تصویر هدر
چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

5 اسفند, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

شاید نگرانی در مورد نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی عجیب به نظر برسد. به هر حال ، ماشین ظرفشویی وسیله ای است که وظیفه شستن ظرف ها را بر عهده دارد. سوال این است که چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم ؟ بله، درست است! وسیله ای که ظرف های شما را شست وشو می کند، هر از گاهی به نظافت خاص خود نیاز دارد. با این دستورالعمل های گام به گام تمیز کردن و نکات مفید برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی، نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی و مقابله با بوی ماشین ظرفشویی را بیاموزید.

اما این ماشین های مفید دقیقاً مانند سایر وسایل آشپزخانه شما به نظافت روتین نیاز دارند. دلیل این امر این است که در هر بار قرار دادن ظروف کثیف، اثر انگشت شما بر روی دستگاه می ماند همین طور فضای داخلی ماشین ظرفشویی (به ویژه گوشه ها و شکاف ها) باقیمانده مواد تشکیل دهنده ذرات غذا ، چربی و کف صابون را جمع می کند. این رسوبات نه تنها بد به نظر نمی رسند ، بلکه به دلیل باکتری هایی که در مکان های گرم ، مرطوب و تاریک رشد می کنند ، در نهایت باعث بدبختی ماشین ظرفشویی شما می شوند. تمیز کردن ماشین ظرفشویی بدبو کار زیادی نمی برد و نیازی نیست که خیلی اوقات انجام شود. در واقع ، تمیز کردن ماهانه می تواند به افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی شما بیافزاید.

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ تمیز نمیشوره

چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

در مرحله اول درب ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. برای پاک کردن درب ماشین ظرفشویی از یک تمیز کننده خانگی استفاده کنید. 1/4 فنجان جوش شیرین را با 1 لیتر آب مخلوط کنید. از پاک کننده های خشن یا پد های تمیز کننده خیلی سخت که ممکن است باعث خش در ماشین ظرفشویی شود خودداری کنید. هنگامی که درب تمیز است ، آن را با یک پارچه نرم خشک کنید. با کمی مالش الکل روی پارچه ای نرم و خشک ، اثر انگشت و لکه های حیله گر را پاک کنید. درب ماشین ظرفشویی را باز کنید تا بتوانید در قسمت بالایی و کناری آن قرار بگیرید. یک مسواک کوچک را به آب گرم و صابون آغشته کنید و دور درب بمالید. مطمئن شوید که در شیارهای لاستیک و هر شکاف دیگر از جمله لولاها هیچ گونه کثیفی باقی نماند.

قبل از شروع به تمیز کردن محفظه داخلی ماشین ظرفشویی ، از یک دستمال حوله ای استفاده کنید تا هر گونه زباله از داخل ماشین ظرفشویی را بردارید. می توانید یک چرخه شستشو برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی اجرا کنید دقت داشته باشید باید ظرفشویی خالی باشد. برای تمیز کردن دستگاه می توانید از یکی از چندین تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اگر می خواهید از روش های خانگی بهره مند شوید به سادگی یک فنجان سرکه سفید ساده و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی روی صفحه بالا قرار دهید.گرمترین آب ممکن را برای ضد عفونی کردن انتخاب کنید. وقتی چرخه شستشو تمام شد، داخل ماشین ظرفشویی را با حوله های کاغذی یا یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید.

چگونه ماشین ظرفشویی را نصب کنیم

چگونه فیلتر و لوازم جانبی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

در مرحله بعد لوازم و قطعات ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. قفسه ها و نگهدارنده های ظروف را بیرون بیاورید. ذرات غذا یا باقی مانده باقی مانده غذا را پاک کنید. بازوی اسپری را با یک برس نرم یا مسواک پاک کنید تا گرفتگی آن برطرف شود. برای دسترسی به فیلتر ماشین ظرفشویی ، قفسه پایین را تا انتها بیرون بکشید. فیلتر معمولاً در یکی از گوشه های پایین و پشتی دستگاه قرار دارد. اگر فیلتر شما قابل جابجایی است ، آن را بچرخانید تا از ماشین ظرفشویی خارج شود و زیر آب داغ بشویید تا ذرات غذا و سایر مواد زائد از بین برود.

بیشتر بدانید : علامت نمک در ماشین ظرفشویی

قسمت زیر فیلتر داخل ماشین ظرفشویی را با یک دستمال مرطوب ، اسفنج یا مسواک پاک کنید. پس از تمیز کردن ، فیلتر ماشین ظرفشویی تمیز را دوباره به محل خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که فیلترها در وسایل مختلف بسیار متفاوت است. برای راهنمایی های خاص در مورد نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.