لوگوی کاردون

تلویزیون اب خورده درست می شود

تلویزیون اب خورده درست می شود
فهرست محتوا

یکی از مشکلاتی که شاید به ندرت اتفاق بیافتد ریخته شدن آب بر روی تلویزیون است. اما یکی از سوالاتی که بسیار زیاد از تیم کاردون پرسیده می شود این است که تلویزیون اب خورده درست می شود یا خیر ؟ سوالی که به کرات از کارشناسان ما پرسیده می شود و همه به دنبال راه چاره برای این اتفاق غیر عمدی هستند. معمولا خانواده هایی که فرزند خردسال دارند این اتفاق را تجربه کرده اند اما دانستن برخی نکات در هنگام آب خوردگی تلویزیون می تواند به شما کمک کند تا از هزینه های بالای تعمیرات نجات پیدا کنید.

 تلویزیون اب خورده درست می شود ؟

بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم تا خیال شما راحت شود. باید بگوییم در صورتی که در سریع ترین زمان ممکن اقدام نمایید می توانید تلویزیون آب خورده را درست نمایید به شرط آنکه اقدامات زیر را اجرا کنید تا از آسیب دیدن بیشتر تلویزیون جلوگیری نمایید.

اگر متوجه شدید که بر روی تلویزیون شما آب ریخته است بلافاصله دستگاه را از برق بکشید. شاید در برخی مواقع شاهد این اتفاق نباشید اما متوجه کار کردن نادرست تلویزیون شوید و بعد از بررسی آثاری از خیسی بر روی تلویزیون مشاهده کنید در این صورت باز هم اولین اقدام باید کشیدن تلویزیون از برق باشد. اگر آثاری از آب بر روی تلویزیون و جایی که دستگاه قرار دارد مشاهده می کنید مکان تلویزیون را تغییر دهید و آن را به جایی خشک منتقل کنید. پیشنهاد می کنیم دستگاه را روی کاشی و یا سرامیک قرار ندهید.

جاهایی که آثار خیسی مشاهده می شود را به سرعت خشک نمایید تا از نفوذ بیشتر آب به داخل دستگاه جلوگیری کنید. می توانید برای اینکار از یک سشوار با باد خنک هم استفاده کنید البته دقت داشته باشید باد سشوار به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش برخورد نکند و از درجه خنک استفاده کنید. فقط یکبار دستگاه را جابه جا کنید و اولین اقدام برای خشک کردن تلویزیون پنل پشتی و محل قرار گیری دیوایس ها باشد.

اگر تلویزیون شما خیس شده است در تعمیر آن باید صبور باشید و بعد از انجام مراحل بالا بلافاصله اقدام به روشن کردن دستگاه نکنید زیرا با این کار باید از تعمیر تلویزیون خود صرف نظر کنید و به فکر خرید یک تلویزیون دیگر باشید. حداقل سه روز باید تلویزیون شما خاموش بماند.

اگر روی تلویزیون آب ریخت چیکار کنیم ؟

در بیشتر مواقع کسانی که با این مشکل روبرو می شوند بعد از انجام اقدامات بالا با تعمیرکار تلویزیون تماس گرفته و از آن ها می خواهند تا برای تعمیر تلویزیون مراجعه نمایند. شما با این کار این فرصت را ایجاد می کنید تا اقدامات نهایی برای تعمیر صورت گیرد. خوشبختانه در 70 درصد موارد می توان تلویزیون آب خورده را تعمیر نمود اما اگر اقدامات لازم به موقع انجام شود.

بیشتر بدانید : خط افقی در تلویزیون سونی

بهتر است در پنل پشتی تلویزیون قسمت هایی که قابلیت جدا شدن دارند را باز کنید تا با گردش هوا قطعات داخلی خشک شوند و دیگر آثاری از خیس بودن نباشد. لازم است بدانید گاهی اوقات وجود رطوبت می تواند منجر به خرابی پنل تلویزیون شود. یکی از اشتباهات رایج که در بیم مردم دیده شده است استفاده از سشوار و یا وسایل گرمایشی برای انتقال حرارت به تلویزیون آب خورده است باید بگوییم این کار یکی از اشتباه ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید شما با این کار خرابی های دستگاه را دو برابر می کنید و شاید حتی به سوختن دستگاهتان کمک کرده باشید.

توصیه کاردون به شما این است که فقط اقداماتی که در زمان اولیه اتفاق باید انجام دهید را رعایت کنید و برای ادامه فرآیند از یک فرد متخصص برای تعمیر تلویزیون کمک بخواهید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها