لوگوی کاردون

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا

How to reset Snowva washing machine
فهرست محتوا

ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا، یک فرآیند ساده محسوب می‌شود که می‌تواند به رفع برخی مشکلات آن کمک کند. این عمل، به رایانه داخلی دستگاه اجازه بازنشانی می‌دهد تا اغلب مشکلات جزیی آن مانند کدهای خطا یا نقص‌ها برطرف شوند. با آموزش ریست کردن ماشین‌های لباسشویی اسنوا، می‌توانید در زمان و هزینه تعمیرات غیرضروری صرفه‌جویی کنید و دستگاه خود را در شرایط کاری مطلوب نگه دارید.

نشانه‌های فرا رسیدن زمان ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا

Signs that it's time to reset the Snowa washing machine

نشانه‌هایی که از نیاز به ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا خبر می‌دهند، معمولا شامل موارد زیر هستند:

 1. افزایش ولتاژ برق: اگر سطح ولتاژ برق محل افزایش پیدا کند، ممکن است دستگاه دچار قطعی برق شود.
 2. قطع شدن برق دستگاه: در صورت قطع شدن برق دستگاه، ممکن است نیاز به ریست کردن دستگاه وجود داشته باشد.
 3. نامتعادل بودن برق: در صورت نامتعادل بودن جریان برق، ممکن است لباسشویی به‌درستی کار نکند و نیاز به ریست داشته باشد.

معرفی دو روش کلی برای ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا

دو روش کلی برای ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا وجود دارد. روش اول و مرسوم‌تر، قطع و وصل کردن برق دستگاه است. روش دوم نیز، استفاده از دکمه‌های کنترل است که فقط در برخی مدل‌های جدیدتر قابل انجام خواهد بود.

پس از ریست کردن در هر دو روش، توصیه می‌شود که یک چرخه شستشوی کوتاه یا تست را بدون لباس اجرا کنید. با این کار، از عملکرد درست دستگاه اطمینان حاصل می‌شود. اگر پس از ریست کردن، دستگاه همچنان کد خطا نشان می‌دهد یا عملکرد درستی ندارد، بهتر است با خدمات پس از فروش یا یک تکنسین مجاز تماس بگیرید.

مراحل ریست کردن دستی ماشین لباسشویی اسنوا

اولین قدم برای ریست کردن دستی ماشین لباسشویی اسنوا، این است که دستگاه را از منبع برق جدا کنید. این کار را می‌توان با بیرون کشیدن دوشاخه برق از پریز انجام داد. هنگامی که منبع تغذیه قطع شد، چند دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید که برق باقی‌مانده در دستگاه تخلیه شده است. این کار، به سیستم‌های داخلی ماشین لباسشویی امکان می‌دهد تا پس از بازنشانی کدهای خطا، آن‌ها را پاک کنند.

پس از چند دقیقه انتظار، ماشین لباسشویی را دوباره به منبع برق وصل کنید. پس از بازیابی برق، ماشین لباسشویی ریست شده و آماده استفاده خواهد بود. توجه به این نکته ضروری است که قطع برق برای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی، ممکن است همه مشکلات آن را حل نکند؛ به‌خصوص اگر مشکل مکانیکی یا الکتریکی در دستگاه وجود داشته باشد.

مراحل ریست کردن اتوماتیک ماشین لباسشویی اسنوا (در صورت وجود دکمه ریست)

برای ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا به‌صورت اتوماتیک، می‌توانید دکمه «start» یا «power» را به‌مدت 10 ثانیه نگه دارید. اگر دستگاه لباسشویی شما قدیمی‌تر است و این دکمه‌ها را ندارد، کافی است به روش اول متوسل شوید. یعنی دستگاه را از برق بکشید و پس از چند ثانیه دوباره به برق وصل کنید تا ریست شود.

اگر پس از انجام ریست، همچنان کد خطا یا ارور روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی اسنوا وجود داشت، بهتر است از یک تکنسین یا خدمات مشتریان اسنوا کمک بگیرید. چرا که، برطرف کردن مشکلات ماشین لباسشویی، به دانش فنی و ایمنی لازم برای کار با این دستگاه‌ها نیاز دارد.

نکات مهم در حین ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا

نکات مهمی وجود دارد که باید در حین ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا، به آن‌ها توجه کنید. در این‌جا، به مهم‌ترین نکات اشاره شده است.

 1. بررسی بار لباسشویی: قبل از ریست کردن دستگاه، مطمئن شوید که ماشین لباسشویی بیش از حد و ظرفیت خود پر نشده باشد.
 2. چک کردن مسیر تخلیه: اطمینان حاصل کنید که شیلنگ یا مسیر تخلیه ماشین لباسشویی مسدود نشده باشد.
 3. بررسی پریز برق: با چک کردن پریز برق، مطمئن شوید که به‌درستی کار می‌کند.

این نکات، به شما یاری می‌رساند تا از ریست کردن صحیح و بدون مشکل دستگاه اطمینان حاصل کنید. همچنین، در مواقع غیرضروری به ریست کردن دستگاه متوسل نشوید.

مشکلات رایج در حین ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا

مشکلات رایجی که ممکن است در حین ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا با آن‌ها مواجه شوید، به‌شرح زیر هستند:

 • روشن نشدن دستگاه: گاهی اوقات، ممکن است پس از تلاش برای ریست کردن، دستگاه روشن نشود. امری که می‌تواند ناشی از مشکل در برق‌رسانی یا خرابی قطعات داخلی لباسشویی باشد.
 • جلو نرفتن تایمر: در برخی موارد، این احتمال وجود دارد که تایمر پس از ریست کردن حرکت نکند. این مشکل، می‌تواند به دلیل ایراد در تایمر یا برد الکترونیکی رخ دهد.
 • برق داشتن بدنه لباسشویی: اگر بدنه لباسشویی برق داشته باشد، بسیار خطرناک است و نشان‌دهنده مشکل در اتصالات برقی خواهد بود.
 • خرابی میکروسوئیچ درب: اگر درب لباسشویی به‌درستی بسته نشود یا میکروسوئیچ آن خراب باشد، ممکن است دستگاه ریست نشود.
 • خرابی برد الکترونیکی: در صورتی که برد الکترونیکی دستگاه دچار مشکل شده باشد، ریست کردن آن موثر نیست و برد نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

اگر با هر یک از این مشکلات مواجه شدید، برای بررسی و تعمیر دستگاه حتما با یک تکنسین مجاز تماس بگیرید. برای این کار می توانید از سرویس تعمیر ماشین لباسشویی در منزل کاردون استفاده کنید.

علت عدم ریست شدن ماشین لباسشویی اسنوا و راه حل آن

The reason for not resetting the Snowa washing machine and its solution

دلایل مختلفی می‌تواند به عدم امکان در ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا منجر شود. برخی از این دلایل را به‌شرح زیر، مشاهده می‌کنید:

 • افزایش ولتاژ برق: اگر ولتاژ برق بیش از حد مجاز باشد، ممکن است تنظیمات ماشین لباسشویی اسنوا را به هم بریزد.
 • قطعی برق: قطع و وصل شدن ناگهانی برق، باعث اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی اسنوا می‌شود.
 • نامتعادل بودن برق: نوسانات برق نیز، می‌تواند تاثیر منفی بر روی عملکرد ماشین لباسشویی اسنوا داشته باشد.

هنگامی که ماشین لباسشویی اسنوا قادر به ریست نباشد، در اولین قدم، باید دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه منتظر بمانید. این کار، گاهی اوقات می‌تواند دستگاه را ریست کند و به برطرف‌سازی کدهای خطا بپردازد. اگر دستگاه همچنان ریست نمی‌شود، لازم است تا برای راهنمایی‌های عیب‌یابی مخصوص آن مدل، به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. ضمنا فراخوانی یک متخصص برای تشخیص و رفع مشکل ضروری است.

اگر ماشین لباسشویی اسنوا قادر به ریست نیست، باید سریع عمل کنید. زیرا، حل نشدن این مشکل می‌تواند آسیب بیشتر و تعمیرات بالقوه پرهزینه را در پی داشته باشد. امیدواریم با دنبال کردن این مراحل، ماشین لباسشویی اسنوا شما در کمترین زمان به حالت عادی بازگردد و کار کند.

راهنمای رفع کد خطاهای رایج بعد از ریست کردن

در این بخش، راهنمای رفع کد خطاهای رایج بعد از ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا ذکر شده است.

 • کد IE: به معنای مشکل در ورود آب به دستگاه است. برای رفع آن باید شیر آب، انسداد فیلتر ورودی آب یا شیر برقی آب را تعمیر یا تعویض کنید.
 • کد OE: نشان‌دهنده مشکل در تخلیه آب است. لوله و شیلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز، پمپ تخلیه یا برد الکترونیکی را تعمیر یا تعویض کنید.
 • کد UE: به دلیل عدم تراز بودن دستگاه یا به هم پیچیده شدن لباس‌ها در دیگ لباسشویی ایجاد می‌شود. با ترازکردن پایه‌های دستگاه، لباس‌ها را به‌طور متوازن در دیگ پخش کنید.
 • کد LE: به دلیل باز بودن درب دستگاه یا خرابی قفل درب رخ می‌دهد. درب دستگاه، باید به‌درستی بسته شده باشد و در صورت نیاز قفل درب تعمیر یا تعویض شود.
 • کد E1: به معنای کثیف بودن شیر برقی یا فیلتر ورودی آب است. پس از تمیزکردن شیر آب، از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

اگر ماشین لباسشویی اسنوا شما کد خطای دیگری دارد که در این‌ مقاله ذکر نشده است، لطفا آن را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم راهنمایی دقیق‌تری به شما عزیزان ارائه دهیم.

سوالات متداول

تنها در زمانی باید از روش ریست دستی استفاده کرد که امکان ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا به وسیله دکمه‌های کنترل پنل دستگاه وجود نداشته باشد.

بهترین زمان برای ریست کردن ماشین لباسشویی اسنوا، وقتی است که بررسی بار لباسشویی، چک کردن مسیر تخلیه و پریز برق انجام شده باشد.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها