چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم
فهرست محتوا

روشن كردن يخچال بعد از جابجایی

Turning on the refrigerator after moving

یکی از موضوعاتی که بسیار سوال برانگیز است به خصوص در زمان اسباب کشی این است که چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم شاید شما هم می خواهید بدانید چند ساعت بعد از جابجایی یخچال می توان آن را به برق زد. همان طور که می دانید درون موتور یخچال مایعاتی وجود دارد که بعد از جابه جایی یخچال و اسباب کشی توصیه می شود بلافاصله یخچال را به برق نزنید. نکاتی که درباره نگهداری از یخچال و فریزر باید در نظر بگیرید می تواند به طول عمر دستگاه شما بیافزاید بنابراین بهتر است این موارد را جدی بگیرید و در این باره بیشتر بدانید.

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم به دلیل وجود مایعاتی درون موتور یخچال توصیه می شود به هنگام جابه جایی یخچال و فریزر از قرار دادن یخچال به صورت افقی خودداری نمایید اما اگر بنا به هر دلیل مجبور به قرار دادن یخچال به صورت افقی شدید باید دقت داشته باشید که یک روز کامل نمی توانید یخچال را روشن کنید و نباید از آن استفاده نمایید. اما اگر فقط در حین اسباب کشی مجبور به خم کردن یخچال به میزان کمتر شده اید می توانید بعد از 2 الی 3 ساعت استراحت دادن به یخچال آن را روشن نمایید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک ساعت قبل از جابجایی یخچال دستگاه را خاموش نمایید و تمامی مواد غذایی درون یخچال را خالی کنید که به هنگام خاموش کردن یخچال خراب یا فاسد نشوند.

همیشه یکی از اتفاقات چالش برانگیز برای افراد جابه جایی و اسباب کشی لوازم خانگی می باشد زیرا در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است یخچال دچار خرابی و آسیب شود. نکاتی که قبل از جابه جایی یخچال لازم است رعایت نمایید دلیل اصلی اینکه می گویند یخچال را نباید به صورت افقی قرا دهید این است که روغن موجود در موتور یخچال به داخل کندانسور وارد می شود و با روشن  کردن یخچال ممکن است دستگاه شما آسیب جدی ببیند.

در صورتی که قصد تعمیر یخچال خود در منزل را دارید، کافیست از سرویس تعمیر یخچال در منزل کاردون استفاده کنید.

علت روشن نشدن یخچال چیست؟

A few hours after moving the refrigerator, turn on the electricity

گاهی اوقات ممکن است بعد از اسباب کشی به هنگام روشن کردن یخچال با مشکل روبرو شوید و یخچال شما روشن نشود این موضوع می تواند شما را بسیار ناراحت و نگران کند و قطعا به دنبال دلیل این مشکل خواهید بود. یکی از اولین و رایج ترین دلایل در روشن نشدن یخچال می تواند مشکل در تامین برق یخچال باشد و البته می توان گفت از ساده ترین دلایل است که در برخی مواقع به دلیل سادگی آن را نادیده می گیرید. بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا کابل برق، پریز برق، کنتر و فیوز برق را بررسی نمایید تا در صورت خرابی هر یک از این سه مورد برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید.

گاهی اوقات ممکن است در اثر جابه جایی و کشیده شدن بیش از حد کابل برق یخچال درچار قطعی و خرابی شود البته اگر سال هاست از یخچال استفاده می کنید احتمال فرسوده بودن و پوسیدگی آن هم وجود دارد. بهتر است پریزی که می خواهید یخچال را به آن متصل کنید با فاز متر تست نمایید و از سالم بودن آن مطمئن شوید همین طور لازم است کنتر برق و فیوز ها را چک کنید تا مطمئن شوید فیوز نسوخته باشد. معمولا به هنگام جابه جایی یخچال این مشکل رخ می دهد که یخچال روشن نشود اما باید دقت داشته باشید تمامی موارد ایمنی را برای جابه جایی یخچال رعایت نمایید چرا که این دستگاه بسیار حساس بوده و در اثر بی توجهی در جابه جایی ممکن است آسیب ببیند و خسارت های زیادی را به بار آورد.

اگر از یخچال برند پارس استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر یخچال پارس کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

1 Comment
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی پاسکال
4 ماه قبل

کاملا درست و عالی تشکر