لوگوی کاردون

نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی

نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

نحوه‌ تخلیه نمک ماشین‌ ظرفشویی

How to drain the dishwasher salt

بهتر است بعد از اینکه دلیل نشت نمک ماشین ظرفشویی را فهمیدید، با نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی آشنا شوید. درون ماشین ظرفشویی دریجه‌ای است که درون آن نمک ماشین ظرفشویی ریخته می‌شود.

نمک ظرفشویی در 5 دقیقه آخر شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمک ماشین ظرفشویی دستگاه را برای دفعات دیگر شستشو آماده می‌کند. اگر بار اول می‌خواهید از نمک استفاده کنید بهتر است که دو لیوان نمک مخصوص را با یک لیتر آب مخلوط کنید. سپس محلول را درون دریچه مخصوص نمک بریزید. برای دفعات بعد نمک را بدون اضافه کردن آب درون محفظه بریزید.

معمولا محفظه نمک در کف دستگاه است و روی آن کلمه نمک به لاتین یا فارسی نوشته شده است. در هنگام ریختن نمک برای جلوگیری از ریخته شدن نمک بهتر است از قیف استفاده کنید. نمک را بهتر است به اندازه سه بند انگشت در دریچه مخصوص بریزید. در صورتی که دریچه هم‌چنان خالی بود این کار را دو الی سه بار دیگر نیز تکرار کنید.

هنگامی که دستگاه شما شستشو را آغاز کرد، آب وارد دستگاه می‌شود و نمک با آب مخلوط می‌شود و بعد از از پایان کار ماشین ظرفشویی نمک درون دریچه نیز به اتمام می‌رسد. پس از اتمام هربار شستشو ماشین ظرفشویی باید تخلیه نمک ماشین ظرفشویی انجام شود.

باید بدانید که در محفظه نمک آب وجود دارد و هنگامی که نمک را بیش از حد بریزید ممکن است آب به بیرون بریزد. نیازی نیست نگران شوید.

پس از ریختن نمک دریچه آن را ببندید و نشانگر نمک مخصوص را خاموش کنید و سپس ماشین ظرفشویی را روشن کنید. پس از شستشو حتما باید تخلیه نمک ماشین ظرفشویی صورت بگیرد.

چرا باید از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

قبل از آن که به بررسی دلایل نشت نمک ماشین ظرفشویی بپردازیم، بهتر است دلیل استفاده از نمک ماشین ظرفشویی را بدانید تا انجام شستشو توسط آن برای شما شفاف و واضح شود. نمک های ماشین ظرفشویی می توانند سختی آب را کاش دهند. حتما با ظروفی که تیره و کدر شده اند مواجه شده اید؛ یکی از دلایلی که افراد از خرید ماشین ظرفشویی سر باز می زنند، همین تیره شدن ظروف بعد از شسته شدن توسط ماشین ظرفشویی است. اما نکته ای که وجود دارد این است که مشکل از ماشین ظرفشویی نیست بلکه تیره شدن ظروف شسته شده به علت وحود رسوب و املاح در آب است. برای رفع این مشکل لازم است تا از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. نمک ماشین ظرفشویی با کم کردن مقدار املاح آب، از سختی آن می کاهد و از ایجاد رسوب بر روی ظروف و داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند. باید توجه داشته باشید که با کاهش سختی آب، ظروف شما دچار خط و خش و کدری نمی شوند. اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده کنید. 

بعد از ریختن نمک در ماشین ظرفشویی چه باید کرد؟

بعد از ریختن نمک در ماشین ظرفشویی، چند کار ساده باید انجام دهید تا مطمئن شوید که نمک به درستی حل شده و ماشین ظرفشویی شما به طور موثر کار می‌کند:

1. درب مخزن نمک را ببندید:

  • درب مخزن نمک را محکم ببندید تا از نشت آب یا نمک جلوگیری شود.

2. برنامه شستشو را اجرا کنید:

  • یک برنامه شستشو کوتاه را بدون ظروف در ماشین ظرفشویی اجرا کنید. این کار به حل شدن نمک در آب و رسیدن آن به تمام قسمت‌های سیستم نرم‌کننده آب کمک می‌کند.

3. بررسی کنید که آیا نشتی وجود دارد یا خیر:

  • بعد از اتمام برنامه شستشو، اطراف مخزن نمک را بررسی کنید تا ببینید آیا نشتی وجود دارد یا خیر. در صورت مشاهده نشتی، درب مخزن را دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که به طور کامل بسته شده است.

4. به طور مرتب نمک اضافه کنید:

  • به طور مرتب، طبق دستورالعمل سازنده ماشین ظرفشویی خود، نمک اضافه کنید. این کار به حفظ عملکرد صحیح سیستم نرم‌کننده آب و جلوگیری از رسوب آهک روی ظروف و داخل ماشین ظرفشویی کمک می‌کند.

دلایل نشت نمک ماشین ظرفشویی

Reasons for dishwasher salt leakage

نشت نمک ماشین ظرفشویی باعث زنگ‌زدگی کابین استیل و یا سوراخ شدن دیگ می‌شود. نشتی نمک ماشین ظرفشویی می‌تواند آسیب جدی‌ای به فیلترهای سه گانه بزند. مشکلاتی که باعث نشتی نمک ماشین ظرفشویی می‌شود عبارتند از:

۱) بسته نبودن کامل درب محفظه نمک

یکی از دلایلی که موجب نشت نمک ماشین ظرفشویی می‌شود بسته نبودن کامل درب محفظه نمک آن است. بسته نشدن درب محفظه نمک ماشین ظرفشویی ممکن است از بی دقتی یا شل بودن آن باشد. در این حالت شما شاهد نشت نمک ماشین‌ ظرفشویی و ایجاد خط و خش بر روی ظروف خواهید بود. برای رفع این مشکل پس از ریختن نمک درپوش را چک کنید و از بسته بودن آن اطمینان حاصل کنید. پس از شستن بهتر است تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را انجام دهید.

۲) استفاده بیش از حد از نمک در مخزن

یکی دیگر از دلایل نشتی نمک استفاده بیش از حد آن است. در صورت بروز این اتفاق نمک از محفظه خود بیرون می‌ریزد و باعث زنگ زدگی اجزای دستگاه می‌شود. بهترین کار این است که به اندازه ای که در مطالب بالا نیز به آن اشاره کردیم در مخزن نمک ماشین ظرفشویی نمک بریزید. در صورتی که مطالب بالا را به خوبی متوجه نشدید در مطالب پایین چند نشانه از نشتی نمک ماشین ظرفشویی را نام برده‌ایم:

  • ظروف به خوبی شسته نمی‌شود
  • بر روی ظروف شسته شده لکه سفید مشاهده می‌شود
  • ظروف شیشه‌ای در صورتی که درون دستگاه باشند کدر می‌شوند و خط و خش روی آن‌ها میوفتد
  • مشاهده برفک و سفیدک روی کف دستگاه

در اینجا نیز نتیجه می‌گیریم تخلیه نمک ماشین ظرفشویی پس از شستن ظروف باید اتفاق بیفتد.

۱۰ نکته ضروری جلوگیری از نشت نمک ماشین ظرفشویی

۱) مقدار نمک لازم برای ریختن درون محفظه یک کیلوگرم است.
۲) یک نکته که کم‌تر کسی به آن توجه می‌کند، پس از ریختن نمک درون محفظه آن را هم بزنید.
۳) مقدار نمکی که درون محفظه می‌ریزد باید به اندازه دو بند از لبه محفظه نمک ماشین ظرفشویی خالی باشد.
۴) هرگز به جای نمک مخصوص ماشین ظرفشویی از نمک طعام یا سایر نمک‌های موجود در بازار استفاده نکنید.
۵) استفاده بیش از حد از براق کننده ممکن است به ظروف شما آسیب وارد کند.
۶) نمک در سخت‌گیری آب بسیار کاربرد دارد و با نرم کردن آب از رسوب‌ گیری ظروف جلوگیری می‌کند.
۷) بعضی از قرص‌های موجود در بازار 3 کاره هستند که درون آن‌ها نیز نمک وجود دارد. بنابراین نیاز به ریختن نمک مخصوص نیست.
۸) قرص ماشین ظرفشویی گران قیمت خریداری کنید؛ زیرا قرص ماشین ظرفشویی ارزان قیمت باعث آسیب به ظروف هم‌چنین پس از مدتی به ماشین ظرفشویی می‌شود.
۹) هنگام ریختن نمک درون محفظه دقت کنید که درب محفظه بسته شده باشد، زیرا در صورت بسته نبودن ممکن است شاهد نشت نمک باشید.
۱۰) پس از به اتمام رسیدن کار ماشین ظرفشویی چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می‌شود و این به معنی تخلیه نمک ماشین ظرفشویی است.

رفع علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی

Solving the cause of salt leakage in the dishwasher

اولین موردی که بعد از نشت نمک باید بررسی کنیم، درپوش نمک است. باید مطمئن باشید درب آن بسته است.
دومین علت نشتی نمک ماشین ظرفشویی پر بودن آن است. فقط کافی است پس از پر کردن مخزن دو بند انگشت تا لبه مخزن خالی باشد.
پس از شستشو ظروف باید عمل تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را اجرا کنید.
در صورتی که خودتان اعمال بالا را به خوبی انجام دادید و هم‌چنان چراغ نشانگر نمک ماشین ظرفشویی روشن بود با متخصص این کار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

قیمت نمک ماشین ظرفشویی

نمک ظرفشویی با هر برندی که باشد، مقدار زیادی از آن درون جعبه است. بنابراین برای مصارف طولانی می‌توانید از این نمک‌ها استفاده کنید. قیمت نمک ماشین ظرفشویی‌ در بازار بسیار متفاوت است و به برند آن نیز بسیار بستگی دارد. باید دقت داشته باشید که از نمک ماشین ظرفشویی گران قیمت استفاده کنید، زیرا نمک ظرفشویی ارزان موجب ایجاد خطوط بر روی ظروف شما می‌شود.
امیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانسته باشیم به شما نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی را آموزش دهیم.

نمک ماشین ظرفشویی چند وقت یکبار تعویض شود؟

باید به طور منظم (معمولاً هر ماه یکبار) آن را پر کنید. زمان پر کردن مجدد به سختی آب، میزان استفاده از ماشین ظرفشویی و ظرفیت مخزن نمک بستگی دارد. چراغ نمک نشانگر زمان نیاز به پر کردن مجدد مخزن است.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

64 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نشت نمک در ماشین ظرفشویی - کاردون
3 سال قبل

[…] این مواد در ماشین ظرفشویی بماند چه مشکلی بوجود می آید و نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی چگونه است ؟ برای جلوگیری از نشت نمک در ماشین ظرفشویی چه […]

Support

سلام و وقت به خیر؛
اگه نشتی ایجاد شده و یا قصد دارید مخزن نمک رو خالی کنید بهتره از کارشناس کمک بگیرید. در حالت عادی اگه مشکلی وجود نداشته باشه و درب مخزن نمک رو درست ببندید و طبق استاندارد نمک داخلش بریزید نشتی ایجاد نمیشه مگه اینکه بعد مدتی مخزن یا درب آسیب ببینه.
موفق باشید

ائلوین
3 سال قبل

سلام من به جای نمک مخصوص ظرفشویی نمک خوراکی تو دستگاه ریختم حالا چیکار کنم؟؟

Support
پاسخ به  ائلوین
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا درخواست ثبت کنید تا کارشناس برای تخلیه نمک مراجعه کنن. لازمه کارشناس مراجعه داشته باشن.
موفق باشید

نجمه موسوی
پاسخ به  Support
2 سال قبل

ماشین ظرفشویی من مخزن نمک نداره باید چجوری چک کنم؟

admin
مدیر
پاسخ به  نجمه موسوی
2 سال قبل

سلام و وقت بخیر
دستگاه شما حتما دارای مخزن نمک میباشد
تمامی ماشین ظرفشویی ها مخزن نمک دارند، برای بررسی دقیق تر مدل و برند دستگاه خود را ذکر کنید

نیره
3 سال قبل

سلام
ماشین ظرفشویی ال جی دارم و یادم رفته مخزن نم و پر کنم مشکلی برای دستگاه به وجود میاد ؟

Support
پاسخ به  نیره
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه مخزن پر بشه و نمک در مخزن موجود باشه. لطفا مخزن نمک رو پر کنید.
موفق باشید

اکرمی
3 سال قبل

باسلام وقت بخیر
مدل ماشین ظرفشویی من D153S سامسونگ می باشد دارای سه مشکل است
1- از سال 92 که خریداری و مصرف شده نمک آن ثابت مانده و حل نشده که دوباره نمک بریزم
2- ظرفهارو کثیف میشورد
3- ظرفهارو خشک نمیکند
لطفا راهنمایی میفرمایید باید چیکار کنم؟
باتشکر

Support
پاسخ به  اکرمی
3 سال قبل

سلام و و وقت به خیر؛
مواد شوینده و استفاده از جلادهنده در مورد این موضوع خیلی اهمیت داره. از کیفیت مواد شوینده مطمئن بشید و اینکه تاریخ انقضای مواد شوینده نگذشته باشه. میزان مواد شوینده رو بر اساس دستورالعمل دفترچه راهنما و با توجه به برنامه انتخابی استفاده کنید. حتی اگه از شوینده‌ای استفاده میکنید که جلا دهنده داره باز هم باید جلادهنده استفاده بشه اما درجه روی 2 یا 3 قرار بگیره.
موفق باشید

Foad
3 سال قبل

سلام اگه بخاییم یه مدت طولانی مثلا یه سال از ماشین ظرفشویی استفاده نکنیم، چجوری باید نمک داخل مخزن رو تخلیه کنیم ممنون میشم جواب بدید مارک ماشین هم زیروات هستش

Support
پاسخ به  Foad
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
برای تخلیه نمک ظرفشویی لازمه کارشناس مراجعه کنن و این کار رو انجام بدن. میتونید درخواست ثبت کنید که برای انجام این مورد مراجعه بشه.
موفق باشید

گنجی
پاسخ به  Support
2 سال قبل

سلام وقت بخیر ..من چندین ساله از ماشین ظرفشویی استفاده نکردم نمک جلادهنده هم مقداری توش بوده به نظرشما برای ماشینم اتفاقی افتاده

a.nazari
پاسخ به  گنجی
2 سال قبل

سلام وقت شما هم بخیر
برای اطمینان از سلامت دستگاه باید بازدید و تست بشه.
با تشکر

Mozhgan
3 سال قبل

سلام وقت بخیر من بجای نمک جرمگیر ریختم تو مخزن ظرفشویی😟 الان باید چیکار کنم؟ چطور میشه تخلیه کرد؟

Support
پاسخ به  Mozhgan
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید لازمه کارشناس برای تخلیه‌ی مخزن مراجعه داشته باشن.
موفق باشید

Mozhgan
پاسخ به  Support
3 سال قبل

آخه شما ب آمل خدمات ندارین

Memol
3 سال قبل

سلام, من دارم میرم و شش ماه خونه نیستم, برای اینکه به ماشین ظرفشوییم آسیب نرسه چکار باید کنم؟ من شنیدم باید نمک و جلارو تخلیه کنیم! درسته؟ چجوری این کار رو انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Support
پاسخ به  Memol
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازم هست کارشناس برای تخلیه نمک و جلادهنده مراجعه داشته باشن. میتونید در صورت تمایل درخواست ثبت کنید تا برای تخلیه مخزن مراجعه بشه.
موفق باشید

ریحانه
3 سال قبل

میخوام نمک جدید بریزم. چون خیلی وقته استفاده نکردم، از ماشین. چطور غلظت نمک داخل رو کم کنم؟

Support
پاسخ به  ریحانه
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
اول اتصال برق دستگاه رو جدا کنید. مشکلی نداره میتونید نمک اضافه کنید و کمی آب اضافه کنید تا آب سرازیر بشه. با یک قاشق چوبی مخزن نمک رو هم بزنید.
موفق باشید

قاسمی
3 سال قبل

سلام خسته نباشید ماشین ظرفشویی بکو که فقط یک سال استفاده کردم
دیگه نتونستم استفاده کنم
حالا بعد چند سال که خواستم نصب کنم متوجه شدم نمک از مخزنش بیرون زده وکف ماشین ریخته وسفت شده بود پاکش کردم
میخواستم بدونم برای ماشین مشکلی پیش اومده؟
باید مخزن پاک کنم چون داخلش آب بود؟
یا که میتونم نمک اضافه کنم استفاده کنم؟
ممنکن میشم راهنمایی کنید

Support
پاسخ به  قاسمی
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
بهتر هست قبل از استفاده‌ی مجدد از دستگاه، از طرف یک کارشناس ماهر سرویس بشه تا نمک‌ها از داخل دستگاه جمع‌آوری بشه و بررسی دستگاه شما از نظر نشتی نمک انجام بشه. در صورت تمایل می‌توانید درخواست تعمیر ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید

ستاره
3 سال قبل

سلام ، من ماشین ظرفشویی ال جی دارم ولی همیشه ی همیشه چراغ نمک روشن هست حتی زمانی که تازه نمک ریختم به همون اندازه که گفته شده هم نمک میریزم تا دو بند انگشت نمک ریختم ولی باز هم ، مشکل از کجاست ،ممنونم پاسخ بدین

Support
پاسخ به  ستاره
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازم هست دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

کاربر
3 سال قبل

سلام بعد از اینکه نمک رو به دستگاه اضافه کردیم برای روشن کردنش روی چی تنظیم کنیم
و اینکه موقعی ای که نمک میریزم باید از برق جداش کنیم؟

Support
پاسخ به  کاربر
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازم نیست تنظیم خاصی انجام بشه. اتصال برق دستگاه رو جدا کنید و بعد حدود 1.5 کیلو نمک میتونید داخل مخزن نمک بریزید. بعد از ریختن نمک با یک وسیله‌ی چوبی داخل ظرف نمک رو هم بزنید و بعد درب رو ببندید.
موفق باشید

Mtc
3 سال قبل

سلام.ماشین ظرفشویی ال جی دارم هروقت در نمک رو باز میکنم آب سرازیر میشه علتش چیه؟طبیعه؟

Support
پاسخ به  Mtc
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
مشکلی نداره و این مورد طبیعی هست.
موفق باشید

عاطفه
3 سال قبل

سلام خسته نباشید من جلا دهنده داخل ماشینم ریختم بعد از اینکه روشن کردم دیدم بوی خیلی بدی میده دیدم تاریخش گذشته بوده حالا چطور میتونم‌جلا دهنده رو تخلیه کنم؟

a.nazari
پاسخ به  عاطفه
3 سال قبل

سلام دوست عزیز با توجه به اینکه کار شما تخصصی می‌باشد و احتیاج به باز کردن دستگاه هست و می بایست مخزن
جلادهنده خالی شود لطفا با شماره 1604 تماس بگیرید همکاران بنده با افتخار آماده راهنمایی شما هستند.

علیرضا
3 سال قبل

سلام وقت بخیر. نمک ماشین ظرف شویی رو تازه عوض کردم از برند جدید ایرانی ریختم. دو سه مرتبه استفاده کردم بعد از استفاده تمام ظرفها و بدنه ماشین رسوب نمک مشاهده میشه. درب مخزن رو درست می بندم. مشکل چی هست؟؟ می تونم نمک رو اخلیه کنم و از برند خوب دیگه ای استفاده کنم؟

a.nazari
پاسخ به  علیرضا
3 سال قبل

سلام
احتمالا شما از نمک ظرفشویی با دانه های ریز استفاده کردید و به خاطر همین رسوب نمک اتفاق می افته شما باید از نمک با دانه های درشت استفاده فرمایید.
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، 1604 تماس بگیرید.

alireza
3 سال قبل

سلام. وقت بخیر
من یک دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی مدل LD-2080WH دارم که برای یک سال باید جمع آوری کنم. آیا قبل از جمع آوری باید کار خاصی مثل تخلیه نمک و … انجام بدم ؟

a.nazari
پاسخ به  alireza
3 سال قبل

سلام دوست عزیز بهتر است که تخلیه نمک انجام شود. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

هانی
2 سال قبل

سلام من نمیتوانم به مدت یک تا دوسال از ماشین ظرف شوییم استفاده کنم و مجبورم اونو توی انبار بذارم.نمکی توی دستگاه نیست ولی وقتی درب مخزن نمک‌رو باز میکنم داخلش اب هست…لازمه که اب داخلش رو خالی کنم ؟؟یا اگر اون اب داخلش باشه مشکلی براش پیش نمیاد

a.nazari
پاسخ به  هانی
2 سال قبل

سلام دوست عزیز اگر مطمئن هستید که نمکی داخل دستگاه نیست هیچ مشکلی ندارد.

رحیمی
2 سال قبل

برای اسباب کشی و جابجایی نیاز هست که نمک ماشین ظرفشویی تخلیه شود؟

a.nazari
پاسخ به  رحیمی
2 سال قبل

سلام خیر نیازی نیست

ادیب امینی
2 سال قبل

درود.نمک مورد استفاده ی ظرفشویی رو عوض کردم و متاسفانه بد جور لکه روی ظرف ها جا میمونه.آیا میشه جوری نکم رو از محفظه تخلیه کرد؟چجوری مشکلم حل میشه؟

a.nazari
پاسخ به  ادیب امینی
2 سال قبل

سلام . چند علت وجود داره : ۱- به علت اینکه نمک جدید داخل دستگاه ریخته شد و مقداری هم داخل لگنچه نا خواسته ریخته میشه به هنگام شستشو باعت لک روی ظروف میشه و با چند با شسشتوی خالی مشکل مرتفع میشه . ۲- ممکنه دهانه ظرف نمک تغیر حالت داده باشه و نشت نمک از دهانه و درب ظرف نمک ایجاد شده باشه که با تقویت دهانه و درب ظرف نمک و یا تعویض ظرف نمک مشکل مرتفع میشه . ۳ – تنظیم درجه سختی آب از روی دستگاه
در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با شماره 1604 تماس بگیرید

فاطی
2 سال قبل

سلام روز بخیر من اشتباها داخل جای نمک پودر ریختم خیلی اتفاقی شد و بعداز اینک ریختم متوجه این موضوع شدم دفعه اول خوب شست ولی دفعه بعدش روی همه ظرف هام لایه سفید رنگی هست برای بار دوم ماشین رو زدم وقتی کارش تموم شد پر کفه چکار کنم؟مشکل از کجاست؟یعنی بخاطر اون پودرست؟

a.nazari
پاسخ به  فاطی
2 سال قبل

سلام روز خوش . بله مشکل از پودر داخل ظرف نمک هست . باید کارشناس دقیق بررسی نماید و سیکل ظرف نمک سرویس وشستشو شود. در صورت نیاز یا ثبت سفارش بر روی سایت و یا با شماره 1604 تماس بگیرید.

بتی
2 سال قبل

سلام ماشین ظرفشویی من بوش هست هرچی نمک می ریزم چراغ نمکش خاموش نمیشه. آیا لازمه بیشتر بریزم؟ با توجه به اینکه قرص مورد استفادم خودش نمک داره اصلا لازمه در دستگاه نمک ریخته بشه؟

a.nazari
پاسخ به  بتی
2 سال قبل

با سلام . نمک داخل ظرف نمک جهت گرفتن سختی آب طراحی شده . آب هر منطقه ممکن است سختی آب کمتر یا بیشتری داشته باشد . در حال حاضر احتمال خرابی سنسور ظرف نمک میتواند باشد که نیازمند بررسی متخصص میباشد. در صورت نیاز با شماره 1604 تماس بگیرید.

فرح
2 سال قبل

سلام من نمک داخل ماشین ریختم وای فراموش کردم درب قسمت نمک رو ببندم وجون‌متشین ور از ظرف روشنش کردم بعد ظرفا کدر بودن اما یه بار دیگه شستم وخوب بود اما می خواستم بدونم آسیبی به خود ماشین نرسیده؟

a.nazari
پاسخ به  فرح
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر
مشکلی نداره . چند مرتبه شستشو انجام بدید بهتر میشه
موفق باشید

کیالی
2 سال قبل

سلام
محل زندگی من عسلویه هست
چون آب اینجا یکم چرب هستش و من فیلتر تصفیه آب وصل کردم نیاز به نمک در ظرفشویی هست یا نه؟
چون از روزی که نمک در مخزن ریختم روی تمام ظرف هام لکه سفید مثل گچ میشینه
راهنمایی کنید لطفا

a.nazari
پاسخ به  کیالی
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر
لازم است که با سرکه سفید چندین بار شسته شود
موفق باشید

سهیل
2 سال قبل

سلام. اگر از قرص همه کاره و مارک خوب استفاده کنیم آیا باز هم نیاز به استفاده از نمک هست یا نه؟

a.nazari
پاسخ به  سهیل
2 سال قبل

سلام
بله نمک جهت گرفتن سختی آب است و استفاده از اون ضروریه.
با تشکر

آرام
2 سال قبل

سلام من اشتباهی پودر ماشین رو ریختم تو جای نمک حالا چیکار کنم؟؟؟ خیلی ناراحتم

a.nazari
پاسخ به  آرام
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر.
دستگاه‌تون باید باز و سرویس بشه.
جای نگرانی وجود نداره، می‌تونین توی سایت درخواست ثبت کنید تا برای سرویس ماشین ظرفشویی باهاتون هماهنگ بشه.
با تشکر

معصومه
1 سال قبل

خسته نباشید
نمک ماشین ظرفشویی چند وقت یکبار باید عوض شه؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  معصومه
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر بستگی به میزان استفاده شما از ماشین ظرفشویی داره اما معمولا بعد از یک هفته باید عوض بشه.

حیدر
1 سال قبل

ببخشید من برای دو سال هست که از نمک ماشین ظرفشویی استفاده نمیکنم، برای دستگاه مشکلی پیش میاد؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  حیدر
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر
نمک ماشین ظرفشویی باعث کاهش سختی آب میشه و از کدر شدن ظروف شما جلوگیری میکنه شما با استفاده نکردن از این محصول باعث جرم گرفتگی دستگاه و کدر شدن ظروفتون خواهید شد.

رهنورد
10 ماه قبل

سلام من از فروشنده نمک خواستم اشتباهی به من پودر داده بود ومن بدون خوندن روی جعبه مقداریشو ریختم تو ماشین بعد متوجه شدم پودر هست حالا دستگاه مشکل پیدا میکنه

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  رهنورد
10 ماه قبل

سلام. باید پورد رو از محفظه نمک خارج کنید. یک راه آن این است که داخل محفظه آب بریزید و با پیمانه آب رو خارج کنید. این قدر این کار را تکرار کنید تا محفظه کاملا عاری از پودر بشه.

سبا عسگری
9 ماه قبل

سلام
ماشین ظرفشویی من الجی هست سه چهار بار تا حالا استفاده کردم اما بعد هر بار استفاده در مخزن نمکو باز میکنم همان نمک خشک تازس هیچ آبی روش نیومده در صورتی که از چند نفر پرسیدم میگن باید آب رو مخزن نمک بیاد ممنون میشم راهنماییم کنید

مقصودی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
ظرفشویی بوش دارم به جای نمک در مخزن نمک جلادهنده ریختم چکار کنم؟

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  مقصودی
1 ماه قبل

باسلام
دستگاه رو بدون ظرف روشن کنید و برنامه ای رو اجرا کنید تا شستشو انجام شود.

مهرسا
1 ماه قبل

سلام ظرفشویی رو جدید خریدم ۴بار استفاده داشتم ولی چراغ نمکش همیشه روشنه .. نمک هم ب اندازه ای ریختم که یه بند انگشت با درب مخزن فاصله داره .. داخل مخزن نمک هیچ ابی وجود نداره… علت روشن موندن چراغ نمک چیه؟

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  مهرسا
28 روز قبل

باسلام
لطفا با قاشق چوبی بلند داخل مخزن رو هم بزنید و یکبار دستگاه رو خالی روشن کنید تا شستشو انجام شود.