تصویر هدر
چکار کنیم که یخچال برفک نزند

چکار کنیم که یخچال برفک نزند

1 مهر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

گاهی اوقات ایجاد برفک اضافی در یخچال می تواند برای شما مزاحمت ایجاد کند و حتی حجم زیادی از یخچال را به خود اختصاص دهد بنابراین در سیستم تهویه هوا و حتی طول عمر یخچال شما هم می تواند تاثیرگذار باشد. اگر به دنبال راهکاری هستید که بتوان از شر برفک ها خلاص شد و یا می خواهید بدانید چکار کنیم که یخچال برفک نزند بهتر است تا انتهای مطلب با کاردون همراه شوید. البته لازم است بگوییم برفک زدن امری طبیعی است اگر در طولانی مدت انجام شود اما اگر ماهی یکبار شاهد ایجاد برفک در یخچال هستید باید به فکر راهحل و یا علت این مشکل باشید.

چکار کنیم که یخچال برفک نزند ؟

شما به راحتی و با بررسی مواردی که در ادامه مطلب به آن ها می پردازیم می توانید علت برفک یخچال را متوجه شوید و راهکارهایی را برایتان به اشتراک می گذاریم که می توانید با استفاده از آن ها مانع از ایجاد برفک در یخچال شوید. اولین از عملکرد صحیح یخچال مطمئن شوید. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم باید بگوییم ایجاد بیش از حد برفک در یخچال یکی از نشانه هایی است از عملکرد نادرست یخچال ! اگر جریان هوا مسدود شود و گردش هوا به درستی صورت نگیرد برفک ها در یخچال زیاد می شود.

این مسدود شدن دریچه هوا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اگر دریچه ها دچار کثیفی شوند هوا به خوبی گردش نمی کند و در نتیجه با ایجاد برفک درون یخچال به شما هشدار می دهد. برخی از مدل یخچال ها داری کویل های کندانسور هستند که معمولا در پشت یخچال تعبیه شده است و برای رسیدن به آن باید پنل پشتی یخچال را باز کنید. اگر کویل های کندانسور کثیف شده باشد باید سریعا برای تمیز کردن آن ها اقدام کنید.

گاهی اوقات خراب شدن لاستیک درب یخچال هم می تواند دلیل اصلی ایجاد برفک باشد چرا که تداخل جریان هوای بیرون و داخل یخچال می تواند تولید برفک نماید بنابراین بهتر است از سالم بودن لاستیک درب یخچال مطمئن شوید و در صورت خراب شدن، پارگی و یا شل شدگی آن را تعویض نمایید. البته گاهی اوقات ممکن است خاصیت آهنربایی خود را از دست داده باشد و یا کثیفی ها و جرم مانع از بسته شدن کامل درب یخچال شود که در هر دو صورت باید لاستیک را تعویض کنید.

علت بوق زدن یخچال ساید سامسونگ

علت زیاد برفک زدن یخچال چیست ؟

گاهی اوقات برفک زدن زیاد یخچال می تواند دلیل ساده ای به همراه داشته باشد که با برطرف کردن آن دیگر با این مشکل روبرو نخواهید شد و آن این است که از تنظیمات دمایی یخچال و یا فریزر خود مطمئن نیستید. بهتر است تنظیمات دمای فریزر و یخچال را درست انجام دهید و یا از یک متخصص برای تنظیم دما مشورت کنید. اگر دمای فریزر شما بر روی دمای بسیار زیاد و یا بسیار کم باشد شما در هر دو صورت با ایجاد برفک زیاد مواجه می شوید. معمولا می گویند دمای فریزر را بر روی منفی 18 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید اما باز هم بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل برفک زدن از دفترچه راهنمای یخچال و یا نمایندگی یخچال خود سوال کنید تا مطمئن شوید.

بیشتر بدانید : علت یخ زدن لوله پشت یخچال

توجه داشته باشید که شما با باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال می توانید تغییرات دمایی درون یخچال ایجاد کنید که نتیجه آن برفک خواهد بود بنابراین این عادن بد را از خود دور کنید و به طول عمر یخچالتان فکر کنید. همچنین در صورتی که درب یخچال شما برای طولانی مدت باز بماند و یخچال شما هشداری برای باز بودن درب یخچال ندهد برفک ها شما را غافلگیر خواهند کرد. با ورود هوای گرم به داخل یخچال و یا فریزر محیط داخل یخچال مرطوب می شود و این رطوبت در کوتاه مدت تبدیل به برفک خواهد شد.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.