لوگوی کاردون

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم
فهرست محتوا

روشن كردن يخچال بعد از جابجایی

یکی از موضوعاتی که بسیار سوال برانگیز است به خصوص در زمان اسباب کشی این است که چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم شاید شما هم می خواهید بدانید چند ساعت بعد از جابجایی یخچال می توان آن را به برق زد. همان طور که می دانید درون موتور یخچال مایعاتی وجود دارد که بعد از جابه جایی یخچال و اسباب کشی توصیه می شود بلافاصله یخچال را به برق نزنید. نکاتی که درباره نگهداری از یخچال و فریزر باید در نظر بگیرید می تواند به طول عمر دستگاه شما بیافزاید بنابراین بهتر است این موارد را جدی بگیرید و در این باره بیشتر بدانید.

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم به دلیل وجود مایعاتی درون موتور یخچال توصیه می شود به هنگام جابه جایی یخچال و فریزر از قرار دادن یخچال به صورت افقی خودداری نمایید اما اگر بنا به هر دلیل مجبور به قرار دادن یخچال به صورت افقی شدید باید دقت داشته باشید که یک روز کامل نمی توانید یخچال را روشن کنید و نباید از آن استفاده نمایید. اما اگر فقط در حین اسباب کشی مجبور به خم کردن یخچال به میزان کمتر شده اید می توانید بعد از 2 الی 3 ساعت استراحت دادن به یخچال آن را روشن نمایید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک ساعت قبل از جابجایی یخچال دستگاه را خاموش نمایید و تمامی مواد غذایی درون یخچال را خالی کنید که به هنگام خاموش کردن یخچال خراب یا فاسد نشوند.

همیشه یکی از اتفاقات چالش برانگیز برای افراد جابه جایی و اسباب کشی لوازم خانگی می باشد زیرا در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است یخچال دچار خرابی و آسیب شود. نکاتی که قبل از جابه جایی یخچال لازم است رعایت نمایید دلیل اصلی اینکه می گویند یخچال را نباید به صورت افقی قرا دهید این است که روغن موجود در موتور یخچال به داخل کندانسور وارد می شود و با روشن  کردن یخچال ممکن است دستگاه شما آسیب جدی ببیند.

علت روشن نشدن یخچال چیست ؟

گاهی اوقات ممکن است بعد از اسباب کشی به هنگام روشن کردن یخچال با مشکل روبرو شوید و یخچال شما روشن نشود این موضوع می تواند شما را بسیار ناراحت و نگران کند و قطعا به دنبال دلیل این مشکل خواهید بود. یکی از اولین و رایج ترین دلایل در روشن نشدن یخچال می تواند مشکل در تامین برق یخچال باشد و البته می توان گفت از ساده ترین دلایل است که در برخی مواقع به دلیل سادگی آن را نادیده می گیرید. بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا کابل برق، پریز برق، کنتر و فیوز برق را بررسی نمایید تا در صورت خرابی هر یک از این سه مورد برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید.

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم

گاهی اوقات ممکن است در اثر جابه جایی و کشیده شدن بیش از حد کابل برق یخچال درچار قطعی و خرابی شود البته اگر سال هاست از یخچال استفاده می کنید احتمال فرسوده بودن و پوسیدگی آن هم وجود دارد. بهتر است پریزی که می خواهید یخچال را به آن متصل کنید با فاز متر تست نمایید و از سالم بودن آن مطمئن شوید همین طور لازم است کنتر برق و فیوز ها را چک کنید تا مطمئن شوید فیوز نسوخته باشد. معمولا به هنگام جابه جایی یخچال این مشکل رخ می دهد که یخچال روشن نشود اما باید دقت داشته باشید تمامی موارد ایمنی را برای جابه جایی یخچال رعایت نمایید چرا که این دستگاه بسیار حساس بوده و در اثر بی توجهی در جابه جایی ممکن است آسیب ببیند و خسارت های زیادی را به بار آورد.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها