لوگوی کاردون

چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد

چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد
فهرست محتوا

شستن لباس حتی برای یک علاقه مند به لباس شستن نیز می تواند ناامید کننده و وقت گیر باشد، برای بسیاری از ما، این یکی از کارهایی است که از والدینمان یاد گرفته ایم. از آنجا که دانش قدرت است و می تواند با اختراع ماشین لباسشویی کارها را راحت تر و موثرتر کند. گاهی اوقات ممکن است به پایان چرخه شستشو برسید اما لباس های شما هنوز خیس باشند. حتی ممکن است به درستی تمیز نشده باشند. به نظر وحشتناک است؟

این کاملاً مشخص است که ماشین لباسشویی آنطور که باید نمی چرخد. برای اینکه بفهمید چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد ، ابتدا باید بدانید دقیقاً چرا نمی چرخد. منظور ما از این حرف چیست؟ خوب، مشکلات مختلفی وجود دارد که مانع از چرخش لباسشویی می شود و علائم هشدار متفاوتی دارند.

چرا آب گرم وارد ماشین لباسشویی نمی شود

چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد

توقف چرخیدن در ماشین لباسشویی غیرمعمول نیست و می تواند به دلیل تعدادی از مشکلات مربوط به دستگاه اتفاق بیفتد که بیشتر قابل تعمیر بوده و دوباره در مدت زمان کوتاهی می توانید از ماشین لباسشویی استفاده نمایید. یکی از رایج ترین دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی این است که به دلیل مسدود شدن پمپ تخلیه نمی تواند به درستی تخلیه شود.

این امر می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که شی خارجی در لوله خروجی گیر کند و مانع از جریان مداوم آب به داخل و خارج دستگاه شود. حتی می تواند تجمع پرز یا یک شی کوچک مانند سکه یا سنجاق مو باشد. در این صورت خواهید دید که تخلیه دستگاه بیشتر طول می کشد، یا اگر پمپ تخلیه مسدود شود آب کاملاً تخلیه نمی شود.

هنگامی که بار برای ماشین بیش از حد سنگین باشد، یا گاهی اوقات اگر می خواهید یک وسیله بزرگ را به کمک ماشین لباسشویی بشویید، دستگاه خطر را تشخیص می دهد. اگر درام بیش از حد یا به صورت نامتعادل حرکت کند،

این فشار را به دستگاه وارد می کند و می تواند باعث حرکت یا شکستن کامل آن شود. درام نامتعادل دلیل اصلی نچرخیدن دستگاه شما است. ساده ترین راه برای جلوگیری از درام نامتعادل این است که از ماشین لباسشویی بیش از حد ظرفیت انتظار نداشته باشید، یا اگر می خواهید یک قطعه بزرگ را با لباسشویی بشویید، قطعات کوچکتر را اضافه کنید تا بار را متعادل کنید.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود ماشین لباسشویی درست کار نکند. دستگاه ممکن است به دلیل مشکلات مربوط به برد الکتریکی ، پمپ ها ، موتورها یا سایر قطعات دستگاه معیوب شود. با این حال، موارد ذکر شده متداول ترین دلایلی است که باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی می شود.

چرا ماشین لباسشویی اب را گرم نمیکند

ماشین لباسشویی نمی چرخد ​​یا تخلیه نمی شود!

اگر درام ماشین لباسشویی شما در حال چرخش است ، اما به یک چرخش سریع تبدیل نمی شود ، مشکل می تواند بار نامتعادل یا پر کردن بیش از حد لباس در لباسشویی باشد. هنگامی که لباسشویی سنگین باشد، می تواند به دستگاه آسیب برسد زیرا فشار زیادی روی قسمت های مختلف متصل به درام مانند یاتاقانها و فنرها وارد می کند.

اکثر ماشین های لباسشویی چرخیدن را شروع نمی کنند تا زمانی که آب شستشو را به طور کامل تخلیه کنند. اگر دستگاه شما خیلی کند تخلیه می شود یا به هیچ وجه تخلیه نمی شود به احتمال زیاد علت آن انسداد در سیستم تخلیه است. فیلتر ماشین لباسشویی مکان مناسبی برای اسیر کردن اشیایی است که به طور تصادفی در جیب های لباس باقی گذاشته اید. بنابراین هنگام بررسی انسداد ، اولین بررسی مخصوص فیلتر تخلیه است. پس از پاک کردن موارد کوچک مسدود کننده فیلتر ، آن را کاملاً در آب گرم بشویید، ممکن است مشکل برطرف شود. اما اگر فیلتر نسبتاً تمیز باشد ، مشکل در “شیلنگ مخزن” (شیلنگ منتهی به پمپ تخلیه) یا در خود پمپ انسداد می باشد.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما هم دچار این مشکل شده، می توانید از سرویس تعمیر ماشین لباسشویی در منزل کاردون استفاده کنید.

سوالات متداول

ساده ترین راه برای جلوگیری از درام نامتعادل این است که از ماشین لباسشویی بیش از حد ظرفیت انتظار نداشته باشید، یا اگر می خواهید یک قطعه بزرگ را با لباسشویی بشویید، قطعات کوچکتر را اضافه کنید تا بار را متعادل کنید.

مشکل می تواند بار نامتعادل یا پر کردن بیش از حد لباس در لباسشویی باشد.

اگر دستگاه شما خیلی کند تخلیه می شود یا به هیچ وجه تخلیه نمی شود به احتمال زیاد علت آن انسداد در سیستم تخلیه است.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا
10 ماه قبل

چرا وقتی که لباس کم میریزم تو ماشین لباسشویی آهسته تر میچرخه؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  مهسا
10 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
به دلیل کم وزیاد بودن لباس های داخل دیگ هست،‌ سعی کنید به اندازه وزن لباسشویی که داخل دفترچه راهنما توضیح داده شده لباس داخل دیگ قرار بدین.

حسنی
9 ماه قبل

سلام
خواهشا منو راهنمایی کنید
من داخل ماشین لباسشویی دو تا پتو یک نفره انداختم بعدش که تموم شد الان دیگ لباس ریختم نمیچرخه باید چیکار کنم؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  حسنی
9 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
به احتمال زیاد کمک فنر های لباسشویی شما دچار مشکل شده اما برای عیب یابی دقیق تر باید از تعمیرکاران کاردون کمک بگیرید، از طریق این لینک اقدام کنید.