خراب شدن ماشین ظرفشویی

خراب شدن ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل و لوازم خانگی جدید و مدرن می باشد که وظیفه شستن ظروف در کمترین زمان را بر عهده دارد. اگر نحوه استفاده درست از دستگاه را بدانید می توانید عملکرد و عمر دستگاه را افزایش دهید. البته این نکته را بدانید که ماشین ظرفشویی هم مانند سایر لوازم برقی احتمال خرابی و نیاز به تعمیرات دارد. در صورتی که برای استفاده از این وسیله نکات و موارد ضروری را رعایت نکنید و ظروف کثیف را به همراه باقی مانده غذا ها درون ظرفشویی قرار دهید می شود منجر به خراب شدن ماشین ظرفشویی می شود و نیاز به تعمیرات دارد. اگر از ماشین ظرفشویی خود خیلی کم استفاده می کنید مطلب استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید.

چرا ماشین ظرفشویی کار نمی کند؟

شاید برای شما هم پیش آمده است که ماشین ظرفشویی شما کار نکند و اولین موضوعی که به ذهنتان خطور می کند چک کردن برق دستگاه است. احتمال می دهید ظرفشویی از برق کشیده شده باشد. اما گاهی اوقات بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی هم منجر به کار نکردن ماشین ظرفشویی می شود در صورتی که درب ماشین ظرفشویی به طور کامل بسته نشود دستگاه شروع به کار نخواهد کرد بنابراین خراب شدن ماشین ظرفشویی و بسته نشدن درب آن می تواند دلیل کار نکردن دستگاه باشد.

البته گاهی اوقات خرابی پانل ماشین ظرفشویی می تواند علت روشن نشدن آن شود برای برطرف کردن این مشکل یک بار ماشین ظرفشویی را روشن و خاموش کنید در صورتی که دستگاه روشن نشد با کاردون تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند.

خرابی ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

خراب شدن ماشین ظرفشویی و ایجاد بوی بد

یکی از مشکلات رایج که منجر به خراب شدن ماشین ظرفشویی می شود بوی بدی است که در دستگاه ایجاد می شود. راه های بسیاری برای رفع این بوی بد وجود دارد اما باید بگوییم ابتدایی ترین نکته برای جلوگیری از ایجاد بوی بد و آسیب رسیدن به ماشین ظرفشویی رعایت نظافت می باشد. توصیه ما به شما این است که ظروف را قبل از قرار دادن درون ماشین ظرفشویی تمیز کنید و باقی مانده غذاها را از روی ظروف بردارید شاید با خودتان بگویید پس وظیفه فیلتر ماشین ظرفشویی چیست ؟

درست است فیلتر ماشین ظرفشویی وظیفه جمع کردن این مواد غذایی را دارد اما بوی بد ایجاد شده در ماشین ظرفشویی حاصل جمع شدن مواد غذایی درون فیلتر می باشد. بعد از هر بار روشن کردن ماشین ظرفشویی فیلتر کف دستگاه را تمیز و شستشو نمایید.

از قرار دادن ظروف پلاستیکی نامرغوب که با حرارت از خود بوی نامطبوع تولید می کنند جلوگیری نمایید. اگر مشکل شما با ماشین ظرفشوییتان فقط تولید بوی بد می باشد با رعایت نکات ذکر شده می توانید از شر این مشکل رهایی یابید.

چرا کف در ماشین ظرفشویی باقی می ماند ؟

در صورتی که پس از انجام عملیات شستشو باز هم در ماشین ظرفشویی کف مشاهده می کنید و دلیل آن را نمی دانید باید بگوییم کاردون در این مطلب به شما علت را خواهد گفت. اگر از ماده شوینده ای استفاده کرده اید که برای ظروف نمی باشد ماشین ظرفشویی قادر به تخلیه آن نمی باشد برای آنکه این مشکل را برطرف کنید از نمک خوراکی استفاده کنید تا کف از ظرفشویی خارج شود البته باید بگوییم این روش ا بسیار سنتی می باشد و توصیه نمی شود برای آسیب نزدن بیشتر به دستگاه با کاردون تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نماید.

گاهی اوقات پر کردن بیش از حد مخزن ظرفشویی از ماده شوینده سبب این اتفاق می شود توجه داشته باشید در صورت خالی بودن ماشین ظرفشویی به اندازه ای مشخص از ماده شوینده استفاده نمایید. لازم است بگوییم بررسی دریچه آب ورودی هم الزامی می باشد زیرا در برخی مواقع به دلیل عدم ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی ظرف ها به طور کامل شسته نخواهد شد و کف ها در دستگاه باقی خواهد ماند.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس