لوگوی کاردون

چگونه ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنیم

چگونه ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنیم
فهرست محتوا

گاهی اوقات لازم است ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنید تا دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد اما چگونه ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنیم این سوالی است که ذهن بسیاری از کاربران ماشین ظرفشویی را به خود مشغول کرده است. شاید برای برخی از ما تمیز کردن و یا ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی کار بیهوده ای به نظر برسد اما لازم است بدانید باید هرماه برای تمیز کردن و جرم گیری ماشین ظرفشویی اقدام نمایید تا از گرفتگی لوله ها جلوگیری نمایید همین طور در کارکرد بهتر دستگاه تاثیر گذار است.

اگر قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در محل کاردون استفاده نمایید.

چگونه ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنیم

How to disinfect the dishwasher

اگر قصد دارید ماشین ظرفشویی خود را ضدعفونی کنید ابتدا لازم است درجه حرارت آب را بررسی کنید بهترین دما و مناسب ترین دما برای شستشوی داخل ماشین ظرفشویی دمای 49 درجه سانتی گراد می باشد. در مرحله بعدی باید ماشین ظرفشویی را خاموش نموده و فیلتر را جدا نمایید در ماشین ظرفشویی های امروزی فیلتر داخل دستگاه تعبیه شده است برای تمیز کردن فیلتر از باقی مانده غذا ها لازم است آن را جدا نمایید با این کار شما علاوه بر تمیز و ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی به جلوگیری از بوی بد ناشی از باقی مانده غذا ها در فیلتر هم کمک کرده اید.

اگر از ماشین ظرفشویی خود به صورت روزانه استفاده می کنید بهتر است هفته ای یکبار فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز نمایید. اگر تا به حال اینکار را انجام نداده اید و نمی دانید چگونه می توان فیلتر را از ماشین ظرفشویی جدا نمود می توانید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کنید. بعد از تمیز کردن فیلتر حالا نوبت فضای داخلی و قفسه های ظروف می باشد بهتر است تمامی قسمت ها را تمیز و ضدعفونی کنید اما دقت کنید برای ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی از مواد شوینده صنعتی استفاده نکنید.

شما می توانید با استفاده از یک پارچه و یا اسفنج نم دار تمامی قسمت های ماشین ظرفشویی را ضدعفونی کنید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با استفاده از مواد شوینده صنعتی لوازم و وسایل شما از حالت آکبند خارج شده باشند لازم است بدانید استفاده از مواد شوینده می تواند به ماشین ظرفشویی و رنگ داخلی آن آسیب برساند بنابراین می توانید با یک دستمال مرطوب اقدام به تمیز کردن ماشین ظرفشویی نمایید.

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

شاید شنیده اید که می گویند سرکه ی سفید قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و می توانید از آن برای تمیز کردن سطوح استفاده نمایید. گاهی اوقات ممکن است کدر بودن ظروف شسته شده و یا ذرات سفید رنگ بر روی بدنه ماشین ظرفشویی خاطر شما را مکدر نماید در این شرایط فقط به دنبال یک راه حل برای برطرف کردن این مشکل هستید کاردون سعی دارد در این مطلب این راه حل را در اختیارتان قرار دهد.

همان طور که می دانید دلیل کدر شدن ظروف وجود رسوب داخل آب می باشد که برای برطرف کردن این مشکل می توانید از سرکه ی سفید برای جدا شدن رسوبات استفاده نمایید. قبل از ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی یکی از توصیه های کاردون به شما این است که درباره ماشین ظرفشویی خود بدانید و از تمامی برنامه و عملکرد های دستگاه مطلع باشید تا با استفاده مناسب از برنامه های شستشو بتوانید در طول عمر ماشین ظرفشویی و کارایی بهتر دستگاه نقش داشته باشید. بدین منظور لازم است از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده نمایید.

یکی از روش های خانگی برای ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی استفاده از سرکه ی سفید و جوش شیرین می باشد که از این روش برای از بین بردن بو و لکه های دستگاه استفاده می شود برای این کار لازم است یک فنجان سرکه را در قسمت بالایی ظرفشویی و یک قاشق جوش شیرین در قسمت پایینی ماشین ظرفشویی بریزید و دستگاه خالی را روشن کنید تا کار کند بعد از مدتی شاهد از بین رفتن بوی نامطبوع ظرفشویی و تمیزی آن هستید.

اگر قصد دارید ماشین ظرفشویی خود را ضدعفونی کنید ابتدا لازم است درجه حرارت آب را بررسی کنید.

بهترین دما و مناسب ترین دما برای شستشوی داخل ماشین ظرفشویی دمای 49 درجه سانتی گراد می باشد.

دلیل کدر شدن ظروف وجود رسوب داخل آب می باشد.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها