لوگوی کاردون

مشکلات شایع تلویزیون توشیبا + دلایل و راه حل

Common problems of Toshiba TV

آنچه در این مطلب خواهید خواند

مشکلات شایع تلویزیون توشیبا

توشیبا سال‌ها است به عنوان یک برند قابل اعتماد در صنعت تلویزیون شناخته می‌شود که محصولات آن از طراحی‌های شیک و کیفیت تصویر برتر برخوردار هستند. با این حال، مانند هر دستگاه الکترونیکی، تلویزیون‌های توشیبا نیز از مشکلات رایج و ایجاد شده در گذر زمان مصون نیستند. مشکلات شایع تلویزیون توشیبا مانند اعوجاج صدا یا تصویر بسیار مهم هستند و باید در اسرع وقت عیب‌یابی و مرتفع شوند. آشنایی با دلایل بروز و راه‌حل این مشکلات رایج می‌تواند طول عمر تلویزیون‌های توشیبا را افزایش دهد.

خرابی های شایع تلویزیون توشیبا

یکی از خرابی های تلویزیون توشیبا سیاه شدن صفحه‌نمایش است. این مشکل به دلایل مختلفی مانند نور پس‌زمینه معیوب، پنل صفحه‌نمایش آسیب‎دیده یا اتصالات داخلی شل ایجاد می‌شود. مشکلات صوتی مانند اعوجاج صدا یا از دست دادن کامل خروجی صدا هم رایج هستند. این خرابی‌های صوتی معمولا ناشی از عملکرد نامناسب بلندگو، معیوب بودن بردهای صوتی یا تنظیمات نادرست صدا هستند.

علاوه بر موارد ذکرشده، خرابی‌های مرتبط با برق مانند خاموش شدن ناگهانی یا روشن نشدن نیز مشاهده می‌شوند. این مشکلات ممکن است به دلیل معیوب بودن منبع تغذیه، خازن‌های معیوب یا مشکلات الکتریکی رخ دهند. در ادامه، به بررسی تمام مشکلات رایج در تلویزیون‌های توشیبا خواهیم پرداخت.

۱) عدم روشن شدن تلویزیون توشیبا

چند راه‌حل بالقوه برای حل مشکل عدم روشن شدن تلویزیون توشیبا وجود دارد که باید آن‌ها را قبل از درخواست کمک حرفه‌ای، در نظر بگیرید. ابتدا مطمئن شوید که سیم برق به‌درستی به تلویزیون و پریز برق وصل شده است. همچنین امتحان کردن یک پریز برق دیگر را فراموش نکنید.

اگر با این کار مشکل حل نشد، آسیب به سیم برق یا فیوز مربوط به برق تلویزیون باید بررسی شود. به‌علاوه، ریست کردن تلویزیون را با جدا کردن آن از برق، چند دقیقه صبر کردن و دوباره وصل کردن مجدد امتحان کنید. گاهی اوقات هم مشکل به ریموت کنترل تلویزیون توشیبا برمی‌گردد. پس تلویزیون را به صورت دستی روشن کنید. پس از تمام این اقدامات، بهتر است با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

مشکل

راه‌حل

مشکل در منبع برق

اطمینان از صحت کابل، دوشاخه، محافظ، پریز و فیوز برق

خرابی کنترل از راه دور

تعویض باتری‌ها، برنامه‌ریزی مجدد کنترل از راه دور یا تعویض آن

نرم‌افزار قدیمی یا خراب

به‌روزرسانی منظم نرم‌افزار موجود در وب‌سایت پشتیبانی توشیبا

مشکلات سیم‌کشی داخلی تلویزیون

استفاده از تخصص یک تکنسین حرفه‌ای برای تشخیص و رفع مشکل

خرابی لامپ تلویزیون

تعویض لامپ

خرابی مادربرد یا سایر قطعات سخت‌افزاری

تماس با پشتیبانی مشتریان توشیبا یا استخدام یک تکنسین مجرب

۲) تصویر تلویزیون تیره یا تار است

از جمله ایرادات متداول تلویزیون توشیبا می‌توان به تصویر تیره یا تار اشاره کرد. این مشکل را می‌توان به عوامل مختلفی مانند تنظیمات نادرست تلویزیون نسبت داد. تنظیم روشنایی، کنتراست و نور پس‌زمینه باید به شکل کاملا درست انجام شود. علاوه بر این، شرایط نور ضعیف در اتاق نیز ممکن است بر کیفیت تصویر تاثیر بگذارد. بنابراین، به حداقل رساندن نور محیط و ایجاد یک محیط دید مناسب، ضرورت دارد.

اگر این عوامل رد شدند، ممکن است نور پس‌زمینه تلویزیون یا سایر اجزای سخت‌افزاری آن دچار مشکل شده باشند. در این صورت، برای تشخیص و تعمیر صحیح تلویزیون توشیبا به کمک حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

۳) صدای تلویزیون toshiba قطع می شود یا ناهنجار است

صدای تلویزیون توشیبا ممکن است به دلیل عوامل مختلف، قطع یا مخدوش و ناهنجار شود. اتصال کابل صوتی ضعیف یا معیوب می‌تواند یکی از مقصران احتمالی باشد. اتصال ایمن و صحیح کابل‌های صوتی به تلویزیون و دستگاه صوتی خارجی مانند کنسول بازی مهم است.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است یک نقص نرم‌افزاری در خود تلویزیون رخ داده باشد. در چنین مواردی، ریست مجدد تلویزیون (قطع از برق، چند ثانیه انتظار و وصل مجدد) یا به‌روزرسانی سیستم‌عامل آن ممکن است مشکل را حل کند. اگر هیچ یک از این اقدامات موثر واقع نشدند، برای کمک بیشتر و عیب‌یابی، با پشتیبانی از مشتریان توشیبا یا یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

۴) تلویزیون توشیبا هنگ می کند یا کند است

یکی از خرابی های تلویزیون توشیبا هوشمند مربوط به کند شدن و در اصطلاح، هنگ کردن آن است. این مشکل آزاردهنده می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند سیستم‌عامل قدیمی، نصب برنامه‌های بیش از حد یا ناسازگار یا قدرت پردازش ناکافی باشد.

کاربران می‌توانند برای حل این معضل، از به‌روزرسانی سیستم‌عامل تلویزیون خود شروع کنند. علاوه بر این، حذف کردن برنامه‌های غیرضروری یا پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها از حافظه داخلی تلویزیون می‌تواند در کاهش هرگونه فشار روی قابلیت‌های پردازش آن موثر باشد.

۵) رنگ های تلویزیون توشیبا نادرست است

نادرست بودن رنگ‌های تلویزیون توشیبا به‌شدت بر تجربه تماشای کلی شما تاثیر منفی می‌گذارد. این مشکل ممکن است به خاطر دستکاری تنظیمات رنگ تلویزیون رخ داده باشد. در این صورت، باید به منو تلویزیون بروید و بخش تنظیمات تصویر را به حالت پیش‌فرض برگردانید. در صورت رفع نشدن مشکل پیشنهاد می کنیم از سرویس تعمیر تلویزیون توشیبا کاردون استفاده کنید.

۶) وجود خط و نقطه روی تلویزیون Toshiba

از دیگر مشکلات شایع تلویزیون توشیبا وجود خطوط و نقاط غیرمعمول در هنگام مشاهده آن است. این مصنوعات بصری را می‌توان به عوامل مختلفی نظیر تداخل سیگنال، سوختن پیکسل یا نقص در صفحه‌نمایش نسبت داد. علاوه بر این، خطوط و نقاط ناخواسته ممکن است در نتیجه اتصال کابل نامناسب یا نرم‌افزار قدیمی ظاهر شوند.

برای حل این مشکل می‌توانید از برگرداندن تنظیمات تصویر به حالت پیش‌فرض استفاده کنید. همچنین اتصالات دستگاه‌های خارجی مانند آنتن را بررسی کنید. به‌روزرسانی سیستم‌عامل هم ممکن است مشکل را حل کند. در غیر این صورت، باید از کمک تکنسین‌های حرفه‌ای جهت تعمیرات بهره‌مند شوید.

۷) تلویزیون توشیبا خاموش می شود یا خود به خود روشن می شود

یکی از مشکلات رایج تلویزیون توشیبا این است که دستگاه به خودی خود و بدون هیچ اقدامی از سوی کاربر، خاموش یا روشن می‌شود. این مشکل گیج‌کننده می‌تواند ناشی از پیکربندی اشتباه تایمر یا حالت خواب تا کنترل از راه دور یا منبع تغذیه معیوب باشد.

مراحل عیب‌یابی و رفع این مشکل معمولا از طریق بررسی تنظیمات، تعویض باتری‌های کنترل از راه دور یا ریست کردن تلویزیون دنبال می‌شوند. اگر این اقدامات موثر واقع نشدند، باید به شناسایی و رفع علت اصلی پرداخت؛ کاری که فقط از عهده یک تکنسین باتجربه و واجد شرایط برمی‌آید.

راه های برطرف کردن مشکلات تلویزیون توشیبا

Ways to fix Toshiba TV problems

تلویزیون‌های توشیبا به عملکرد باکیفیت و ویژگی‌های پیشرفته خود شهرت دارند. با این حال، ممکن است در طول زمان با مشکلاتی هم مواجه شوند. خوشبختانه راه‌های مختلفی برای رفع ایرادات متداول تلویزیون توشیبا وجود دارد.

 • بررسی مشکلات منبع تغذیه برق شامل کابل، دوشاخه، پریز، محافظ یا فیوز و رفع آن‌ها
 • رفتن به منوی تلویزیون و برگرداندن تنظیمات تصویر یا صدا به حالت پیش‌فرض
 • بررسی اتصالات دستگاه‌های خارجی و جایگزین کردن کابل‌ها در صورت لزوم
 • نصب سیستم‌عامل تلویزیون با آخرین نسخه به‌روز شده
 • انجام ریست نرم با جدا کردن تلویزیون از منبع برق و وصل مجدد آن پس از چند دقیقه انتظار
 • برگشت به تنظیمات کارخانه یا ریست سخت از طریق تنظیمات منوی تلویزیون (بازنشانی به تنظیمات کارخانه، تمام تنظیمات شخصی شده را پاک می‌کند)
 • تماس با پشتیبانی مشتریان توشیبا یا تکنسین واجد شرایط برای انجام عیب‌یابی و تعمیرات لازم

دلایل خرابی های تلویزیون توشیبا

توشیبا، یک برند معروف الکترونیک ژاپنی، در سال‌های اخیر به دلیل خرابی‌های متعدد در دستگاه‌های تلویزیون خود با چالش‌ها و مشکلات متعددی مواجه شده است. دلایل خرابی های تلویزیون توشیبا می‌تواند به عوامل زیر برگردد. 

 • نقص در طراحی و رابط کاربری
 • اتلاف حرارت ضعیف و تهویه ناکافی و درنتیجه گرمای بیش از حد و خرابی‌های بعدی
 • استفاده از قطعات با کیفیت پایین در فرآیند تولید
 • فقدان رویه‌های دقیق کنترل کیفیت در طول تولید
 • منبع تغذیه معیوب و دارای مشکل
 • اشکالات نرم‌افزاری و عدم به‌روز بودن سیستم‌عامل
 • نقص سخت‌افزاری و وجود مشکلات در قطعات تلویزیون
 • دریافت سیگنال ناکافی و ضعیف
 • خطای کاربران در استفاده و شرایط محیطی نامناسب

آخرین مطالب مرتبط

دیدگاه ها

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزگار
4 ماه قبل

علت کانکت نشدن به اینترنت وراهنمای فعال کردن وای فای تلویزیون ال ای دی توشیبا مدل رگزا رو بفرمائید باتشکر

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  رزگار
4 ماه قبل

باسلام
لطفا مدل دستگاه را به صورت کامل ذکر کنید.
باتشکر