لوگوی کاردون

چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوره

چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوره
فهرست محتوا

آیا ماشین ظرفشویی شما اخیراً خوب تمیز نمی کند؟ اگر شاغل باشید این می تواند یک مشکل جدی باشد. چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوره چندین دلیل ممکن است منجر به تمیز شسته نشدن ظروف شود از جمله فیلتر کثیف، مسدود شدن بازوی آبپاش یا شکسته دستگاه پخش مواد شوینده. وقتی ماشین ظرفشویی شما ظرف ها را تمیز نمی کند، ممکن است مشکل از تمیز نبودن دستگاه باشد. با این حال، همیشه اجزای کثیف ریشه این مشکل نیستند. در اینجا برخی از دلایل احتمالی تمیز نکردن ماشین ظرفشویی ذکر شده است.

چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوره

Why is the dishwasher dirty

چیزهایی که در داخل ماشین ظرفشویی جمع می شود چربی، ریز مواد غذایی، رسوبات معدنی از آب سخت، کف صابون و غیره می باشد. تمیز کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی اولین دلیلی است که می تواند به تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی کمک کند. اگر تجمع جزئی است، سعی کنید یک چرخه سرکه اجرا کنید: 3 فنجان سرکه سفید در پایین دستگاه بریزید و یک چرخه کامل را اجرا کنید.

ماشین های ظرفشویی قدیمی (که قبل از سال 2010 ساخته شده اند) به احتمال زیاد دارای یک فیلتر خود تمیز کننده هستند که با خرد کردن ذرات غذا کار می کند تا زمانی که آنها به اندازه کافی کوچک شوند تا از بین بروند. در مدلهای جدید امروزی، یک فیلتر قابل جابجایی وجود دارد که باید بصورت دوره ای خارج و تمیز شود. فیلتر در زیر قفسه های پایینی و معمولاً روی آن یک درپوش پیچشی قرار دارد. برای تمیز کردن فیلتر، آن را از دستگاه خارج کنید و زیر آب داغ بشویید. اگر مواد غذایی درون آن گیر کرده است، آن را چند دقیقه در آب گرم و صابون خیس کنید و قبل از آبکشی به آرامی با یک برس نرم آن را تمیز کنید.

بازوهای آبپاش را بچرخانید تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید. سوراخ های کوچک در بازوهای آبپاش ممکن است مسدود شوند، که باعث کاهش فشار آب می شود. تمیز کردن بازوها عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد. بسته به مدل دستگاه برای بیرون آوردن آن لازم است یک پیچ را بردارید. آن را با یک برس نرم و صابون بشویید، با استفاده از یک خلال دندان گرفتگی های حفره ها را از بین ببرید و سپس آن را زیر آب داغ بشویید.

اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی ظرف ها را تمیز نمی کند؟

اگر دستگاه شما به درستی کار نمی کند ، ممکن است مواد شوینده به ظرف ها نرسد یا در زمان مناسب در طول چرخه شستشو آزاد نشود. سعی کنید از یک برس کوچک برای تمیز کردن جایگاه مواد شوینده و فنرها استفاده کنید. مخلوطی از آب گرم و سرکه به حل چربی و بقایای آن کمک می کند. اگر فنر یا درب جایگاه مواد شوینده شکسته باشد، باید تعویض شود. در آخر، واشر را بررسی کنید و اگر ترک خورده است آن را تعویض کنید. مشکلات فشار آب احتمالاً بر وسایلی مانند ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی تأثیر می گذارد. اگر متوجه شده اید که فشار آب در شیرهای آب کمتر از حد نرمال است یا به نظر می رسد فشار در حال نوسان است. لازم است این مشکل را برطرف نمایید تا در انتهای فرآیند شستشو با ظرف های کثیف روبرو نشوید.

اکثر چرخه های ماشین ظرفشویی برای عملکرد مناسب به دمای آب حداقل 120 درجه فارنهایت نیاز دارند. بعضی از مدل ها دارای مکانیزم تقویت گرما هستند، اما اگر شما این کار را نمی کنید، مطمئن شوید که آبگرمکن شما روی 120 درجه تنظیم شده است. سرانجام، می توانید شیر آشپزخانه را برای مدت 30 تا 60 ثانیه قبل از شروع ماشین ظرفشویی باز کنید تا اطمینان حاصل کنید که در ابتدا آب گرم وارد دستگاه می شود. استفاده از شوینده کم کیفیت یا نامناسب می تواند منجر به کثیف ماندن ظروف شود. استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند. حتما از نوع شوینده مناسب و مقدار مناسب استفاده کنید.

سوالات متداول

سعی کنید یک چرخه سرکه اجرا کنید: 3 فنجان سرکه سفید در پایین دستگاه بریزید و یک چرخه کامل را اجرا کنید.

ماشین های ظرفشویی قدیمی (که قبل از سال 2010 ساخته شده اند) به احتمال زیاد دارای یک فیلتر خود تمیز کننده هستند که با خرد کردن ذرات غذا کار می کند تا زمانی که آنها به اندازه کافی کوچک شوند تا از بین بروند.

اکثر چرخه های ماشین ظرفشویی برای عملکرد مناسب به دمای آب حداقل 120 درجه فارنهایت نیاز دارند.

اگر از ماشین ظرفشویی برند بوش استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن
1 سال قبل

با سلام
چند وقتی هست که ماشین ظرفشویی کدر میشوره ظرف ها رو باید چیکار کنم؟