لوگوی کاردون
علت روشن نشدن مایکروویو سامسونگ

علت روشن نشدن مایکروویو سامسونگ

اگر مایکروویو شما کار نمی کند یا کار خود را متوقف کرده است ، دلیل این امر می تواند چند دلیل باشد. مایکروویو که به خودی خود روشن نمی شود یا خاموش می شود ، معمولاً در اثر گرم شدن بیش از حد یا کمبود منبع برق ایجاد می شود. با این حال ، اگر مایکروویو شما کاملاً گرم نمی شود ، می تواند در حالت آزمایشی باشد. می توانید مایکروویو خود را برای مشاهده علائم گرم شدن بیش از حد و از دست دادن برق بررسی کنید و یا برای حل مشکل حالت نمایش را غیرفعال کنید. برای یافتن علت روشن نشدن مایکروویو سامسونگ تا انتهای این مطلب با کاردون همراه شوید. همچنین می توانید برای درخواست خدمات تعمیرات لوازم خانگی با مرکز پشتیبانی کاردون در ارتباط باشید.

چرا سولاردام نیاز به تعمیر دارد

علت روشن نشدن مایکروویو سامسونگ

اگر نور داخل مایکروویو کم رنگ به نظر می رسد به دلیل رنگ آمیزی درب است. اگر هنگام باز شدن درب چراغ روشن شود ، مایکروویو سامسونگ در حال کار است. اگر هنگام باز شدن درب، چراغ روشن نشود اما مایکروویو در حال کار باشد ، لازم است چراغ مایکروویو را تعویض کنید. اگر دستورالعمل های تعویض چراغ در کتابچه راهنمای دستگاه نیست ، برای درخواست خدمات با مرکز پشتیبانی کاردون در ارتباط باشید. به این نکته توجه داشته باشید تعمیرات برق باید توسط یک برقکار مجاز انجام شود.

 1. دهانه خروجی را بازرسی کنید.
 2. قطع کننده مدار را از نظر مایکروویو بررسی کنید تا ببیند آیا قطع شده است.
 3. دستگاه دیگری را در خروجی آزمایش کنید تا ببینید آیا کار می کند.
 4. سیم و دو شاخه برق مایکروویو سامسونگ را بررسی کنید. به دنبال هرگونه آسیب به سیم (ترک ، ترک خوردگی ، چفک زدن) یا دوشاخه باشید.
 5. اگر قطع کننده مدار در حالی که مایکروویو از پریز برق خارج شده است دوباره قطع شود ، مشکل از سیم کشی خانه است.
 6. اگر سیم کشی خراب شده است یا قطع کننده مدار با مایکروویو از برق جدا نشده است، برای درخواست سرویس و خدمات با مرکز پشتیبانی کاردون در ارتباط باشید.

تا زمانی که غذا گرم می شود مایکروویو سامسونگ نیازی به سرویس ندارد. در برخی موارد ، اگر مقدار بسیار کمی غذا می پزید ، می توانید با افزایش مقدار ، عملکرد پخت و پز را بهبود ببخشید. اما اگر مایکروویو سامسونگ غذا را گرم نمی کند موارد ذیل را بررسی کنید:

علت گرم نکردن سولاردام ال جی

مایکروویو سامسونگ گرم نمیکند ؟

 1. بررسی کنید مایکروویو در حالت آزمایشی نباشد.

هنگامی که مایکروویو در حالت Demo است ، می توانید از تمام عملکردهای مایکروویو استفاده کنید ، اما این امر باعث گرم شدن چیزی نمی شود. این به این دلیل است که مگنترون روشن نیست. یک روش آسان برای آزمایش حالت Demo ، تنظیم زمان پخت و شروع کار مایکروویو است. در حالت دمو ، تایمر بسیار سریعتر از حد معمول شمارش معکوس می کند.

 • اگر دستگاه شما در حالت آزمایشی است ، آن را خاموش کنید. برای مدل های دارای دکمه Options یا تنظیمات ، حالت آزمایشی گزینه 6 در منو است و تنظیم آن روی 2 باعث خاموش شدن آن می شود. برای هر مدل دیگری ، برای راهنمایی در مورد نحوه خروج به کتابچه راهنما مراجعه کنید.
 • اگر مایکروویو سریعتر از حد معمول شمارش معکوس می کند و گرم نمی شود و در حالت آزمایش هم قرار ندارد لازم است برای بررسی بیشتر از کاردون کمک بخواهید.
 • ویژگی Kitchen Timer را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که به جای چرخه پخت و پز معمولی ، از تایمر آشپزخانه به طور تصادفی استفاده نشده است.

 • درب دستگاه را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که درب کاملا بسته می شود. اگر درب کاملاً بسته نباشد ، ممکن است مایکروویو کار کند اما گرم نمی شود. برای پاک کردن در و قاب مایکروویو از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.

 • بررسی کنید که از هر طرف فاصله کافی وجود دارد.

فاصله در سمت چپ ، راست ، بالا و پشت مایکروویو را بررسی کنید. نیازهای فضایی از مدل به مدل دیگر متفاوت است و در کتابچه راهنما گنجانده شده است. اگر مایکروویو از فاصله کافی برخوردار نباشد ، نمی تواند به درستی تخلیه شود. گرم نمی کند یا گرمای ضعیفی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...