آموزش بروز رسانی تلویزیون سامسونگ با اینترنت یا فایل آپدیت

آموزش بروز رسانی تلویزیون سامسونگ با اینترنت یا فایل آپدیت
فهرست محتوا

اگر یک تلویزیون هوشمند دارید احتمالا می‌دانید که باید همیشه سیستم عامل آن را بروز رسانی کنید. مهم است که آخرین نسخه بر روی دستگاه شما نصب باشد، تا هم کمتر دچار مشکل نرم افزاری شود و هم از امکانات جدیدی که برای آن گذاشته شده استفاده کنید. بروز رسانی تلویزیون هوشمند معمولا کار راحتی است اما باز بسیاری از کاربران برای اینکار با مشکلاتی روبه رو هستند از این رو ممکن است در اینکار کوتاهی کرده و تلویزیون خود را بروز رسانی نکنند. اگر شما هم یک تلویزیون هوشمند دارید و با این پرسش روبه رو هستید که چگونه تلویزیون سامسونگ را آپدیت کنیم؟ این اطلاعات گردآوری شده توسط تعمیرات لوازم خانگی کاردون برای شماست. پس این متن را تا پایان مطالعه کنید.

Keeping the Samsung TV operating system up to date

به‌روز نگه داشتن سیستم عامل تلویزیون سامسونگ

تلویزیون‌‌های هوشمند دیگر فقط یک نمایشگر فیلم و برنامه های تلویزیونی نیستند. این دستگاه‌ها به طور گسترده‌ای قابلیت آن را دارند که به اینترنت متصل شده و از امکانات آنلاین بهره‌مند شوند. شما با تلویزیون‌های هوشمند قادر خواهید بود به تماشای فیلم و سریال آنلاین، بازی و وبگردی دسترسی داشته باشید. متناسب با توانایی اتصال این سیستم‌ها به اینترنت، مشابه به تلفن‌‌های هوشمند قادر به آپدیت و بروزرسانی تلویزیون سامسونگ خواهید بود. اینکار به شما اجازه می‌دهد تا از آخرین نسخه طراحی شده برای تلویزیون سامسونگ استفاده کنید. به‌روز نگه داشتن سیستم عامل تلویزیون سامسونگ مزایایی دارد که مهمترین آن این است که ایرادات نرم افزاری آن برطرف خواهد شد و از امکانات جدید نیز استفاده می کنید. برای آپدیت تلویزیون سامسونگ چند روش وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

در صورتی که تلویزیون شما دچار مشکل شده و قصد تعمیر آن را دارید، می توانید از سرویس تعمیر تلویزیون کاردون استفاده نمایید.

۱) به ‌روز رسانی و آپدیت تلویزیون سامسونگ به صورت آنلاین

Samsung TV update online

برای آپدیت کردن و به روز رسانی تلویزیون به روش آنلاین باید به اینترنت متصل باشید. پس ابتدا تلویزیون هوشمند خود را به اینترنت وصل کرده و سپس از مراحل زیر پیروی کنید.
۱. به وسیله ریموت کنترل تلویزیون و فشردن دکمه Home/ Menu به تنظیمات سیستم وارد شوید.
۲. Support را پیدا کنید و گزینه Software Update را برگزینید.
۳. در این قسمت باید گزینه‌ Online یا Update Now را انتخاب کنید.
۴. در این مرحله دستگاه تلویزیون هوشمند شما به سرورهای سامسونگ وصل شده و بروزرسانی را آغاز می‌کند.
*دقت کنید اگر تلویزیون شما آپدیت نباشد به شما نشان خواهد داد که نسخه جدید را باید آپدیت کنید و اگر بروزرسانی تلویزیون سامسونگ انجام شده باشد گزینه‌ای برای آپدیت نخواهد بود.

۲) نحوه بروزرسانی تلویزیون سامسونگ بوسیله فایل با USB

How to update Samsung TV by USB file

اگر برای آپدیت و بروزرسانی تلویزیون هوشمند خود با اینترنت مشکل دارید می‌توانید بوسیله USB و با فایل از پیش دانلود شده به آپدیت تلویزیون سامسونگ خود بپردازید. در برخی مدل‌های تلویزیون سامسونگ پس از اتصال فلش به دستگاه بروزرسانی تلویزیون سامسونگ خود به خود آغاز می‌شود اما در برخی دیگر معمولا باید مراحلی را در تنظیمات دستگاه انتخاب کنید که به شرح زیر است.
۱. وارد تنظیمات Setting دستگاه شوید.
۲. Support را انتخاب کنید.
۳. بخش Software Update را پیدا کرده، وارد شوید.
۴. با انتخاب By USB آپدیت دستگاه آغاز خواهد شد.
*توجه کنید که دستگاه برای اسکن فلش یک یا دو دقیقه زمان لازم دارد و سپس آپدیت و بروزرسانی تلویزیون شروع می‌شود. در مدت زمانی که تلویزیون در حال بارگیری فایل یا آپدیت است آن را خاموش نکنید. پس از اینکه آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ تمام شد به صورت خودکار خاموش شده دوباره روشن می‌شود.

۳) دانلود فایل آپدیت تلویزیون سامسونگ

برای دانلود فایل آخرین نسخه بروزرسانی تلویزیون سامسونگ سیستم دستگاه خود باید به سایت رسمی سامسونگ مراجعه کنید. مدل دستگاه و سال ساخت دستگاهتان را پیدا کرده و انتخاب کنید. در این قسمت قادر خواهید بود فایل آپدیت را دانلود کنید. پس از دانلود این فایل به خاطر داشته باشید که آن را در کامپیوتر از حالت فشرده خارج کرده و پوشه ساده شده را همانطور داخل USB ذخیره و سپس فلش را به تلویزون وصل کنید و مراحل بالا را انجام دهید.

آپدیت تلویزیون‌ غیر هوشمند سامسونگ

از آنجایی که از نام این تلویزیون‌ها پیداست غیر هوشمند هستند و قادر به آپدیت مستقیم به وسیله اینترنت نیستند زیرا که به اینترنت وصل نمی شوند. برای آپدیت کردن تلویزیون غیر هوشمند:
۱. وارد Menu یا تنظیمات تلویزیون سامسونگ خود شوید.
۲. Customer Support را پیدا کرده
۳. وارد Service/Product Info شوید.
۴. در این قسمت مقابل Type/Model مدل و مشخصات دستگاه تلویزیون سامسونگ خود را می توانید مشاهده کنید.
۵. به سایت سامسونگ رفته و برنامه مختص تلویزیون خود را دانلود کنید.
۶. در این مرحله تمامی مراحل دانلود فایل آپدیت و بروزرسانی تلویزیون سامسونگ با USB که در قسمت قبل گفته شد را دنبال کنید.

نکات مهم در آپدیت تلویزیون سامسونگ

بروز رسانی تلویزیون سامسونگ,آپدیت تلویزیون سامسونگ,به روز رسانی تلویزیون سامسونگ,آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ آموزش بروز رسانی تلویزیون سامسونگ با اینترنت یا فایل آپدیت

۱. بهتر است همیشه آخرین نسخه آپدیت و بروزرسانی دستگاهتان را نصب کنید. برای اینکه تلویزیون هوشمند همیشه آپدیت داشته باشید بهتر است در قسمت تنظیمات آن را در حالت آپدیت خودکار بگذارید و این گزینه رو روشن کنید.
۲. هنگامی که آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ شروع می‌شود دستگاه را خاموش و یا USB را جدا نکنید.
۳. اتصالات برقی تلویزیون را چک کنید که هنگام آپدیت خاموش نشود.
۴. برای آپدیت تلویزیون سامسونگ با USB به صورت دستی حتما دقت کنید که فلش مموری سالم باشد.

تشخیص نسخه سیستم عامل بر روی تلویزیون سامسونگ

اگر می‌خواهید بدانید نسخه سیستم عامل نصب روی دستگاهتان چه مشخصاتی دارد:
۱. دکمه Menu بر روی ریموت کنترل را فشار داده
۲. در قسمت پایین لیست تنظیمات، وارد Support شوید
۳. گزینه Contact Samsung را انتخاب کنید
۴. با انتخاب این گزینه تمامی مشخصات سیستم عامل روی دستگاه به شما نشان داده خواهد شد.

اگر تلویزیون شما از برند سامسونگ است و قصد تعمیر آن را دارید، می توانید از سرویس تعمیر تلویزیون سامسونگ کاردون استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این متن از تعمیرات لوازم خانگی کاردون به سوالاتی در خصوص چگونه تلویزیون سامسونگ را آپدیت کنیم پرداختیم. لازم است بدانید که بروزرسانی تلویزیون سامسونگ هوشمند یکی از ارکان نگهداری درست از دستگاه به حساب می‌آید. برای اینکه باگ یا ایرادات نرم افزاری کمتری متوجه دستگاه شما باشد خوب است تا از آپدیت و بروزرسانی تلویزیون سامسونگ در آخرین نسخه مطمئن باشید. به نکات مهم در آپدیت تلویزیون سامسونگ که ذکر کردیم دقت داشته باشید و اگر همچنان در خصوص بروزرسانی تلویزیون هوشمند خود مشکلی دارید می توانید با تیم پشتیبانی کاردون ارتباط برقرار کنید. ما در کاردون آماده ارائه خدمات در خصوص تلویزیون هوشمند به کاربران هستیم.

برای آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ می‌توانید از طریق اینترنت یا درگاه USB استفاده کنید. برای آپدیت اینترنتی باید به صفحه منو و بخش پشتیبانی مراجعه کنید. برای آپدیت دستی نیز می‌توانید از طریق فایل ذخیره شده آپدیت روی فلش مموری استفاده کنید.

اگر تلویزیون سامسونگ شما هوشمند است برای اینکه دچار مشکلات نرم‌افزاری نشود، باید سیستم عامل آن را به طور مرتب آپدیت کنید.

گارانتی تلویزیون
با تمدید گارانتی تلویزیون هزینه‌های تعمیرات رو به صفر برسون! فرقی نمی‌کنه تلویزیون شما چه برندیه. همین حالا با تمدید گارانتی تلویزیون هزینه‌های تعمیرات رو به صفر برسون!

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر تلویزیون شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

ثبت درخواست خدمات

با وارد کردن نام و شماره همراه در فرم زیر همکاران ما در کمتر از ۳۰ دقیقه برای هماهنگی و ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.