لوگوی کاردون

علت روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

علت روشن نشدن مایکروویو سامسونگ
فهرست محتوا

اگر ماکروفر شما کار نمی کند یا کار خود را متوقف کرده است ، دلیل این امر می تواند چند دلیل باشد. ماکروفر که به خودی خود روشن نمی شود یا خاموش می شود ، معمولاً در اثر گرم شدن بیش از حد یا کمبود منبع برق ایجاد می شود. با این حال، اگر ماکروفر شما کاملاً گرم نمی شود، می تواند در حالت آزمایشی باشد. می توانید ماکروفر خود را برای مشاهده علائم گرم شدن بیش از حد و از دست دادن برق بررسی کنید و یا برای حل مشکل حالت نمایش را غیرفعال کنید. برای یافتن علت روشن نشدن ماکروفر سامسونگ تا انتهای این مطلب با کاردون همراه شوید. همچنین می توانید برای درخواست خدمات تعمیر لوازم خانگی با مرکز پشتیبانی کاردون در ارتباط باشید.

علت روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

The reason why the Samsung microwave does not turn on

اگر نور داخل ماکروفر کم رنگ به نظر می رسد به دلیل رنگ آمیزی درب است. اگر هنگام باز شدن درب چراغ روشن شود، ماکروفر سامسونگ در حال کار است. اگر هنگام باز شدن درب، چراغ روشن نشود اما ماکروفر در حال کار باشد، لازم است چراغ ماکروفر را تعویض کنید. اگر دستورالعمل های تعویض چراغ در کتابچه راهنمای دستگاه نیست، برای درخواست خدمات با مرکز پشتیبانی کاردون در ارتباط باشید. به این نکته توجه داشته باشید تعمیرات برق باید توسط یک برقکار مجاز انجام شود.

 1. دهانه خروجی را بازرسی کنید.
 2. قطع کننده مدار را از نظر ماکروفر بررسی کنید تا ببیند آیا قطع شده است.
 3. دستگاه دیگری را در خروجی آزمایش کنید تا ببینید آیا کار می کند.
 4. سیم و دو شاخه برق ماکروفر سامسونگ را بررسی کنید. به دنبال هرگونه آسیب به سیم (ترک ، ترک خوردگی ، چفک زدن) یا دوشاخه باشید.
 5. اگر قطع کننده مدار در حالی که ماکروفر از پریز برق خارج شده است دوباره قطع شود ، مشکل از سیم کشی خانه است.
 6. اگر سیم کشی خراب شده است یا قطع کننده مدار با ماکروفر از برق جدا نشده است، برای درخواست سرویس و خدمات با مرکز پشتیبانی کاردون در ارتباط باشید.

شما می توانید برای تعمیر و رفع عیب ماکروفر خود از سرویس تعمیر مایکروویو در منزل کاردون استفاده کنید.

تا زمانی که غذا گرم می شود ماکروفر سامسونگ نیازی به سرویس ندارد. در برخی موارد، اگر مقدار بسیار کمی غذا می پزید، می توانید با افزایش مقدار، عملکرد پخت و پز را بهبود ببخشید. اما اگر ماکروفر سامسونگ غذا را گرم نمی کند موارد ذیل را بررسی کنید:

ماکروفر سامسونگ گرم نمیکند؟

Does the Samsung microwave not heat up
 • بررسی کنید ماکروفر در حالت آزمایشی نباشد.
 • هنگامی که ماکروفر در حالت Demo است، می توانید از تمام عملکردهای ماکروفر استفاده کنید ، اما این امر باعث گرم شدن چیزی نمی شود. این به این دلیل است که مگنترون روشن نیست. یک روش آسان برای آزمایش حالت Demo، تنظیم زمان پخت و شروع کار ماکروفر است. در حالت دمو، تایمر بسیار سریعتر از حد معمول شمارش معکوس می کند.
 • اگر دستگاه شما در حالت آزمایشی است، آن را خاموش کنید. برای مدل های دارای دکمه Options یا تنظیمات، حالت آزمایشی گزینه 6 در منو است و تنظیم آن روی 2 باعث خاموش شدن آن می شود. برای هر مدل دیگری، برای راهنمایی در مورد نحوه خروج به کتابچه راهنما مراجعه کنید.
 • اگر ماکروفر سریعتر از حد معمول شمارش معکوس می کند و گرم نمی شود و در حالت آزمایش هم قرار ندارد لازم است برای بررسی بیشتر از کاردون کمک بخواهید.
 • ویژگی Kitchen Timer را بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که به جای چرخه پخت و پز معمولی، از تایمر آشپزخانه به طور تصادفی استفاده نشده است.
 • درب دستگاه را بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که درب کاملا بسته می شود. اگر درب کاملاً بسته نباشد، ممکن است ماکروفر کار کند اما گرم نمی شود. برای پاک کردن در و قاب ماکروفر از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.
 • بررسی کنید که از هر طرف فاصله کافی وجود دارد.
 • فاصله در سمت چپ، راست، بالا و پشت ماکروفر را بررسی کنید. نیازهای فضایی از مدل به مدل دیگر متفاوت است و در کتابچه راهنما گنجانده شده است. اگر ماکروفر از فاصله کافی برخوردار نباشد، نمی تواند به درستی تخلیه شود. گرم نمی کند یا گرمای ضعیفی خواهد داشت.

سوالات متداول

اگر هنگام باز شدن درب، چراغ روشن نشود اما ماکروفر در حال کار باشد، لازم است چراغ ماکروفر را تعویض کنید.

هنگامی که ماکروفر در حالت Demo است، می توانید از تمام عملکردهای ماکروفر استفاده کنید ، اما این امر باعث گرم شدن چیزی نمی شود.

این به این دلیل است که مگنترون روشن نیست.

در صورتی که از ماکروفر برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیرات ماکروفر ال جی کاردون استفاده کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها