لوگوی کاردون

چرا موتور یخچال زیاد کار میکند

چرا موتور یخچال زیاد کار میکند
فهرست محتوا

همان طور که می دانید عملکرد درست و صحیح یخچال به گونه ای است که بعد از چند ساعت فعالیت طی فرآیندی که به آن اتوماتیک کردن گفته می شود در طول یک شبانه روز بدون فعالیت مانده و استراحت کند اما اگر یخچال غیر از این حالت کار کند باید به نحوه کار کردن آن مشکوک شوید و به دنبال علت این مشکل باشید. اگر تا به امروز از خود سوال کرده اید که چرا موتور یخچال زیاد کار میکند به احتمال زیاد با این مشکل مواجه شده اید پس با کاردون همراه شوید.

چرا موتور یخچال زیاد کار میکند

اگر به تازگی یخچال خریده اید و برای نصب آن اقدام کرده اید برای رسیدن به دمای متعادل و مناسب تا 24 ساعت به یخچال زمان دهید در این شرایط یخچال بدون استراحت و بی وقفه کار می کند و این موضوع طبیعی است اما بعد از 24 ساعت باید یخچال اتومات کند اگر این اتفاق رخ ندهد باید به دنبال برطرف کردن این مشکل باشید. لازم است بدانید مدت زمان اتومات کردن یخچال در مدل ها و برندهای مختلف متفاوت می باشد و این زمان براساس مدت زمان کارکرد یخچال سنجیده خواهد شد.

همان طور که می دانید در شرایط عادی یخچال بین 35 الی 85 درصد در دمای نرمال در حال فعالیت است اما اگر یخچال شما مدت زیادی است که در این شرایط قرار ندارد و بیشتر از حالت نرمال فعالیت می کند باید به دنبال دلیلی برایبرطرف کردن این مشکل باشید. گاهی اوقات ممکن است زیاد کار کردن موتور یخچال به دلیل نشتی گاز و کم بودن سرمای یخچال باشد در این موارد توصیه می شود از یک متخصص در زمینه تعمیرات یخچال و فریزر کمک بخواهید.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از صدای زیاد موتور یخچال و یا از داغ شدن بیش از حد آن نگران شوید باید بگوییم خرابی یکی از قطعات می تواند علت اصلی بروز این مشکل باشد که اگر به موقع برای برطرف کردن این مشکل اقدام نکنید ممکن است به موتور یا کمپرسور یخچال  آسیب جدی وارد شود و نتواند به خوبی اتومات کند.

بیشتر بدانید :5 روش برای تست سالم بودن موتور یخچال

یخچال چگونه اتومات می کند ؟

شاید برای شما هم جالب باشد که از عملکرد یخچال در حالت اتومات بدانید ترموستات دستگاهی است که عملیات اتومات کردن یخچال را برعهده دارد این دستگاه دمای یخچال را تنظیم و ثابت نگه داشته و به موتور یا کمپرسور یخچال دستور قطع و وصل شدن را صادر می کند. اگر دمای یخچال را روی 5 درجه سانتی گراد تنظیم کنید ترموستات برای رسیدن به دمای 5 به موتور دستور کار کردن می دهد بعد از رسیدن به این دما ترموستات به متور یخچال فرمان قطع شدن را صادر می کند و دمای یخچال را بر روی 5 درجه ثابت نگه می دارد. در این شرایط عملیات اتومات کردن رخ می دهد.

اما اگر بنا به هر دلیل یخچال شما قادر به انجام این فرآیند نباشد و موتور یخچال زیاد کار کند گفته می شود یخچال اتومات نمی کند و یا به اصطلاح یکسره کار می کند که دلیل اصلی بروز این مشکل ایجاد اختلال در عملکرد ترموستات می باشد. گاهی اوقات ممکن است علت اتومات نکردن و یا زیاد کار کردن موتور یخچال بسیار ساده باشد که در این صورت خودتان هم می توانید مشکل را برطرف نمایید.

اگر یخچال شما در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گرفته است توصیه می کنیم برای این مشکل راه چاره ای بیابید زیرا یکی از دلایل زیاد کار کردن موتور یخچال همین موضوع می باشد اگر درب یخچال را بیش از حد باز و بسته می کنید شرایط را برای زیاد کار کردن موتور فراهم می کنید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها