چراغ نمک ماشین ظرفشویی

چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی

7 خرداد, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی می باشد که به تازگی طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است. برای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی و سایر برند ها نیاز به پودر ماشین ظرفشویی، نمک ماشین ظرفشویی و مایع جلا دهنده داریم. اگر به تازگی ماشین ظرفشویی ال جی خریده اید و سوالاتی زیر در ذهنتان ایجاد شده است تا انتهای این مطلب با ما باشید تا راهنماییتان کنیم. چگونه باید در ماشین ظرفشویی ال جی نمک بریزیم؟ برای چه باید از نمک ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنیم ؟ آیا می توان بدون نمک از ماشین ظرفشویی ال جی استفاده نمود؟ چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی چیست ؟ چرا و چه موقع چراغ نمک روشن می شود ؟

ماشن ظرفشویی ال جی

چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی چیست ؟

همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی دارای قطعه ای است به رزین که کار آن گرفتن سختی آب و شستشوی آسان تر ظرف هاست. کار نمک ظرفشویی در 5 دقیقه آخر شستشوی رزین و آماده نمودن آن برای شستشو های بعدی می باشد. خوشبختانه ماشین ظرفشویی ال جی دارای صفحه نمایش برای نشان دادن علائم و آلارم های دستگاه می باشد در صورتی که چراغ نمک روشن باشد و علامت اختصاری S بر روی صفحه نمایش نشان داده شود باید نمک ماشین ظرفشویی خود را شارژ نمایید.

چگونه باید در ماشین ظرفشویی ال جی نمک بریزیم؟

باید بگوییم یکی از ساده ترین کار ها ریختن نمک در ماشین ظرفشویی می باشد . برای این کار ابتدا درب ماشین ظرفشویی را باز نمایید محل قرار گیری مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی کف دستگاه سمت چپ می باشد که بر روی آن سالت نوشته شده است. قیف مخصوص را روی دریچه قرار دهید و مخزن را پر نمایید سپس درب مخزن را ببندید و چراغ نمک را چک نمایید تا خاموش شده باشد. در اینجا لازم است بگوییم نمک ماشین ظرفشویی مخصوص شستشو می باشد و نباید از نمک طعام و یا سنگ نمک برای ماشین ظرفشویی استفاده نمود.

نمک ماشین ظرفشویی ال جی

چرا و چه موقع چراغ نمک روشن می شود ؟

در استفاده و نگهداری از لوازم خانگی نظیر ماشین ظرفشویی رعایت برخی نکات الزامی می باشد ما در این مطلب می خواهیم به شما نکاتی را گوشزد نماییم که دانستن آن ها می تواند در عملکرد بهتر دستگاه شما تاثیر گذار باشد.

سعی کنید از خرید نمک ماشین ظرفشویی با برندهای متفرقه و قیمت های ارزان صرف نظر کنید. زیرا دلیل کدر شدن و یا خط افتادگی ظروف شما استفاده از نمک های متفرقه می باشد.

هنگامی که چراغ نمک روشن شد اقدام به اضافه کردن و شارژ مجدد مخزن آن نمایید. در صورت اضافه کردن نمک در صورتی که چراغ دستگاه خاموش نشد به کمک یک قاشق نمک داخل مخزن را هم بزنید تا سنسور عمل نماید. البته باید بگوییم نمک مخزن را به اندازه ای پر نمایید که سطح نمک دو بند انگشت از لبه مخزن پایین تر باشد.

نمک ماشین ظرفشویی

در صورتی که چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی شما به فواصل زمانی کم روشن می شود باید علت آن بررسی شود و این موضوع برطرف شود. گاهی اوقات علت روشن شدن چراغ نمک به دلیل مشکل نشتی نمک در ماشین ظرفشویی می باشد که در برخی واقع خوب بسته نشدن درب مخزن نمک علت آن می باشد که در این صورت باید حتما مشکل برطرف شود زیرا این نشتی باعت زنگ زدگی استیل داخلی ماشین ظرفشویی و یا منجر به سوراخ شدن دیگ ماشین ظرفشویی می شود. در صورتی که مشکل بطرف نشد باید از تعمیر کاران بخواهید تا مخزن ماشین ظرفشویی شما را چک کنند و مشکل را برطرف نمایند.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.