تصویر هدر
علت خاموش شدن جارو برقی در حین کار

علت خاموش شدن جارو برقی در حین کار

6 اسفند, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

جاروبرقی وسیله قدرتمندی است که برای کارکرد صحیح آن باید سرد شود. اگر لوله خرطومی مسدود شده یا جریان هوا محدود باشد ، موتور می تواند بیش از حد گرم شود و باعث توقف جاروبرقی شود. یکی از راه های دانستن علت خاموش شدن جارو برقی در حین کار و اینکه آیا گرفتگی باعث خاموش شدن دستگاه می شود این است که اگر شروع به جاروبرقی کنید و بعد از 2 دقیقه همیشه خاموش شود ، مسدود شدن موتور به آرامی انجام می شود. اگر به طور تصادفی خاموش شود ، به احتمال زیاد مشکل الکتریکی است. یک جاروبرقی دارای یک تعویض حرارتی داخلی است که در صورت گرم شدن موتور، موتور را خاموش می کند. این کار برای محافظت از ذوب شدن موتور الکتریکی است.

علت خاموش شدن جارو برقی در حین کار

اگر جارو برقی در حین کار مدام خاموش می شود، یا موتور  جاروبرقی بیش از حد گرم می شود ، یا مشکل برق دارید. بزرگترین و متداول ترین دلیل خاموش شدن جاروبرقی گرم شدن بیش از حد است که برطرف کردن آن آسان است. اگر محفظه موتور جاروبرقی دارای فیلتر هوای موتور است ، وضعیت فیلتر هوا را بررسی کنید زیرا فیلتر کثیف باعث گرم شدن بیش از حد موتور و کاهش مکش می شود. در صورت کثیف بودن فیلتر هوای موتور ، آن را تمیز یا تعویض کنید. خراب شدن خرطوم جاروبرقی می تواند باعث خاموش شدن موتور و کاهش مکش شود زیرا شیلنگ مکش سیم های یکپارچه ای دارد که جریان را از کلید برق به رله موتور منتقل می کند. اگر در حین جاروبرقی شیلنگ آسیب ببیند موتور خاموش می شود.

بیشتر بدانید : چگونه جاروبرقی را باز کنیم

البته گاهی اوقات ممکن است لوله جاروبرقی مسدود شده باشد که در این صورت می توانید لوله را جدا و آن را تمیز کنید. هنگامی که لوله را از جاروبرقی جدا کردید از یک دسته جارو استفاده کنید تا هرگونه زباله را از لوله خارج نمایید. مسدود شدن فیلتر دلیل مهمی برای گرم شدن بیش از حد موتور و خاموش شدن آن است. اگر نمی دانید آخرین بار چه زمانی فیلتر جاروبرقی را تعویض کرده اید، فیلتر جدیدی را جایگزین نمایید.


نوشته مرتبط

علت قطع شدن صدا و تصویر تلویزیون ال جی
علت قطع شدن صدا و تصویر تلویزیون ال جی

2 فروردین, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

اگر یک تلویزیون هوشمند و یک سینمای خانگی با بلندگوهای خوب دارید ، به احتمال زیاد می خواهید صدا را از برنامه های تلویزیون از طریق این بلندگوها دریافت کنید. اگر برای دریافت صدا از برنامه های تلویزیون هوشمند خود برای پخش از طریق سیستم شانس نداشته اید و می خواهید علت قطع شدن صدا …

ادامه مطلب
3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی
3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی

16 اسفند, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

ماشین لباسشویی وسیله ای است که ما اکثر روزها با آن کار می کنیم و کاملاً به آن وابستگی داریم. ماشین لباسشویی کار تمیز کردن لباس های ما ، از شلوار جین کثیف ، لباس های رنگ آمیزی شده با گل ، ملافه تخت گرفته تا حوله های مرطوب و لباس های ظریف را بر …

ادامه مطلب

ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.