لوگوی کاردون

نحوه تعویض کاسه نمد لباسشویی {نکات مهم آن}

How to replace the washing felt bowl
فهرست محتوا

وظایف کاسه نمد لباسشویی چیست؟

What are the functions of the laundry felt bowl

کاسه نمد ماشین لباسشویی نقش مهمی در عملکرد درست دستگاه ایفا می‌کند. وظیفه اصلی این قطعه را باید ایجاد یک مهر و موم ضد آب بین درام و قطعات داخلی ماشین لباسشویی دانست. کاسه نمد از نشت آب در طول چرخه‌های شستشو جلوگیری می‌کند. بنابراین ماشین لباسشویی عملکرد خود را بدون هیچ‌گونه مشکلی ادامه خواهد داد.

کاسه نمد به عنوان ضربه‌گیر نیز عمل می‌کند. این قطعه ارتعاشات و شوک‌های به وجود آمده در طول چرخه شستشو را کاهش می‌دهد. بنابراین از سایر اجزای ماشین لباسشویی در برابر آسیب و سایش بیش از حد محافظت خواهد کرد.

ضمنا کاسه نمد ماشین لباسشویی با کاهش اصطکاک چرخش موجب پایین آمدن صدای تولید شده توسط دستگاه در حین کار می‌شود. بنابراین سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی در حین کار باعث آزار و اذیت کاربران نخواهد شد. به طور کلی، کاسه نمد یک قطعه ضروری در ماشین لباسشویی است. پس یادگیری زمان تعویض کاسه نمد لباسشویی بسیار لازم است.

علائم خرابی کاسه نمد لباسشویی

شناخت علائم خرابی کاسه نمد لباسشویی برای جلوگیری از آسیب یا خطرات بیشتر بسیار مهم است. زیرا با تشخیص اولین علائم خرابی این قطعه می‌توانید بلافاصله با یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. به طور کلی، علائم خرابی کاسه نمد لباسشویی را می‌توان در دو نشانه زیر جستجو کرد.

۱) نشتی آب از ماشین لباسشویی

نشتی آب یکی از علائم خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی است. این نشتی آب ممکن است در اطراف یا زیر ماشین لباسشویی رخ دهد. وقتی کاسه نمد خراب شده باشد، درام ماشین لباسشویی به خوبی آب‌بندی نمی‌شود؛ امری که در نهایت منجر به نشت آب از دستگاه خواهد شد. چرا که درام ماشین لباسشویی نمی‌تواند آب بندی مناسبی را با اتصالات دیگر داشته باشد.

۲) صدای ناهنجار و لرزش لباسشویی

یکی از علائم رایج خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی، ایجاد صدای ناهنجار است. ماشین لباسشویی به طور معمول باید به آرامی و بدون سر و صدا کار کند. اما اگر زمان تعویض کاسه نمد لباسشویی فرا رسیده باشد، صداهای غیرعادی از خود ایجاد خواهد کرد. این صداها ممکن است مانند کوبیده شدن یا تق تق باشند.

لرزش بیش از حد در طول چرخه شستشو نیز ممکن است نشان دهنده خرابی کاسه نمد لباسشویی باشد. به طور معمول، اگر کاسه نمد سالم باشد، ماشین لباسشویی باید لباس‌ها را به آرامی و بدون لرزش بشوید. اما اگر کاسه نمد خراب شده باشد، نمی‌تواند حرکت درام چرخان لباسشویی را به طور موثر جذب کند. در نتیجه، شاهد حرکات نامتعادل و لرزش‌های قابل توجه در ماشین لباسشویی خواهید بود.

ابزارهای مورد نیاز برای تعویض کاسه نمد لباسشویی

تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی به یک سری ابزارهای خاص نیاز دارد. اولا وجود یک مجموعه از ابزارهای دستی شامل پیچ گوشتی، انبردست و آچار ضروری است. این ابزارها برای باز کردن موانع و پیچ‌های دسترسی به کاسه نمد لباسشویی ضروری هستند. این ابزارها باید در اندازه‌های متنوع وجود داشته باشند. چرا که مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی دارای پیچ و مهره‌هایی با اندازه‌های گوناگون هستند.

کاسه نمد لباسشویی جایگزین نیز باید به طور خاص برای مدل ماشین لباسشویی شما طراحی شده باشد. انتخاب قطعه مناسب را می‌توان با تحقیق، تماس با شرکت سازنده، مشورت با تکنیسین‌ها یا خرید از روی قطعه قدیمی انجام داد. به طور کلی، توصیه می‌کنیم کار تعویض کاسه نمد لباسشویی را به تکنسین‌های با تجربه و خبره در این زمینه واگذار کنید. زیرا آن‌ها به خوبی با قطعات آشنایی دارند و کار را بدون دردسر به پایان می‌رسانند.

نکات ایمنی مهم در هنگام تعویض کاسه نمد

یک سری نکات ایمنی مهم در هنگام تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی وجود دارد. رعایت این نکات می‌تواند یک تعویض قطعه صحیح و بدون دردسر را تضمین کند.

 • قطع کردن برق ماشین لباسشویی پیش از آغاز کار
 • استفاده از تجهیزات حفاظتی مناسب مانند دستکش و عینک ایمنی
 • مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی
 • خالی کردن ماشین لباسشویی از لباس و آب
 • استفاده از ابزار مناسب
 • احتیاط در هنگام باز و بسته کردن درپوش ماشین لباسشویی
 • جلوگیری از ریختن آب روی قطعات الکتریکی و سیم‌کشی داخلی ماشین لباسشویی
 • بررسی سایر قطعات در حین تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی
 • تست ماشین لباسشویی پس از پایان کار با استفاده از یک چرخه خالی

اگر دانش یا وقت کافی برای تعویض کاسه نمد لباسشویی ندارید، حتما با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید. چرا که اقدامات ناآگاهانه می‌تواند آسیب بیشتری به ماشین لباسشویی وارد کند.

عواملی که باعث خرابی زودهنگام کاسه نمد می شوند

خرابی زود هنگام کاسه نمد لباسشویی میتواند عوامل مختلفی داشته باشد. مهم‌ترین این عوامل به اضافه بار و پر کردن لباسشویی بیش از ظرفیت آن برمی‌گردد. این کار فشار زیادی بر کاسه نمد در هنگام چرخش درام وارد می‌کند؛ امری که باعث فرسودگی سریع‌تر این قطعه و خرابی آن خواهد شد.

از سوی دیگر، استفاده مکرر از سرعت چرخش بالا در ماشین لباسشویی نیز یک علت خرابی زود هنگام کاسه نمد لباسشویی است. سرعت چرخش بالا نیروی بیشتری تولید می‌کند. این نیرو می‌تواند فشار بیش از حدی را بر کاسه نمد لباسشویی وارد کند. با گذشت زمان، این فشار مکرر و بیش از حد می‌تواند کاسه نمد را تضعیف کند؛ موضوعی که نیاز به تعویض کاسه نمد لباسشویی را به شکل زود هنگام پدید خواهد آورد.

نحوه پیشگیری از خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی

How to prevent the failure of the washing machine felt bowl

در صورت عدم پیشگیری از خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی، باید تعمیرات پرهزینه را به جان بخرید. بنابراین دانستن نحوه پیشگیری از خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی بسیار مفید خواهد بود. در اینجا به مهم‌ترین نکات و اقدامات برای پیشگیری از خرابی زود هنگام کاسه نمد اشاره می‌کنیم.

 • از بارگذاری بیش از حد لباس‌ها در ماشین لباسشویی خودداری کنید.
 • تمیز کردن درام و خارج کردن هرگونه جسم خارجی از آن ضروری است.
 • همیشه چرخه شستشوی مناسب لباس‌ها را انتخاب کنید. لباس‌های ظریف و سبک باید با چرخه ملایم و لباس‌های سنگین با چرخه قوی‌تر شسته شوند.
 • نصب ماشین لباسشویی حتما باید روی یک سطح صاف و به صورت تراز انجام شود.
 • از اجرای چندین چرخه شستشوی متوالی و بدون وقفه خودداری کنید.
 • استفاده مداوم و بدون استراحت از ماشین لباسشویی نباید صورت گیرد.
 • درب ماشین لباسشویی را به آرامی ببندید تا ضربه‌های ناخواسته به کاسه نمد وارد نشود.
 • جیب لباس‌ها را قبل از قرار دادن آن‌ها در ماشین لباسشویی به دقت خالی کنید.
 • در هنگام جابجایی ماشین لباسشویی احتیاط کامل را داشته باشید.

در نهایت اگر هرگونه علائم خرابی کاسه نمد را مشاهده کردید، بلافاصله نسبت به عیب یابی مشکل اقدام کنید. کار تعویض کاسه نمد لباسشویی باید به موقع و توسط تکنسین‌های حرفه‌ای انجام شود.برای این کار به شما استفاده از سرویس تعمیر ماشین لباسشویی در منزل کاردون را پیشنهاد می کنیم

سوالات متداول

از علائم خرابی کاسه نمد لباسشویی می‌توان به نشت آب از دستگاه، ایجاد سر و صداهای ناهنجار و لرزش‌های بیش از حد در حین چرخه شستشو اشاره کرد.

برای تعویض کاسه نمد لباسشویی به مجموعه ابزارهای دستی شامل پیچ گوشتی، انبر و آچار نیاز است. ضمنا کاسه نمد لباسشویی مشابه نیز باید تهیه شود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها