علت یخ نزدن فریزر ساید

علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ

1 مرداد, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

اگر یخچال را جزء لوازم خانگی ضروری می‌دانید و قسمتی از فریزر ساید سامسونگ شما نیاز به تعمیر دارد برای تعمیر آن به سرعت اقدام نمایید. زیرا فریزر یکی از مهم‌ترین بخش‌های یخچال است و اگر به موقع مشکل را برطرف نکنید ممکن است با مواد غذایی فاسد شده مواجه شوید. اگر مواد غذایی در فریزر ساید سامسونگ شما آب شده‌اند بهتر است اطلاعاتی درباره عیب یابی یخچال فریزر ساید سامسونگ  کسب نمایید. ممکن است مشکل شما زیاد هم بزرگ نباشد و دستگاه نیاز به تعمیر نداشته باشد. جالب است بدانید که گاهی اوقات خودتان می‌توانید مشکل را برطرف نمایید. تنها کافی است اطلاعات خود را افزایش دهید و در اینترنت علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ را جستجو نمایید.
شاید دلیل جستجو کردن شما در اینترنت یکی باشد و همه به دنبال دلیل و علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ هستید! باید بدانید فرقی نمی‌کند فریزر شما از چه مدل و چه برندی باشد. حتی اینکه ساید باشد یا یک فریزر جدا باشد هم فرقی ندارد؛ زیرا عملکرد همه فریزرها یکی است و با هم تفاوتی ندارد.

تعمیر یخچال

چرا فریزر ساید سامسونگ یخ نمی زند؟

سیستم سرمایشی فریزر در همه مدل‌ها یکسان عمل می‌کند بنابراین تفاوتی ندارد که فریزر ساید سامسونگ شما خراب باشد یا فریزر امرسان! برای تعمیر فریزر و علت یخ نزدن آن پیشنهاد می‌کنیم کمی وقت بگذارید و از یک تعمیرکار مجرب و با تجربه بخواهید تا برای رفع مشکل به شما کمک کند زیرا فریزر یکی از بخش‌های اصلی یخچال بوده و بسیار حساس است. در صورت نداشتن آگاهی در مورد قطعات آن می‌توانید خرابی‌های دیگری به وجود بیاورید.
دلیل اصلی و رایج یخ نزدن فریزر و یا خوب منجمد نشدن مواد غذایی موجود در فریزر، از کار افتادن فن فریزر و یا کمپرسور است. البته گاهی اوقات کاهش شارژ گاز فریزر هم می‌تواند دلیل یخ نزدن فریزر باشد.
قبل از اینکه با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید، از محکم بسته شدن درب فریزر مطمئن شوید زیرا گاهی اوقات فرسوده شدن لاستیک درب یخچال مانع کامل بسته شدن درب فریزر می‌شود و همین موضوع می‌تواند دلیل یخ نزدن فریزر شود؛ زیرا هوای سرد از درون فریزر خارج می‌شود.
گاهی اوقات به طور ناگهانی درب فریزر را باز می‌کنید و متوجه آب شدگی مواد غذایی درون فریزر می‌شوید. این موضوع به شما هشدار خرابی فریزر را می‌دهد! به دنبال دلیل آن هستید؟ همانطور که می‌دانید یخچال و فریزر ساید بای ساید یکی از پرطرفدارترین‌هاست زیرا به دلیل زیبایی و کارکرد یخچال و فریزر بطور همزمان، این محصول بسیار رایج شد و سنت شکنی کرد! در گذشته، یخچال و فریزر به صورت جدا عرضه می‌شد و هنوز هم طرفداران خود را دارد. در صورتی که فریزر ساید شما به مشکل می‌خورد حتما برای تعمیر آن باید از یک متخصص کمک بخواهید زیرا نمی‌توانید با دفترچه راهنما کار خود را راه بیاندازید!
البته می‌توانید نکات و موارد اولیه را چک کنید و در صورت برطرف نشدن مشکلتان حتما کار را به کاردون بسپارید.


اگر بخواهید یکی دیگر از دلایل یخ نزدن فریزر را بدانید، باید بگوییم خرابی برد کنترل دما می‌تواند میزان ولتاژ لازم را به کمپرسور و موتور فن فریزر نرساند در نتیجه منجر به اختلال در عملکرد دستگاه شود.
شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که با تعمیر یک قطعه از یخچال مشکل شما برطرف نشود و بعد از چند روز مجدد با تعمیرکار تماس بگیرید و از او بخواهید برای تعمیر فریزرتان مراجعه نماید. این موضوع اتفاقی طبیعی است زیرا یخ نزدن فریزر می‌تواند یکی از مشکلات جدی باشد که برای یخچال و یا ساید شما می‌تواند اتفاق بیافتد.

تعمیر فریزر

چرا فریزر ساید سامسونگ فریز نمی‌کند؟


اول از همه باید بگوییم عملکرد تمامی یخچال و فریزرها یکسان است و به برند یخچال شما هیچ ارتباطی ندارد. بنابراین نوع یخچال فریزر اصلا مطرح نیست زیرا عملکرد تمامی یخچال‌ها گرفتن گرما از هوا و تبدیل آن به هوای خنک است. شاید گاهی اوقات کار نکردن و یا اختلال در عملکرد خنک سازی فریزر برایتان دردسر ساز و یا شاید نگران کننده باشد. کاردون می‌خواهد این نگرانی را تا حدی برایتان حل کند و شما را به راه حل برطرف کردن مشکل نزدیک نماید.
این بار هم ترموستات اولین قطعه‌ای است که باید به عملکرد آن مشکوک شویم زیرا خرابی ترموستات می‌تواند منجر به فریز نکردن مواد غذایی شود. البته باید بدانید مشکل همیشه خرابی ترموستات نیست؛ گاهی اوقات کمبود شارژ گاز فریزر و از کار افتادن فن و یا کمپرسور می‌تواند دلیل فریز نکردن مواد غذایی باشد. بنابراین بهتر است برای تشخیص درست از کاردون کمک بخواهید.

آموزش تعمیر یخچال

بخش فریزر سرد می‌شود اما بخش یخچال خنک نمی‌کند

گاهی اوقات شاهد این هستیم که قسمت فریزر ساید سامسونگ خوب خنک می‌شود اما قسمت یخچال خیر. در ادامه به بررسی کامل دلایل آن خواهیم پرداخت:
1- اگر لوله‌ها یا کویل‌های اواپراتور یخچال فریزر ساید سامسونگ برفک یا یخ بزنند، جریان هوا مسدود می‌شود. در نتیجه این مشکل رخ می‌دهد. در چنین مواقعی باید اجزای این سیستم شامل هیتر دیفراست، تایمر دیفراست و ترموستات دیفراست را چک کنید.
2-خرابی موتور فن اواپراتور
3- ایراد در مجموعه کنترل دمپر
4-ایراد در ترمیستور
5- ایراد برد کنترلی دما
6-خرابی ترموستات دیفراست
7- ایراد در برد کنترل اصلی

همانطور که مشاهده نمودید، در این مطلب موضوعاتی از جمله علت سرد نکردن یا خنک نکردن یخچال و گرم بودن داخل آن و نیز علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ بررسی شد. همچنین این اصل مهم را متوجه شدیم که دلایل سرد نشدن و گرم شدن داخل یخچال هیچگونه ارتباطی با برند یخچال و همینطور ایرانی یا خارجی بودن آن ندارد. تمامی برندهای یخچال از جمله یخچال ساید بای ساید سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک، امرسان، اسنوا، هیمالیا، الکترواستیل و غیره در این مورد مانند همدیگر هستند و از یک الگو پیروی می‌کنند.
همچنین دقت کنید که یخچال فریزر دستگاهی بسیار حساس است. اگر پس از مطالعه این مقاله باز هم نتوانستید مشکل خود را حل کنید، بهترین راه تماس با تعمیرکار متخصص یخچال در مجموعه کاردون است.
با توجه به اینکه در تمامی موارد در مورد تعمیر یخچال با خرابی ترموستات سروکار داریم، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب با انتشار ویدیویی از نحوه تعمیر ترموستات یخچال فریزر ساید سامسونگ، شما را با پیچیدگی این قطعه آشنا نماییم. باز هم یادآوری کنیم در صورت نداشتن دانش فنی اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعه‌ای از یخچال خود نکنید.

 


38 دیدگاه

مهتاب
مرداد 13, 1399

من تازگی ساید سامسونگ خریدم ولی نمی دونم چرا مواد غذایی داخلش یخ نمی زنه یعنی به نحوه نصب ارتباطی داره ؟

Support
مرداد 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
چقدر از نصب گذشته؟ بهتره کارشناس دستگاه شما رو بررسی کنند.
موفق باشید

زهرا عبادی
مرداد 13, 1399

یخچال من مدل قدیمی سامسونگ هست اخرین بار که برفک زد تمیز کردم دیگه برفک نمیزنه ولی یخچال خنک میکنه ایا یخچال من خراب شده ؟

Support
مرداد 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
اگه هیچ مشکلی در کارکرد دستگاه مشاهده نمیکنید ایرادی نداره و جای نگرانی نیست. در نظر داشته باشین میزان برفک زدن طبیعی یخچال هم نباید از نیم سانت یا یک سانت ضخامت بیشتر باشه و در صورتی که بیش از این اندازه برفک بزنه نیاز به بررسی داره.
موفق باشید

سینا اکبری
مرداد 13, 1399

سیستم تعدیل کننده چیه ؟

Support
مرداد 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
سیستم تعدیل کنننده در چه دستگاهی؟ لطفا دقیق‌تر بفرمایید.
متشکریم

بهرام
مرداد 13, 1399

چرا میوه ها توی یخچال یخ می زنن ؟

Support
مرداد 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
میوه و سبزیجات نوعی از مواد غذایی هستن که به طور کلی در مقابل سرما واکنش سریع‌تری دارن. لازمه در کشوی جامیوه‌ای قرار بگیرن.
موفق باشید

فرزانه
مرداد 13, 1399

ببخشید یه سوال داشتم من دو تا ساید توی خونه دارم و یک فریزر بالا بودن قبض برق به خاطر اینه ؟ و اینکه به خاطر خرابی یخچال هاست ؟ راهی هست که هزینه برق پایین بیاد؟

Support
مرداد 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
به طور کلی دستگاه‌های مثل یخچال و کولرگازی که کمپرسور دارن و با سیستم تبرید سرمایش ایجاد میکنن نسبت به باقی دستگاه‌ها برق بیشتری ممکنه مصرف کنن. دفعات باز و بسته کردن در یخچال، میزان مواد غذایی که داخلش قرار میدید، درجه انتخابی، دمای اتاق که دستگاه در اون قرار داره، رعایت فواصل استاندارد از اطراف دستگاه در مصرف برق تاثیر داره. غذایی خیلی گرم رو هم داخل دستگاه نذارید.
موفق باشید

علت یخ زدن لوله پشت یخچال - کاردون
مرداد 14, 1399

[…] بیشتر بخوانید : علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ […]

سهیل
مرداد 19, 1399

سلام یخچال فریزر امرسان دو درب پایین فریزر، ۲روز خود به خود از چند دقیقه خاموش و روشن میشه داخل یخچالم خیلی معمولیه خنک نمیشه

Support
مرداد 20, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه. ممکنه ایراد مربوط به قطعات متفاوتی باشه که به این شکل امکان تشخیص وجود نداره. میتونید برای بررسی دستگاه درخواست ثبت کنید.
موفق باشید

ایدا
مرداد 26, 1399

سلام میخواستم بپرسم یخچال من اواپراتو قسمت فریزر کلا یخ میزنه / اواپراتو قسمت یخچال هم بعد از اون یخ میزنه / حدودا ۲۰ روز طول میکشه این عمل / نوار درب یخچال سالمه / خروجی اب سالمه / میشه بگین مشکل از چی میتونه باشه ممنون از سایت خوبتون

Support
مرداد 26, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مشکل از سنسور، اتصالات، برد یا باقی قطعات باشه ولی به طور کلی لازمه دستگاه بررسی بشه و بعد در مورد ایراد اون اعلام نظر بشه. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
موفق باشید

حمیدرضا
مرداد 26, 1399

سلام یخچال ما ساید سامسونگه الان چند وقته که تمام وسایله درونش کلا رطوبت میگیره و هی باید درارن خشک کنن دوباره بزارن داخلش غیره این مشکله دیگه ای نداره میشه بگید مشگلش چیه

Support
مرداد 26, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه درب دستگاه رو زیاد باز و بسته می‌کنید و یا غذای خیلی گرم داخل یخچال قرار می‌دید. لازمه میوه و سبزی‌ها رو حتما توی کشوی جامیوه‌ای قرار بدید. وسایل گرمازای نزدیک یخچال هم میتونه روی این مورد تاثیر گذار باشه. این موارد رو رعایت کنید و در صورت تکرار ایراد ثبت سفارش انجام بدید تا برای عیب یابی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

دلارام
مرداد 27, 1399

سلام یخچال ساید سامسونگ ما درجه روی ۲۰ وایساده و تغییر نمیکنه و با تغییر هم مجدد ۲۰ نشان داده میشود در صورتی که همیشه روی ۳ بوده

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
مطمئنید دمای فریزر رو مشاهده نمیکنید؟ احتمالا دمای فریزر هست و منفی 20. دمای 3 دمای کابین یخچاله.
موفق باشید

alan
مرداد 27, 1399

سلام ببخشید اگر ممکنه طریقه تنظیم کم بیش کردن دمای یخچال فریزر تکسان دیجیتالی را آموزش دهید. متشکرم

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
بستگی به مدل دستگاهتون داره چون تنظیمات در هر مدل فرق داره. معمولا یکی از روشهای زیر هست:
اگه تنظیم بصورت ولومی داخل یخچال قرار دارد که دو گزینه COLD و COLDEST رو داره هرچه به سمت COLD بره گرمتر و به سمت COLDEST بره سردتر میشه.
بعضی تنظیمات ولومی که MAX و MIN داره ، هرچه به سمت MAX بره سردتر و هرچه به سمت MIN بره گرمتر میشه.
اگه خطی یا نقطه ای باشه هرچی تعداد خط و نقطه کمتر بشه گرمتر و هرچه تعداد خط و نقطه بیشتر بشه سردتر میشه.
اگه بصورت خطی و هم بصورت عددی نمایش داده میشه هرچی عدد بیشتر بشه، خط کمتر و سرما هم کمتر میشه و برعکس.
در تنظیم دمای فریزر اگر ولومی بود(مدلهای فریزر بالا که معمولا” بین 1 تا 7 و یا بین 1 تا 10 می باشد) داخل فریزر هست و عدد نرمال بین 3 تا 5 است ، هرچه عدد کمتر بشه سرما کمتر و هرچه عدد بیشتر بشه سرما هم بیشتر میشه.
اگه بصورت درجه سانتی گراد باشه در یخچال: معمولا” بیشترین سرما {صفر و یا 1-} هست و کمترین سرما {6درجه }که نرمال 2 تا 4درجه هست.
در فریزر : کمترین سرما 15- درجه و بیشترین سرما 23- درجه که نرمال 19- یا 18- درجه هست.

Meysam2000
اسفند 18, 1399

با سلام من یک یخچال ساید گرفتم قسمت یخچال بعد از نیم ساعت به دمای تنظیمی رسید ولی قسمت فریزر تغییر محسوسی نداشت و گرم هست.میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا فریزر هم به دما مورد نظر برسه.مدتش طولانی هست یا مشکلی وجود داره؟

Support
اسفند 19, 1399

سلام و وقت به خیر؛
اگر دستگاه تازه نصب شده حدودا مدت 72 ساعت زمان میبره تا کامل خنک بشه و این مورد طبیعی هست.
موفق باشید

معصوم خانی
فروردین 17, 1400

سلام قسمت فریزر ساید من یخ نمیزنه و درجه اون روی صفره البته گاهی روی ۱ هم میره اما دوباره میره روی صفر چراغ داخل روشنه و اصلا در زیاد بازو بسته نشده لطف میکنید راهنمایی کنید

Support
فروردین 17, 1400

سلام و وقت به خیر؛
اگر تمامی مواد غذایی یخ نمیبنده نیاز هست دستگاه شما از طرف کارشناس بررسی بشه اما اگر مواد غذایی مثل بستنی ذوب میشه به دلیل ایراد دستگاه نیست.
موفق باشید

علوی
فروردین 24, 1400

با سلام یخچال ما ساید سامسونگه فریزر یخ نمی زنه البته تایمرش خرابه و چیزی را نشان نمیده چگونه متوجه بشویم دمای داخل بخچال و فریزر چقدر است؟

Support
فروردین 24, 1400

سلام و وقت به خیر؛
پیشنهاد میشه برای تعمیر دستگاه اقدام کنید تا زمان تنظیم دما بتونید ساده‌تر این کار رو انجام بدید. به این شکل بدون استفاده از ترمومتر نمیشه درجه دما رو تشخیص داد.
موفق باشید

محمد
اردیبهشت 08, 1400

باسلام.فریزر یخچال ساید ما یک روزه که یخ نمیزنه.نمایشگر دمای منفی ۲۰ نشون میده ولی مواد غذایی یخش آب شده.ایرادش کجاست؟

پشتیبان
اردیبهشت 12, 1400

با سلام
دوست عزیز لطفا برای تست یخچال یک لیوان آب در طبقه وسط یخچال گذاشته و به مدت ۲ساعت زمان بدهید اگر به حالت نیمه منجمد درآمد بگذارید که کامل یخ بزند تا ۵ساعت در این صورت یخچال شما سالم هست ولی اگر یخ نزد که ممکن است تبرید یخچال به مشکل برخورده در این صورت با شماره 02147100 تماس بگیرید تا همکاران بنده شما را راهنمایی کنند.

فقیه
خرداد 01, 1400

با سلام
من یخچال فریزر ساید سامسونگ دارم چند روزیه یخچالش درست کار میکنه ولی فریزرش هرچقدز روی دمای -18 ،-17 تنظیمش میکنم دوبازه همون 14 خودشه و خنک نمیکنه

پشتیبان
خرداد 02, 1400

سلام احتمالا ایراد سنسور و یا برد می‌باشد که باید متخصص مراجعه کند لطفا با شماره 02147100 تماس بگیرید.

طاها
مرداد 06, 1400

سلام
یخچال من ساید سامسونگ کشو آخر فریرز یخ نمیزنه سرد هست و گوشت چرخی یک روز تو یخجال بود یخ نزده و گوشت خراب شده بود مشکل ازچیه ۱

پشتیبان
مرداد 09, 1400

سلام باید کارشناس دستگاه را بازدید کنند احتمال شارژ گاز وجود دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره تماس 02147100 تماس بگیرید .

طاها
مرداد 06, 1400

سلام
یخچال من ساید سامسونگ کشو آخر فریرز یخ نمیزنه سرد هست و گوشت چرخی یک روز تو یخجال بود یخ نزده و گوشت خراب شده بود مشکل ازچیه

پشتیبان
مرداد 12, 1400

سلام باید کارشناس دستگاه را بازدید کنند احتمال شارژ گاز وجود دارد

امیر آزاد
مرداد 07, 1400

با سلام
من یخچال ساید سامسونگ مدل RS223KVSW دارم.
چند روزی هست که مرتبا در سطح کشور برق ها قطع می‌شوند. امروز متوجه شدم زیر یخچال آب ریخته و این آب ناشی از آب شدن مقداری از یخهای مخزن یخ فریزر بود. مابقی یخها را خالی کردم ولی درجه فریزر مانده روی 20 ولی یخچال کاملاسالم روی 3 هست. تا درجه را کم میکنم سریعا 20_ می‌آید ولی بعد چند ثانیه مجددا 20 می‌شود. نکته جالب اینکه قسمت بالایی فریزر آب در ظرف شکل دار ظرف یخ ساز گرم است در حد آب شیر. و زیر مخزن یخ دقیقا در بالاترین طبقه فریزر مواد غذایی مانند بستنی شل شده، طبقه پایین‌تر یخ هنوز سفت است تا برسد کف فریزر که واقعا هنور 20_ است در واقع طبقات هر چه پایین بیاید سرد تر میشود
کلید Power freeze را هم میزنم بعد از چند دقیقه ای خاموش می‌شود. یکبار هم از برق خارج کردم که ریست شود و مجدد زمان اتصال فریزر 21 بود ولی الان باز 20 شد بعد از 4 ساعت (نکته آخر اینکه دما در فریزر خیلی پایین‌تر از دمای 20 درجه ای است که نشان می‌دهد ” البته بجز در مخزن یخ ساز” و نکته جالب اینکه شیر آب یخچال مثل همیشه خوب خنک هست.!!
یک برودتی ابر مانند همیشه تولید می‌کرد که من الان نمیبینم و فکر کنم از برودت ساز بالایی باشه.
شرمنده من با جزئیات توضیح دادم. سپاسگذار شما خواهم بود اگر راهنمایی بفرمایید

پشتیبان
مرداد 12, 1400

سلام
وقتتون بخیر
با توجه به توضیحات شما در مورد نشان دادن دما فریزر نشان ندادن علامت منفی مربوط به برد دیسپلی میباشد
ولی در مورد عدم سرمایش باید کارشناس مراجعه کند و به وسیله ترنومتردرجه واقعی چک شود و مراحل تعمیر شروع شود

امیر آزاد
مرداد 12, 1400

با عرض سلام و سپاس از توضیح و کمک جنابعالی.
با توجه به صحبت شماکارشناس آوردم و با یک حرکت ساده و عجیب فریزر سالم شد که خوب دیدم بگویم تا اگر عزیزی مشکل من را پیدا کرد شاید به کارش بیاید.
راه حل این کارشناس عزیز این بود که 24 ساعت تمام یخچال کاملا خاموش شود و درب های باز باشد، و بعد از این کار یخچال کاملا مثل روز اول شد.
فقط تذکر اینکه این کار فقط و فقط در صورتی جوابگوی این مدل از ساید سامسونگ است که بالای فریزر کاملا گرم و هر طبقه پایین‌تر که بیاییم سرما و برودت بیشتر شود تا کف فریزر که دمای انجماد همیشگی تنظیم شده است.
و دلیل این ایراد هم اروری است که به واسطه خاموش روشن شدن های زیاد ایجاد می‌شود و این روزها که برق دائما قطع و وصل می‌شود ممکن است برای بسیاری از ساید های سامسونگ پیش بیاید.
باز هم تشکر از وقت و زمانی که می‌گذارید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.