لوگوی کاردون

علت بوق زدن یخچال ساید سامسونگ

علت بوق زدن یخچال ساید سامسونگ
فهرست محتوا

چیدمان اشتباه مواد غذایی در یخچال

یخچال سامسونگ

یکی از رایج ترین دلایل بوق زدن دستگاه، باز ماندن در یخچال می باشد. معمولا یخچال ها بعد از گذشت یک تا دو دقیقه در صورتی که در آنها به خوبی بسته نشده باشد شروع به بوق زدن خواهند کرد. یکی از دلایل باز ماندن در یخچال سامسونگ نحوه چیدمان مواد غذایی است. در صورتی که مواد غذایی به درستی در یخچال چیده نشوند در به خوبی بسته نخواهد شد و دستگاه شروع به نمایش هشدار می کند.

خراب شدن عایق در یخچال سامسونگ

یخچال ها دارای عایقی دور تا دور درب خود هستند که این عایق از ورود هوای اطراف به داخل یخچال سامسونگ جلوگیری می کند. با گذشت زمان ممکن است این عایق ها فرسوده و یا دفرمه شوند و در یخچال به خوبی بسته نشود. در این صورت عایق باید توسط تکنسین فنی و مجرب تعویض شود.

خرابی سنسور درب یخچال

سنسور در یخچال سامسونگ وظیفه دارد در صورت باز ماندن درب به مدت طولانی هشدار دهد. اما گاهی اوقات درب یخچال ساید به خوبی بسته شده ولی شاهد هشدار یخچال ساید سامسونگ هستیم . در این صورت سنسور به مشکل برخورده است و دستورات اشتباهی را به برد می دهد و سنسور باید تعویض شود.

خرابی برد یخچال ساید بای ساید سامسونگ

بسیاری از فرمان ها توسط برد ایجاد می شود و در صورت خرابی برد یخچال قطعات به مرور زمان دچار خرابی خواهند شد. به صدا درآمدن هشدار یا بوق یخچال سامسونگ می تواند به علت دادن فرمان اشتباه توسط برد باشد. برد یکی از قطعات اصلی و گران یخچال است و در صورت خرابی باید توسط تکنسین مجرب و ماهر بررسی و تعویض شود. برای این کار به شما استفاده از سرویس تعمیر یخچال سامسونگ را پیشنهاد می کنیم.

سنگین بودن در یخچال فریزر

درب یخچال ها باید توسط مواد غذایی و وسیله های کوچک و کم حجم مانند قوطی های نوشیدنی، تخم مرغ و شیشه های کوچک پر شود. زمانی که ما از این فضا برای جای دادن موارد سنگین‌تری استفاده می‌کنیم، وزن درب از حالت استاندارد بالاتر رفته و توازن آن به هم می‌ریزد. همین موضوع مانع خوب بسته شدن درب و در نتیجه بوق زدن یخچال سامسونگ می‌شود.

تراز نبودن یخچال ساید

یکی از مهمترین نکات در نگهداری یخچال سامسونگ تنظیم و تراز بودن دستگاه است. در صورتی که یخچال تراز نباشد وزن به طور کامل در قسمت های مختلف پخش نخواهد شد و به احتمال زیاد درب یخچال باز می ماند.

پر کردن بیش از حد یخچال

در صورتی که یخچال فریزر را بیش از اندازه پر کنید علاوه بر بسته نشدن درب، یخچال نمی تواند عمل خنک سازی را به صورت کامل انجام دهد. بهتر است مواد غذایی را که نیاز به محیط سرد و خنک ندارند را داخل کابینت و یا فضای دیگری قرار دهید.

غذای داغ داخل یخچال سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند علت بوق زدن یخچال سامسونگ شما باشد، وجود غذاهای داغ در داخل آن است. سرد کردن کامل غذای داغ انرژی و کار بیشتری از موتور یخچال می گیرد و باعث می‌شود که دمای یخچال تا مدتی پایین‌تر از حد معمول باشد. قرار دادن غذای داغ در داخل یخچال به تنهایی نمی‌تواند علت بوق زدن یخچال سامسونگ باشد. اما اگر این کار تکرار شود در طولانی مدت عمر موتور و کمپرسور تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

چرا یخچال سامسونگ من بوق نمی زند؟

بوق نزدن یخچال سامسونگ ممکن است به دلایل متعددی بوق نزند که این موارد را بررسی خواهیم کرد:

۱) مشکل در سیستم هشدار

  • دکمه خاموش کردن هشدار: ممکن است دکمه خاموش کردن هشدار فعال شده باشد. دفترچه راهنمای یخچال خود را برای یافتن و بررسی این دکمه مرجع قرار دهید.
  • مشکل در بلندگو: بلندگوی داخلی ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.
  • مشکل در برد کنترل: برد کنترل مسئول ارسال سیگنال به بلندگو برای تولید بوق هست. اگر برد کنترل خراب باشد، ممکن است بوق فعال نشود.

۲) مشکل در سنسورها

  • سنسور درب: اگر سنسور درب خراب باشد، یخچال ممکن است متوجه بسته نشدن درب نشود و در نتیجه بوق هشدار فعال نشود.
  • سنسور دما: اگر سنسور دما خراب باشد، یخچال ممکن است متوجه بالا رفتن دمای داخل خود نشود و در نتیجه بوق هشدار فعال نشود.

۳) سایر مشکلات

  • قطعی برق: اگر یخچال برای مدتی از برق قطع باشد، تنظیمات آن ممکن است بازنشانی شود و در نتیجه بوق هشدار غیرفعال شود.
  • حالت تست: برخی از یخچال ها دارای حالت تست هستند که در آن همه هشدارها، از جمله بوق درب، غیرفعال می شود. دفترچه راهنمای یخچال خود را برای یافتن و بررسی این حالت مرجع قرار دهید.

سوالات متداول

  • باز ماندن درب: اگر درب یخچال برای مدت طولانی باز بماند، یخچال برای هشدار بوق می زند.
  • افزایش دمای داخل: اگر دمای داخل یخچال از حد مجاز بالاتر برود، یخچال برای هشدار بوق می زند.
  • مشکل در عملکرد: اگر در عملکرد یخچال مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است بوق بزند.

معنای بوق یخچال سامسونگ بسته به تعداد و طول بوق متفاوت است. دفترچه راهنمای یخچال خود را برای یافتن معنای بوق های مختلف مرجع قرار دهید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها