چرا ماشین ظرفشویی کدر میشوره

چرا ماشین ظرفشویی کدر میشوره
فهرست محتوا

شاید یکی از اتفاقات ناخوشایند برای یک خانم خانه دار روبرویی به ظرف های جمع شده در ماشین ظرفشویی باشد که انتظار تمیزی آن ها را می کشد اما بعد از پایان فرآیند شستشو با ظرف هایی کدر روبرو شود. به راستی مشکل کجاست ! چرا ماشین ظرفشویی کدر میشوره ؟ دلیل تمیز نشدن ظروف چیست ؟ آیا می توان برای این مشکل راهکاری پیشنهاد کرد ؟ اگر تا انتهای این مطلب با کاردون همراه شوید می توانید علت و راهکار مشکل را بیابید.

چرا ماشین ظرفشویی کدر میشوره ؟

اگر از تمیز نشدن و یا کدر بودن ظروف در ماشین ظرفشویی شاکی هستید و همیشه ماشین ظرفشویی و مدل و برند آن را متهم کرده اید باید بگوییم اشتباه می کنید. زیرا کثیف شستن و یا کدر بودن ظروف در ماشین ظرفشویی دلیل فنی داشته و هیچ ارتباطی به برند و مدل دستگاهتان ندارد. یکی از شایع ترین مشکلات در ماشین ظرفشویی این است که چرا ظروف را کدر می شوید ؟ اگر ماشین ظرفشویی شما ظروف را کدر میشوره و یا از تمیز نشستن ظرف ها شاکی هستید باید بدانید خرابی و ایراد در قطعات دستگاهتان می تواند این مشکل را برایتان به بار آورد.

البته لازم است بدانید گاهی اوقات هم دلایل غیر فنی وجود دارد که عدم رعایت آن ها می تواند منجر به ایجاد لکه و یا کدر شسته شدن ظروف شود بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی دلایل غیر فنی را با هم بررسی کنیم تا اگر کاری از ما بر می آید دست به کار شویم. همان طور که می دانید برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی شوینده های زیادی وجود دارد که در صورت انتخاب شوینده نامناسب شما با ظروفی کدر و یا شسته نشده روبرو خواهید شد باید این را بدانید که هر یک از مواد شویند کارایی مخصوصی دارد و استفاده نامناسب از هر یک می تواند منجر به ایجاد لکه بر روی ظروف و یا کدر شدن آن ها شود.

لازم است بگوییم استفاده از مواد شوینده نامرغوب و بی کیفیت و یا تاریخ مصرف گذشته می تواند برایتان دردسر ایجاد نماید و دلیل اصلی کدر شدن ظروف شما باشد بهتر است در انتخاب ماده شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی خود دقت نمایید.

ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

بررسی دلایل غیر فنی تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است در اثر سهل انگاری شما ظروف کدر شسته شود و یا تمیز شده نشود چرا که تنظیم درجه سختی آب و برنامه شستشو توسط شما انجام می شود و اگر این کار را به درستی انجام ندهید در پایان کار از نتیجه راضی نخواهید بود بنابراین توصیه ما به شما این است که قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی حتما دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید تا به طور کامل کار با دستگاه را آموزش ببینید.

یکی دیگر از دلایل تمیز نشدن و یا کدر شسته شدن ظورف چیدن نامناسب ظروف می باشد. گاهی اوقات ممکن است به دلیل جمع شدن بیش از حد ظروف انتظار نابجایی از ظرفشویی داشته باشید و تمامی ظروف را به طور نامناسب در ماشین ظرفشویی قرار دهید شما با این کار مطمئنا از نتیجه کار رضایت نخواهید داشت. بنابراین هیچ گاه بیش از ظرفیت داخل دستگاه ظرف قرار ندهید و همین طور در چیدن ظروف حتما دقت کنید.

اگر به سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی خود اهمیت نمی دهید سعی کنید هر چند وقت یکبار خودتات به تمیر کردن فیلتر های دستگاه بپردازید زیرا مسدود شدن فیلتر ها به وسیله باقی مانده غذاها می تواند نتیجه بدی به همراه داشته باشد علاوه بر شستشوی کدر ظروف می تواند ایجاد بوی بد هم به همراه داشته باشد. خوشبختانه برای تمیز کردن فیلتر ها می توانید خودتان هم دست به کار شوید و آن ها را از دستگاه خارج کنید و با آب و صابون بشویید سپس در جای خود قرار دهید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس