لوگوی کاردون

خراب شدن ماشین ظرفشویی

خراب شدن ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل و لوازم خانگی جدید و مدرن می باشد که وظیفه شستن ظروف در کمترین زمان را بر عهده دارد. اگر نحوه استفاده درست از دستگاه را بدانید می توانید عملکرد و عمر دستگاه را افزایش دهید. البته این نکته را بدانید که ماشین ظرفشویی هم مانند سایر لوازم برقی احتمال خرابی و نیاز به تعمیرات دارد. در صورتی که برای استفاده از این وسیله نکات و موارد ضروری را رعایت نکنید و ظروف کثیف را به همراه باقی مانده غذا ها درون ظرفشویی قرار دهید می شود منجر به خراب شدن ماشین ظرفشویی می شود و نیاز به تعمیرات دارد. اگر از ماشین ظرفشویی خود خیلی کم استفاده می کنید مطلب استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید.

اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده نمایید.

چرا ماشین ظرفشویی کار نمی کند؟

Dishwasher broken

شاید برای شما هم پیش آمده است که ماشین ظرفشویی شما کار نکند و اولین موضوعی که به ذهنتان خطور می کند چک کردن برق دستگاه است. احتمال می دهید ظرفشویی از برق کشیده شده باشد. اما گاهی اوقات بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی هم منجر به کار نکردن ماشین ظرفشویی می شود در صورتی که درب ماشین ظرفشویی به طور کامل بسته نشود دستگاه شروع به کار نخواهد کرد بنابراین خراب شدن ماشین ظرفشویی و بسته نشدن درب آن می تواند دلیل کار نکردن دستگاه باشد.

البته گاهی اوقات خرابی پانل ماشین ظرفشویی می تواند علت روشن نشدن آن شود برای برطرف کردن این مشکل یک بار ماشین ظرفشویی را روشن و خاموش کنید در صورتی که دستگاه روشن نشد با کاردون تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند.

خراب شدن ماشین ظرفشویی و ایجاد بوی بد

Dishwasher breakdown and bad smell

یکی از مشکلات رایج که منجر به خراب شدن ماشین ظرفشویی می شود بوی بدی است که در دستگاه ایجاد می شود. راه های بسیاری برای رفع این بوی بد وجود دارد اما باید بگوییم ابتدایی ترین نکته برای جلوگیری از ایجاد بوی بد و آسیب رسیدن به ماشین ظرفشویی رعایت نظافت می باشد. توصیه ما به شما این است که ظروف را قبل از قرار دادن درون ماشین ظرفشویی تمیز کنید و باقی مانده غذاها را از روی ظروف بردارید شاید با خودتان بگویید پس وظیفه فیلتر ماشین ظرفشویی چیست؟

درست است فیلتر ماشین ظرفشویی وظیفه جمع کردن این مواد غذایی را دارد اما بوی بد ایجاد شده در ماشین ظرفشویی حاصل جمع شدن مواد غذایی درون فیلتر می باشد. بعد از هر بار روشن کردن ماشین ظرفشویی فیلتر کف دستگاه را تمیز و شستشو نمایید.

از قرار دادن ظروف پلاستیکی نامرغوب که با حرارت از خود بوی نامطبوع تولید می کنند جلوگیری نمایید. اگر مشکل شما با ماشین ظرفشوییتان فقط تولید بوی بد می باشد با رعایت نکات ذکر شده می توانید از شر این مشکل رهایی یابید.

چرا کف در ماشین ظرفشویی باقی می ماند؟

Why does the foam remain in the dishwasher

در صورتی که پس از انجام عملیات شستشو باز هم در ماشین ظرفشویی کف مشاهده می کنید و دلیل آن را نمی دانید باید بگوییم کاردون در این مطلب به شما علت را خواهد گفت. اگر از ماده شوینده ای استفاده کرده اید که برای ظروف نمی باشد ماشین ظرفشویی قادر به تخلیه آن نمی باشد برای آنکه این مشکل را برطرف کنید از نمک خوراکی استفاده کنید تا کف از ظرفشویی خارج شود البته باید بگوییم این روش بسیار سنتی می باشد و توصیه نمی شود برای آسیب نزدن بیشتر به دستگاه با کاردون تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نماید.

گاهی اوقات پر کردن بیش از حد مخزن ظرفشویی از ماده شوینده سبب این اتفاق می شود توجه داشته باشید در صورت خالی بودن ماشین ظرفشویی به اندازه ای مشخص از ماده شوینده استفاده نمایید. لازم است بگوییم بررسی دریچه آب ورودی هم الزامی می باشد زیرا در برخی مواقع به دلیل عدم ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی ظرف ها به طور کامل شسته نخواهد شد و کف ها در دستگاه باقی خواهد ماند.

برای برطرف کردن این مشکل یک بار ماشین ظرفشویی را روشن و خاموش کنید.

بوی بد ایجاد شده در ماشین ظرفشویی حاصل جمع شدن مواد غذایی درون فیلتر می باشد.

خرابی پانل ماشین ظرفشویی می تواند علت روشن نشدن آن شود.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین
4 ماه قبل

آیا این کف کردن به خاطر استفاده از صابون دستی ماشین ظرفشویی هم ممکنه؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  نازنین
4 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بله شما باید حتما از قرص های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.