لوگوی کاردون

نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی

نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

کارایی نمک ظرفشویی در این است که ماشین ظرفشویی بهترین عملکرد خود را هنگام شستن و خشک کردن ظروف داشته باشد. باید مخزن نمک ظرفشویی مرتبا پر شود.

چراغ‌هایی روی نمایشگر ظرفشویی وجود دارد که اگر مخزن نمک خالی بود به شما اعلام کنند تا پر کنید. در بعضی از مواقع ممکن است نیاز به تخلیه نمک ظرفشویی شود بنابراین با تخلیه آن بهتر است آشنا بشوید. در ادامه نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را به شما آموزش می‌دهیم.

نحوه‌ تخلیه نمک ماشین‌ ظرفشویی

بهتر است بعد از اینکه دلیل نشت نمک ماشین ظرفشویی را فهمیدید، با نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی آشنا شوید. درون ماشین ظرفشویی دریجه‌ای است که درون آن نمک ماشین ظرفشویی ریخته می‌شود.

نمک ظرفشویی در 5 دقیقه آخر شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمک ماشین ظرفشویی دستگاه را برای دفعات دیگر شستشو آماده می‌کند. اگر بار اول می‌خواهید از نمک استفاده کنید بهتر است که دو لیوان نمک مخصوص را با یک لیتر آب مخلوط کنید. سپس محلول را درون دریچه مخصوص نمک بریزید. برای دفعات بعد نمک را بدون اضافه کردن آب درون محفظه بریزید.

معمولا محفظه نمک در کف دستگاه است و روی آن کلمه نمک به لاتین یا فارسی نوشته شده است. در هنگام ریختن نمک برای جلوگیری از ریخته شدن نمک بهتر است از قیف استفاده کنید. نمک را بهتر است به اندازه سه بند انگشت در دریچه مخصوص بریزید. در صورتی که دریچه هم‌چنان خالی بود این کار را دو الی سه بار دیگر نیز تکرار کنید.

هنگامی که دستگاه شما شستشو را آغاز کرد، آب وارد دستگاه می‌شود و نمک با آب مخلوط می‌شود و بعد از از پایان کار ماشین ظرفشویی نمک درون دریچه نیز به اتمام می‌رسد. پس از اتمام هربار شستشو ماشین ظرفشویی باید تخلیه نمک ماشین ظرفشویی انجام شود.

باید بدانید که در محفظه نمک آب وجود دارد و هنگامی که نمک را بیش از حد بریزید ممکن است آب به بیرون بریزد. نیازی نیست نگران شوید.

پس از ریختن نمک دریچه آن را ببندید و نشانگر نمک مخصوص را خاموش کنید و سپس ماشین ظرفشویی را روشن کنید. پس از شستشو حتما باید تخلیه نمک ماشین ظرفشویی صورت بگیرد.

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

دلایل نشت نمک ماشین ظرفشویی

نشت نمک ماشین ظرفشویی باعث زنگ‌زدگی کابین استیل و یا سوراخ شدن دیگ می‌شود. نشتی نمک ماشین ظرفشویی می‌تواند آسیب جدی‌ای به فیلترهای سه گانه بزند. مشکلاتی که باعث نشتی نمک ماشین ظرفشویی می‌شود عبارتند از:

– بسته نبودن کامل درب محفظه نمک

یکی از دلایلی که موجب نشت نمک ماشین ظرفشویی می‌شود بسته نبودن کامل درب محفظه نمک آن است. بسته نشدن درب محفظه نمک ماشین ظرفشویی ممکن است از بی دقتی یا شل بودن آن باشد. در این حالت شما شاهد نشت نمک ماشین‌ ظرفشویی و ایجاد خط و خش بر روی ظروف خواهید بود. برای رفع این مشکل پس از ریختن نمک درپوش را چک کنید و از بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید. پس از شستن بهتر است تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را انجام دهید.

– استفاده بیش از حد از نمک در مخزن

یکی دیگر از دلایل نشتی نمک استفاده بیش از حد آن است. در صورت بروز این اتفاق نمک از محفظه خود بیرون می‌ریزد و باعث زنگ زدگی اجزای دستگاه می‌شود. بهترین کار این است که به اندازه ای که در مطالب بالا نیز به آن اشاره کردیم در مخزن نمک ماشین ظرفشویی نمک بریزید. در صورتی که مطالب بالا را به خوبی متوجه نشدید در مطالب پایین چند نشانه از نشتی نمک ماشین ظرفشویی را نام برده‌ایم:

– ظروف به خوبی شسته نمی‌شود

– بر روی ظروف شسته شده لکه سفید مشاهده می‌شود

– ظروف شیشه‌ای در صورتی که درون دستگاه باشند کدر می‌شوند و خط و خش روی آن‌ها میوفتد

– مشاهده برفک و سفیدک روی کف دستگاه

در اینجا نیز نتیجه می‌گیریم تخلیه نمک ماشین ظرفشویی پس از شستن ظروف باید اتفاق بیفتد.

10 نکته ضروری جلوگیری از نشت نمک ماشین ظرفشویی

– مقدار نمک لازم برای ریختن درون محفظه یک کیلوگرم است.
2- یک نکته که کم‌تر کسی به آن توجه می‌کند، پس از ریختن نمک درون محفظه آن را هم بزنید.
3- مقدار نمکی که درون محفظه می‌ریزد باید به اندازه دو بند از لبه محفظه نمک ماشین ظرفشویی خالی باشد.
4- هرگز به جای نمک مخصوص ماشین ظرفشویی از نمک طعام یا سایر نمک‌های موجود در بازار استفاده نکنید.
5- استفاده بیش از حد از براق کننده ممکن است به ظروف شما آسیب وارد کند.
6- نمک در سخت‌گیری آب بسیار کاربرد دارد و با نرم کردن آب از رسوب‌ گیری ظروف جلوگیری می‌کند.
7- بعضی از قرص‌های موجود در بازار 3 کاره هستند که درون آن‌ها نیز نمک وجود دارد. بنابراین نیاز به ریختن نمک مخصوص نیست.
8- قرص ماشین ظرفشویی گران قیمت خریداری کنید؛ زیرا قرص ماشین ظرفشویی ارزان قیمت باعث آسیب به ظروف هم‌چنین پس از مدتی به ماشین ظرفشویی می‌شود.
9- هنگام ریختن نمک درون محفظه دقت کنید که درب محفظه بسته شده باشد، زیرا در صورت بسته نبودن ممکن است شاهد نشت نمک باشید.
10- پس از به اتمام رسیدن کار ماشین ظرفشویی چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می‌شود و این به معنی تخلیه نمک ماشین ظرفشویی است.

رفع علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی

اولین موردی که بعد از نشت نمک باید بررسی کنیم، درپوش نمک است. باید مطمئن باشید درب آن بسته است.
دومین علت نشتی نمک ماشین ظرفشویی پر بودن آن است. فقط کافی است پس از پر کردن مخزن دو بند انگشت تا لبه مخزن خالی باشد.
پس از شستشو ظروف باید عمل تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را اجرا کنید.
در صورتی که خودتان اعمال بالا را به خوبی انجام دادید و هم‌چنان چراغ نشانگر نمک ماشین ظرفشویی روشن بود با متخصص این کار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

قیمت نمک ماشین ظرفشویی

نمک ظرفشویی با هر برندی که باشد، مقدار زیادی از آن درون جعبه است. بنابراین برای مصارف طولانی می‌توانید از این نمک‌ها استفاده کنید. قیمت نمک ماشین ظرفشویی‌ در بازار بسیار متفاوت است و به برند آن نیز بسیار بستگی دارد. باید دقت داشته باشید که از نمک ماشین ظرفشویی گران قیمت استفاده کنید، زیرا نمک ظرفشویی ارزان موجب ایجاد خطوط بر روی ظروف شما می‌شود.
امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانسته باشیم به شما نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را آموزش دهیم.

0 0 رای ها
Article Rating

مطالب مرتبط

53 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...