لوگوی کاردون

علت مات شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

علت مات شدن ظروف در ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که برای شستن ظروف از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید اما در پایان فرایند شستشو با ظروفی مات روبرو شوید در این شرایط تنها به دنبال علت مات شدن ظروف در ماشین ظرفشویی هستید. اگر می خواهید بدانید چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمی شوید با کاردون همراه شوید. بعد از مدتی استفاده از ماشین ظرفشویی ممکن است متوجه مات شدن ظروف شوید و این مشکل یکی از شایع ترین هاست و البته دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است دلایل فنی داشته باشد که باید مشکل توسط تعمیرکار شناسایی و بررسی گردد اما برخی مواقع دلایل غیر فنی و رعایت نکردن برخی اصول می تواند این مشکل را ایجاد نماید.

علت مات شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

The reason for dishes becoming opaque in the dishwasher

خوشبختانه مشکلات غیر فنی قابل حل شدن است و با رعایت نکات ایمنی می توانید مشکل را برطرف نمایید. فقط لازم است بدانید این مشکلات غیر فنی چیست؟ گاهی اوقات ممکن است به دلیل استفاده از مواد شوینده نامناسب درگیر مات شدن ظروف در ماشین ظرفشویی شوید این روزها مواد شوینده مختلفی برای استفاده از آن ها در ماشین ظرفشویی وجود دارد که در انواع مختلف و برای کاربردهای متفاوت می باشد. البته ممکن است به دلیل استفاده از قرص تاریخ مصرف گذشته و یا مواد شوینده ای که تاریخ انقضای آن ها گذشته است در انتهای فرآیند شستشو شاهد مات شدن ظروف باشید. بنابراین لازم است در انتخاب مواد شوینده مناسب دقت نمایید.

گاهی اوقات تنظیمات اشتباه ماشین ظرفشویی می تواند بر کیفیت شستشوی ظروف تاثیرگذار باشد لازم است براساس سختی آب محل زندگی برنامه شستشو را انتخاب نمایید البته در صورت قرار دادن ظروف چرب داخل ماشین ظرفشویی دمای انتخابی هم می تواند بسیار تاثیرگذار در پاک شدن ظروف باشد. بهتر است قبل از استفاده از ماشین ظرفشویی و برنامه های تعیین شده در آن به نحوه استفاده از آن ها مسلط شوید.

اگر قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در محل کاردون استفاده نمایید.

چرا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز نمی شود؟

Why are the dishes not cleaned in the dishwasher

در برخی مواقع قرار دادن نامناسب ظروف و چیدمان نادرست می تواند سبب تمیز نشدن و یا کدر بودن ظروف شود با قرار دادن نامناسب ظروف ممکن است برخی از قسمت ها به طور کامل شسته نشود و یا باقی مانده غذا ها و یا مواد شوینده بر روی ظروف باقی بماند در این صورت در انتهای فرایند شستشو از نتیجه رضایت نخواهید داشت. البته گاهی اوقات ممکن است گرفتگی سوراخ های بازوی شستشوی ظرفشویی مانع از خروج آب شود در نتیجه آب کافی وارد ماشین ظرفشویی نشده و ظروف تمیز نمی شود.

همه ما می دانیم که تمیز کردن فیلتر ها در ماشین ظرفشویی یک امر ضروری است و این کار باید بعد از هر بار شستشو انجام شود زیرا ذرات غذا ممکن است باعث مسدود شدن فیلتر ها شود که نتیجه تمیز نشدن ظروف را در پی دارد. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم دلایل فنی بسیاری هم وجود دارد که می تواند منجر به تمیز نشدن ظروف و یا مات بودن آن ها شود بهتر است قبل از بررسی های فنی مشکلات ساده را بررسی نمایید در صورت لزوم به موارد و مشکلات فنی بپردازید.

شیر ورودی ماشین ظرفشویی یکی از قطعاتی است که در صورت خرابی می تواند دلیل اصلی تمیز نشدن ظروف باشد اگر برای مات بودن و یا تمیز نشدن ظروف از تعمیر کار ماشین ظرفشویی برای تعمیر دستگاه کمک بخواهید اولین موردی که توسط متخصصین بررسی می شود شیر ورودی آب ظرفشویی است زیرا خرابی این قطعه سبب عدم آبگیری دستگاه می شود و نبود آب کافی می تواند به تمیز نشدن ظروف کمک کند. پیشنهاد می کنیم در صورت بروز مشکل برای لوازم خانگی با مرکز خدمات و تعمیرات کاردون در ارتباط باشید.

سوالات متداول

قرار دادن نامناسب ظروف و چیدمان نادرست می تواند سبب تمیز نشدن و یا کدر بودن ظروف شود با قرار دادن نامناسب ظروف ممکن است برخی از قسمت ها به طور کامل شسته نشود و یا باقی مانده غذا ها و یا مواد شوینده بر روی ظروف باقی بماند.

گرفتگی سوراخ های بازوی شستشوی ظرفشویی مانع از خروج آب شود در نتیجه آب کافی وارد ماشین ظرفشویی نشده و ظروف تمیز نمی شود.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها