گردش باشد، در طول چرخه خشک کردن به فضای بیشتری در درام نیاز است. اگر دستگاه در طول چرخه خشک کردن بیش ‌از حد پر شده باشد، لباس‌های شما به درستی خشک نمی‌شوند. برای ماشین لباسشویی‌های اتومات معمولی نیز بیش از حد پر کردن دستگاه، می‌تواند مانع خشک کردن مناسب لباس‌ها شود. علت خشک نکردن ماشین لباسشویی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی

۱. قطع شدن برق ماشین لباسشویی

خشک نکردن لباسشویی ممکن است به قطع شدن برق آن مربوط شود. اگر این‌طور است، امکان دارد مدار برق آن قطع شده باشد. قبل از بررسی مدارها، بسیار محتاط باشید، زیرا خطر برق‌گرفتگی هنگام کار با مدارهای لباسشویی وجود دارد.
مطمئن شوید که همه دکمه‌ها و چرخه‌ها به درستی انتخاب شده‌اند. پس از انجام این کار، مطمئن شوید که سیم برق لباسشویی ساییده نشده و کاملاً به برق وصل شده باشد. تمامی قطعات و سیم‌های برق ماشین لباسشویی هم باید کاملا سالم و در مدار باشند.
سوئیچ درب را نیز باید بررسی نمایید. برخی از لباسشویی‌های بارگیری از جلو، از کلید درب برای باز یا بسته بودن درب استفاده می‌کنند. ویژگی ایمنی ماشین، از کارکردن لباسشویی در حین باز بودن درب آن جلوگیری می‌نماید. اما سوئیچ درب احتمالا می‌تواند مدار الکتریکی ماشین لباسشویی را قطع کند. هنگامی که سنسورها دچار مشکل هستند، باعث می‌شوند عملکرد خشک کردن ماشین لباسشویی آن‌طور که باید، کار نکند.

۲. خراب شدن ترانس برد الکترونیکی

دلایل مختلفی برای خراب شدن ترانس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شما وجود دارد. در این حالت، ترانس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی به طور جزئی یا کامل به دستورات شما پاسخ نمی‌دهد. خراب شدن ترانس برد الکترونیکی در 80 درصد موارد می‌تواند ناشی از خرابی برد رابط کاربری یا برد کنترل اصلی باشد. 20 درصد دیگر مربوط به خرابی تایمر (در ماشین‌های لباسشویی قدیمی)، قفل درب، خرابی سوئیچ درب یا حتی مشکلات منبع تغذیه است.
اگر علت خشک نکردن ماشین لباسشویی به ترانس برد الکترونیکی آن برگردد، بررسی آن فقط از عهده تکنسین متخصص برمی‌آید. در چنین مواقعی، بهتر است بدون داشتن دانش فنی، وارد کار نشوید و با تعمیرات لوازم خانگی کاردون تماس حاصل فرمایید.

۳. معیوب شدن موتور لباسشویی

عملیات خشک کن در ماشین لباسشویی‌های اتومات معمولی توسط دور تند انجام می‌شود. اگر موتور ماشین لباسشویی به دلیلی نتواند به دور تند برود، ماشین لباسشویی لباس‌ها را نمی‌تواند خشک کند. پس یکی از دلایل اصلی در کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی خرابی موتور ماشین لباسشویی است. برای برطرف کردن این مشکل حتما باید از سالم بودن موتور ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید.

۴. درست نبودن تنظیمات ماشین لباسشویی

استفاده از تنظیمات نامناسب برای خشک کردن لباس‌های شسته‌شده، قطعاً می‌تواند بر کیفیت خشک کردن لباس‌ها تأثیر بگذارد. به‌ عنوان‌ مثال، نباید تنظیمات خشک کردن یا چرخه ملایم را برای یک دسته از لباس‌های پر از شلوار جین، حوله و ملحفه انتخاب نمایید. اگر چنین کنید، ممکن است لباس‌های شسته‌شده به صورت مرطوب بیرون بیایند، زیرا تنظیمات خیلی کم را انتخاب کرده‌اید.
از این گذشته، دانستن نحوه شستن لباس‌های سنگین مانند حوله‌ها یک چیز و دانستن تنظیمات مناسب برای خشک کردن آن‌ها، چیز دیگری است. برای اطمینان از عدم کاربرد حرارت زیاد یا خیلی کم نیز به نمادهای لباسشویی روی لباس‌های خود توجه کنید. این نمادها نشان می‌دهند که بهترین تنظیم برای خشک کردن ماشین لباسشویی کدام است. بنابراین علت خشک نکردن ماشین لباسشویی می‌تواند به انتخاب تنظیمات نادرست و نامتناسب با لباس‌ها برگردد.

درست نبودن تنظیمات ماشین لباسشویی

۵. عدم رعایت استاندارد ظرفیت لباسشویی

یکی از رایج‌ترین پاسخ‌ها به این سؤال که «چرا ماشین لباسشویی من خشک نمی‌کند»، یکی از ساده‌ترین پاسخ‌ها است. شما استاندارد ظرفیت ماشین لباسشویی را رعایت نمی‌کنید. این امر بسیار مهم است که مطمئن شوید لباسشویی بیش از حد بارگذاری نشده باشد. بارگذاری بیش از حد ماشین لباسشویی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد خشک‌کردن و سروصدا در لباسشویی شود.
وقتی لباس‌های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار می‌دهید، جریان هوای مورد نیاز برای خشک‌کردن مناسب لباس‌ها کاهش می‌یابد. در عین‌ حال اضافه‌بار باعث می‌شود ماشین لباسشویی سخت‌تر کار کند، انرژی بیشتری مصرف نماید و زمان خشک شدن را افزایش دهد. کاردون توصیه می‌کند که درام ماشین لباسشویی را هرگز بیش از سه‌چهارم ظرفیت آن پر نکنید.

۶. خرابی پمپ تخلیه

یک علت خشک نکردن ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه است. این احتمال وجود دارد که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مسدود یا معیوب شده باشد. اگر ماشین لباسشویی شما تمام آب را خارج نمی‌کند و لباس‌ها هنوز خیس هستند، ممکن است پمپ تخلیه با زباله مسدود شده یا احتمالاً دچار خرابی شده باشد. همچنین ممکن است یک جسم خارجی در پمپ و داخل شیلنگ تخلیه گیر کرده باشد.
فیلتر پمپ تخلیه در پایین دستگاه قرار دارد. فیلتر را بردارید و هر گونه جسم خارجی مانند سکه، پارچه، سیم، پیچ، میخ و غیره که ممکن است باعث انسداد آن شود را جدا کنید. همچنین خود پمپ را برای هر گونه آسیب قابل مشاهده، بررسی نمایید. پروانه را بچرخانید تا مطمئن شوید که می‌تواند آزادانه بچرخد. اگر پمپ آسیب دیده باشد، باید با یک مهندس کاردون برای تعمیر یا تعویض آن تماس بگیرید.
اگر همه مناطق از زباله پاک باشند و هیچ گرفتگی پیدا نشود، تست پمپ تخلیه در چنین شرایطی برای اطمینان از درست کار کردن آن الزامی خواهد بود. قویاً توصیه می‌کنیم که بدون داشتن دانش فنی لازم، اقدام به تعویض پمپ تخلیه نکنید. قطعات و تنظیمات ماشین لباسشویی بسیار حساس هستند و باید به دقت باز و بسته شوند. بهتر است در این زمینه از خدمات فنی تکنسین‌های باتجربه کاردون استفاده کنید.

۷. آبگیری نکردن لباسشویی

نشتی ماشین لباسشویی حتی در موارد کوچک نیز یک مشکل است. اما باید مراقب نحوه رفتار آب در داخل ماشین لباسشویی نیز باشید. اگر ماشین لباسشویی مانند گذشته پر نمی‌شود، ممکن است مشکلاتی در شیلنگ، شیر آب، فیلترها، شیر ورودی یا واحد کنترل آب وجود داشته باشد. این مشکلات بسیار گسترده هستند، بنابراین بهتر است با متخصصان کاردون تماس بگیرید تا تمامی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند.
همچنین باید مراقب نحوه تخلیه آب در ماشین لباسشویی نیز باشید. اگر متوجه شدید که پس از اتمام کار، ماشین لباسشویی هنوز آب دارد، مطمئن باشید که به ایرادی برخورده است. به طور خاص، احتمالاً مشکل زهکشی یا انسداد در مجموعه تخلیه وجود دارد. بنابراین علت خشک نکردن ماشین لباسشویی می‌تواند به آبگیری نکردن لباسشویی یا عدم تخلیه آب نیز برگردد.
در ادامه به دلایلی می‌پردازیم که مختص دستگاه‌های 100 درصد خشک کن است. در این دستگاه ها به روش‌های مختلف رطوبت لباس‌ها به طور کامل گرفته می‌شود.

۸. خرابی فن

فن، مکان بعدی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. زیرا ممکن است کرک یا پرز وارد فن شود و از چرخش آزادانه آن جلوگیری کند. یک راه بسیار آسان برای بررسی فن وجود دارد. آن راه، چرخاندن فن خنک‌کننده موتور از بیرون است که از طریق یک اسپیندل به فن بخاری متصل می‌باشد.
این فن باید خیلی آزادانه در حال چرخش باشد و مانعی سر راه آن قرار نگیرد. همچنین می‌توانید صحت موتور ماشین لباسشویی را با استفاده از مولتی‌متر بررسی کنید. نمایش عدد زیر 500 اهم به این معنی است که موتور در سلامت کامل قرار دارد. البته بررسی قطعات داخلی ماشین لباسشویی بدون داشتن دانش فنی لازم، هرگز توصیه نمی‌شود. چون ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه وارد شود. در چنین شرایطی بهتر است از خدمات فنی تکنسین‌های کاردون کمک گرفته شود.

۹. نرسیدن هوا به ماشین لباسشویی

محل دیگری که پرز می‌تواند جریان هوا را مسدود کند، دریچه بیرونی است که هوای لباسشویی از آنجا خارج می‌شود. اگر دستگاه شما به درستی کار می‌کند، جریان بدون مانعی از هوای گرم هنگام کار از دریچه خارج خواهد شد. اگر زمان خشک کردن طول می‌کشد، لباس‌ها خشک نمی‌شوند یا هوا را از دریچه بیرونی احساس نمی‌کنید، احتمالاً دریچه خروجی اگزوز لباسشویی مسدود شده است.
یکی از رایج‌ترین دلایل و علت خشک نکردن ماشین لباسشویی قرار گرفتن آن در کمد بسیار است. اگر ماشین لباسشویی در کمد دیواری نصب شود، درهای کمد باید دارای منافذ تهویه در بالا و پایین درب باشند. جلوی ماشین لباسشویی به حداقل 10 سانتی‌متر و طرفین آن به 5 سانتیمتر فضا برای گردش هوا نیاز دارد. قسمت پشتی ماشین لباسشویی نیز به حدود 15 سانتیمتر فاصله از دیوار یا عقب کابینت نیاز خواهد داشت.
تمیز کردن دریچه ماشین لباسشویی نیز ضروری است. می‌توانید با تمیز کردن دریچه آن، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. اما اگر نمی‌توانید مجرای لباسشویی و فن اگزوز بیرونی آن را پیدا کنید یا به آن دسترسی ندارید، می‌توانید در این زمینه از تکنسین‌های کاردون کمک بخواهید.

نحوه عملکرد خشک کردن ماشین لباسشویی صد در صد خشک کن

ماشین لباسشویی به دلیل کارکرد خشک کردن، از لوازم بسیار پیچیده‌‌ای برخوردار است. برخلاف خشک‌کن‌های مستقل، یک دسته کامل لوله‌کشی و ورودی آب برای قسمت شستشوی وسایل در ماشین لباسشویی وجود دارد که برای عملکرد خشک کردن آن هم در نظر گرفته می‌شود.
اما عملکرد خشک کردن ماشین لباسشویی چگونه است؟ یک ماشین لباسشویی با استفاده از کندانسور به عنوان یک سیستم آب‌بندی عمل می‌نماید. لباسشویی‌های ساده‌تر معمولا هوای مرطوب و گرم را مستقیما به بیرون پمپاژ می‌کنند. اما ماشین‌های لباسشویی دارای کندانسور، به جذب رطوبت لباس‌های شما می‌پردازند.
آن‌ها هوای گرم و خشک را از طریق شستشوی مرطوب فشرده می‌کنند تا رطوبت را از لباس‌ها استخراج نمایند. سپس هوای مرطوب را با مبدل حرارتی خنک می‌کنند تا رطوبت را متراکم و آن را به زهکشی پمپ نمایند. سپس هوا دوباره گرم می‌گردد و این چرخه تکرار می‌شود.

نحوه عملکرد خشک کردن ماشین لباسشویی صد در صد خشک کن

مبدل حرارتی در ماشین لباسشویی‌های صد در صد خشک کن

مبدل حرارتی، قلب هر کندانسور ماشین لباسشویی برای خشک کردن به شمار می‌رود. مبدل حرارتی مانند رادیاتور ماشین شما با عبور هوای گرم از پره‌های فلزی برای تسهیل خنک شدن عمل می‌کند. این باله‌ها در یک خشک‌کن مستقل با هوا خنک می‌شوند، اما ماشین لباسشویی به جای هوا از آب استفاده می‌کند.
این امر از نقطه نظر مهندسی، منطقی خواهد بود. زیرا آب، گرما را به طور مؤثرتری هدایت می‌نماید و لوله‌کشی آن از قبل نصب شده است. پس از چند چرخه عبور از مبدل حرارتی، آب خنک‌کننده در زهکشی ریخته می‌شود و آب تازه و خنک از شیر بارگیری می‌گردد.

جلوگیری از مشکل خشک نکردن ماشین لباسشویی

شما زمان زیادی را با با ماشین لباسشویی خود نمی‌گذرانید و در بیشتر موارد فقط لباس‌ها را داخل آن می‌اندازید. سپس چند دکمه را می‌چرخانید و مقداری مواد شوینده به دستگاه اضافه می‌کنید. اما ماشین‌های لباسشویی نیز می‌توانند در طول زمان، فرسوده شوند و نیاز به نگهداری و سرویس‌های دوره‌ای دارند.
اگر متوجه بروز هر یک از مشکلات یا اختلالات ذکر شده در نحوه عملکرد شستشوی ماشین لباسشویی یا خشک کردن آن شدید، نباید آن‌ها را نادیده نگیرید. برخی از این مشکلات ممکن است سریعا رفع شوند، در حالی‌ که برخی دیگر به کمک حرفه‌ای یا خرید قطعات جدید نیاز داشته باشند. پر نکردن ماشین بیش از حد استاندارد، مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در خشک کردن ماشین لباسشویی خواهد بود.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو ممکن است به دلیل خرابی قطعات داخلی باشد یا به این دلیل که ماشین لباسشویی قدرت کافی را برای کار دریافت نمی‌کند. قبل از شروع به بررسی فضای داخلی ماشین لباسشویی باید دوشاخه، سیم برق و پریز را به دقت و بااحتیاط بررسی نمایید.
اطمینان حاصل کنید که لباسشویی به طور ایمن به برق وصل شده است و هیچ آسیب یا ساییدگی به دوشاخه یا سیم آن وارد نشده باشد. از آنجایی‌ که ماشین لباسشویی دوو شما با ولتاژ 240 ولت کار می‌کند، ممکن است برق دریافتی ضعیف باشد. برای یافتن علت خشک نکردن ماشین لباسشویی دوو موارد زیر باید بررسی شوند.
۱. برد اصلی ماشین لباسشویی دوو
۲. پمپ، فیلتر و شیلنگ تخلیه
۳. صحت آبگیری و تخلیه ماشین لباسشویی دوو
۴. بررسی تنظیمات ماشین لباسشویی و رسیدن هوای کافی به آن

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی

به ‌طور کلی، سه دلیل عمده برای خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌هایی که از خشک کن کامل بهره می‌برند، وجود دارد.
۱. هیچ آبی وارد کندانسور نمی‌شود.
۲. یک انسداد در کندانسور وجود دارد که از چکیدن آب به پایین جلوگیری می‌کند.
۳. فن کار نمی‌کند یا مسدود شده است.
اگر آب به داخل کندانسور جریان ندارد، معمولا به این دلیل است که شیر آن شکسته یا نیاز به تعویض دارد. اگر یک مولتی‌متر دارید، می‌توانید این شیر را با مولتی متر تست کنید. اما در بیشتر موارد و هنگامی که سایر مشکلات را رد کردید، به خدمات یک تکنسین کاردون نیاز خواهید داشت.
به همین ترتیب، می‌توانید خرابی فن را نیز با استفاده از یک مولتی متر تأیید کنید، اما برای تعویض آن به یک مهندس نیاز دارید تا فن جدید را نصب کند. با این‌ حال، اگر لباسشویی ال جی شما لباس‌ها را داغ و بخارآلود می‌کند، احتمالاً در نتیجه انسداد قطعات کندانسور است.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی حایر

دلایل مختلفی برای کار نکردن عملکرد خشک کردن ماشین لباسشویی حایر در مدل‌های صد در صد خشک کن، وجود دارند. از جمله آن‌ها می‌توان به کلید استارت اشاره کرد که ممکن است معیوب باشد و باعث عدم پاسخگویی آن شود. اگر این قطعه معیوب باشد، نیاز به تعویض خواهد داشت.
سایر اجزایی که نیاز به بررسی دارند، عبارتند از:
۱. فیوز حرارتی لباسشویی که به محافظت از دستگاه در برابر گرمای بیش از حد می‌پردازد.
۲. سوئیچ درب که تداوم نداشته باشد.
۳. موتور محرک که درام را نمی‌چرخاند.
سوئیچ تسمه و تسمه محرک نیز در صورت آسیب یا شکستن، بر عملکرد خشک کردن لباسشویی حایر شما تاثیر می‌گذارند. برق ورودی، برد کنترل اصلی و تایمر آن نیز باید مورد بررسی جداگانه قرار گیرند. سایر دلایل و علت خشک نکردن ماشین لباسشویی حایر به شرح زیر هستند.

۱. ماشین لباسشویی حایر خشک نمی‌کند

محتمل‌ترین علت، ترموستات است که برای اندازه‌گیری مقاومت باید به طور ایمن با یک مولتی‌متر تست شود و در صورت لزوم تعویض گردد. از طرف دیگر، این مشکل می‌تواند نتیجه یک عنصر گرمایش معیوب باشد که آن هم باید تعویض شود. همچنین باید بررسی کنید که عملکرد Rack Dry یا Air Dry انتخاب نشده باشد و منبع تغذیه ورودی ولتاژ مناسبی برای مدل لباسشویی شما داشته باشد.

۲. لباسشویی حایر صدای سنگ‌زنی می‌دهد

وقتی این اتفاق می‌افتد، معمولاً مربوط به عدم نصب صحیح پایه‌های لباسشویی حایر است که باید اصلاح شوند. اگر این‌طور نیست، ممکن است ناشی از فرسودگی یاتاقان درام باشد که منجر به ساییده شدن درام به پشت بدنه می‌شود و نیاز به تعویض دارد.

۳. لباسشویی حایر لباس‌ها را خیس تحویل می‌دهد

کاهش ظرفیت بار لباس‌ها ممکن است عامل این اشکال باشد. اما معمولاً مشکل در فیلتر کندانسور است که ممکن می‌باشد نیاز به تمیز کردن دارد. اگر زمان خشک کردن خیلی کوتاه است، شاید نیاز به انتخاب سطح خشک کردن بالاتری داشته باشید.

۴. صدای بوق ماشین لباسشویی حایر

دلیل آن می‌تواند مشکل کنترل پنل باشد که به جای بازنشانی، نیاز به تعویض دارد. به خاطر داشته باشید که برخی از مدل‌ها برای علامت دادن پایان چرخه یا در حین ویژگی شستشوی ضد چروک، بوق می‌زنند.

برای انجام کلیه تعمیرات ماشین لباسشویی خود می توانید از کاردون کمک بگیرید.

۵. نچرخیدن درام لباسشویی حایر

اگر درام لباسشویی حایر شما نمی‌چرخد، ممکن است به دلیل مشکل بسته نشدن درب به طور ایمن باشد یا احتمالاً درام بیش از حد بارگذاری شده است. سایر ایرادات امکان دارد مربوط به شکستگی تسمه محرک، غلتک‌های درام فرسوده، سرخوردن درام یا بلبرینگ درام باشند.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی اسنوا

اگر لباس‌های شما به صورت خیس از لباسشویی اسنوا بیرون می‌آیند، یا عملکرد خشک کردن آن اصلا کار نمی‌کند، پس به صفحه درستی آمده‌اید. در اینجا پنج علت خشک نکردن ماشین لباسشویی اسنوا و راه‌حل‌های احتمالی رفع آن‌ها آورده می‌شوند.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی اسنوا

۱. حالت خشک کردن لباسشویی، صداها یا لرزش‌های عجیبی ایجاد می‌کند

مقصر احتمالی: خرابی مهروموم درام لباسشویی.
علل: بارگذاری بیش از حد لباس یا تماس بدنه لباسشویی با اجسام خارجی.
راه‌حل: مهروموم نیاز به تعویض دارد.

۲. لباسشویی کار می‌کند، اما خشک نمی‌کند

مقصر احتمالی: خرابی پمپ تخلیه
علل: مسیر تخلیه مسدود شده است و آب از درام ماشین لباسشویی به طور کامل تخلیه نمی‌شود.
راه‌حل: مسیر تخلیه آب را بررسی کنید و فیلتر تخلیه را نیز نظافت کنید. در صورت خرابی پمپ باید از تکنسین بخواهید دستگاه شما را بررسی کند.

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر به دنبال علت خشک نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ خود هستید، مراحل زیر را دنبال کنید. بدین ترتیب متوجه خواهید شد که چرا عملکرد خشک کردن لباسشویی سامسونگ، کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد و چه کاری از دست شما برمی‌آید.

۱. تنظیمات چرخه را بررسی کنید.

مهم است که چرخه صحیح را متناسب با بارهای لباس‌های خود انتخاب نمایید. اگر بار شما حاوی چندین نوع پارچه مختلف باشد، ممکن است برخی از اقلام به درستی خشک نشوند. یک چرخه ضعیف، یک پیراهن نخی نازک را خشک می‌کند، اما از پس خشک کردن یک لباس پشمی ضخیم برنمی‌آید.

۲. بارگیری لباس را متعادل کنید.

اطمینان حاصل نمایید که لباسشویی سامسونگ بیش از حد بارگذاری نشده باشد. همچنین جای لباس‌های بزرگ و حجیم را برای اطمینان از خشک شدن یکنواخت، تغییر دهید. اگر بار خیلی کم است، لباس‌های بیشتری اضافه کنید و چرخه را دوباره راه‌اندازی نمایید.

۳. از درست کار کردن دور تند ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

بعد از رعایت موارد قبلی مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به دور تند وارد می‌شود و در زمان خشک کن درام ماشین لباسشویی با سرعت بالا می‌چرخد.

جمع‌بندی

اگر همچنان در تشخیص علت خشک نکردن ماشین لباسشویی با مشکل مواجه هستید، لطفاً برای راهنمایی بیشتر با وب‌سایت تعمیرات لوازم خانگی کاردون تماس بگیرید. ممکن است اشکال کار از قطعات داخلی ماشین لباسشویی شما باشد. پس توصیه نمی‌کنیم که خودتان به تعمیر کردن دستگاه اقدام نمایید. گروه متخصصان ما بسیار خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند و مشکل خشک نکردن لباسشویی شما را در اسرع وقت برطرف نمایند.

دلیل خشک نکردن ماشین لباسشویی، عدم تخلیه مناسب آب از درام ماشین لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه، مشکل موتور ماشین لباسشویی و برد الکتریکی آن است.

برخی از ماشین لباسشویی‌ها دارای قابلیت خشک کن صد در صد هستند که با استفاده از المنت و دمیدن گرما به لباس‌ها رطوبت لباس‌ها را به طور کامل از لباس‌ها می‌گیرند. اما در اکثر مدل‌ها ماشین لباسشویی‌ها فاقد این قابلیت هستند و با دور تند آب لباس‌ها را می‌گیرند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر حسین
5 ماه قبل

سلام لباسشویی درب وسط هیتاشی خشک کن کار میکند ولی لباسهای خیس است و اینقدر قطعات رو چک کردم تا متوجه شدم حین خشک کن در دور زیاد اب کمی از شیر برقی وارد لباسشویی میشود میخواستم بدونم علت چیست که موقعه خشک کن اب میریزد و جلوی خشک شدن لباس میشود ممنونم راهنمایی کنید

نادیا
5 ماه قبل

ماشین لباسشویی من موقع آب گیری یکم آب از گوشه در میریزه بیرون میخواستم بدونم میشه تعمیر کرد درشو یا باید کلا عوض شه؟ واقعا نمیتونم اینجوری باهاش کار کنم چون همیشه لباس ها نیمه خیسن

حسنی
4 ماه قبل

با سلام
ببخشید من وقتی که از مایع ماشین لباسشویی استفاده می کنم لباس های داخل ماشین خوب خشک نمیشن دلیلش چیه؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  حسنی
4 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
شما احتمالا بیش از حد مایع رو داخل جاپودری میریزید و سعی کنید به اندازه استفاده کنید مشکلی پیش نخواهد اومد.