تصویر هدر
علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

10 شهریور, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

ماشین‌های لباسشویی روند مشابهی دارند و در ابتدای کار شروع به آبگیری می‌کنند تا لباس‌ها به اندازه کافی خیس شوند و سپس اقدام به شستن و حل کردن مایع یا پودر می‌کنند. اما گاهی اوقات پیش می‌آید که زمانی که این وسیله در حال آبگیری است، این روند طولانی شده و بیشتر از حد آب دریافت می‌کند و قطع نمی‌شود. در این حالت چه باید کرد؟ علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟ آیا با کشیدن دستگاه از پریز این روند قطع می‌گردد؟
گاهی اوقات پیش می‌آید که حتی با قطع کردن اتصالات برقی نیز این روند قطع نمی‌شود در چنین حالتی امکان سر ریز شدن آب نیز وجود دارد. اما برای جلوگیری از بروز این اتفاق و یا پیدا کردن علت آن چه باید کرد؟ در ادامه متن به توضیحات مختصری در رابطه با علل این امر می‌پردازیم.
البته توجه داشته باشید که تعمیر ماشین لباسشویی کار آسانی نیست و پیشنهاد می‌شود که فقط بعضی از موارد ساده که تخصصی نیستند را خودتان انجام دهید. زیرا بقیه موارد حساس و پیچیده هستند و نیاز به مهارت و دارند. در صورت دخالت در آن‌ها ممکن است مشکلات بیشتری در دستگاه ایجاد کنید و یا به آن آسیب بزنید.

ماشین لباسشویی بوش

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

این روند می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد:

1.شیر ورود آب

یکی از علل قطع نشدن آب ماشین لباسشویی، شیر ورود آب است. این شیر محل ورود آب گرم و سرد به داخل ماشین لباسشویی است. در صورتی که این بخش از ماشین دچار مشکل شود روند آبگیری به مشکل می‌خورد و باعث می‌شود که پس از تکمیل آبگیری، این فرآیند متوقف نشده و ماشین پر از آب شود؛ برای برطرف کردن این مشکل به راحتی می‌توانید شیر ورودی آب را عوض کرده و از نشتی جلوگیری نمائید اما قبل از این کار در زمان آبگیری، ماشین لباسشویی را از برق بکشید. اگر روند آبگیری متوقف شد، مشکل آن می‌تواند از تایمر باشد اما اگر ادامه پیدا کرد، قطعا شیر مشکل دارد .

2. معیوب بودن برد الکترونیکی

اگر این مورد دچار مشکل شود به این معنی است که دستورهای اشتباه به شیر یا بخش‌های دیگر می‌دهد و روند فعالیت ماشین لباسشویی تغییر می‌کند و اختلال در تغییر برنامه این وسیله نقلیه به وجود می‌آید. اما اگر قصد به تغییر برد دارید بهتر است ابتدا تمامی موارد دیگر را بررسی کنید زیرا مبلغ این کار بالا است و در صورتی که مشکل برطرف نشود شما متحمل پرداخت هزینه بالایی می‌شوید .

موتور ماشین لباسشویی

علت های دیگر قطع نشدن آب

3. سنسور تشخیص میزان آب

وظیفه این بخش تنظیم میزان آب موجود در ماشین لباسشویی است و در صورتی که این سنسور دچار مشکل شود امکان ورود آب بیش از حد وجود دارد زیرا اگر معیوب شود امکان ارسال دستور اشتباه وجود دارد و همین امر می‌تواند یکی از دلایل نشتی آب باشد و حتی علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی باشد.

4. پمپ تخلیه آب

خرابی در پمپ تخلیه آب نیز علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی است. در صورتی که تخلیه باز باشد اما پمپ صورت گرفته نشود، روند تخلیه دچار مشکل می‌شود و ممکن است مجدد آبگیری صورت گیرد.

5. مشکل در ارتفاع شلنگ تخلیه

مسیر خروج آب از ماشین لباسشویی ابتدا توسط شلنگی است که به فاضلاب خانه متصل می‌شود. به همین علت است که مشکل در مسیر تخلیه و یا طول شلنگ می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای تخلیه آب شود. این شلنگ در حالت معمول باید بین 45 – 70 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد و در ادامه باید چاه فاضلاب نسبت به زمین در مسیر پایین‌تری قرار گرفته باشد که طبق روند طبیعی این آب اضافه به داخل فاضلاب کشیده شود. به همین علت است که باید در زمان نصب لباسشویی حتما به اتصالات و شلنگ آن دقت نمائید.

چگونه مشکل قطع نشدن آب ماشین لباسشویی را حل کنیم؟

در آخر باید بدانید که مشکل قطع نشدن آب ماشین لباسشویی بهتر است توسط افرادی انجام شود که اطلاعات کاملی در این زمینه دارند. در ابتدا حتما از گارانتی وسیله برقی استفاده نمائید و از تعمیرکارهای خود شرکت بخواهید تا این اصلاحات را انجام دهند. با این حال اگر گارانتی نیز به اتمام رسیده بود، با سرچ بر روی گوگل می‌توانید مراکزی را پیدا کنید که متخصصین وسیله شما را به همراه مارک مربوطه داشته باشند و با مهارت بیشتری اقدام به اصلاح و برطرف سازی مشکل کنند و در آخر می‌توانید به تعمیرکارهای محلی و عادی مراجعه نمائید.

 

تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی یا آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی

از دیگر مشکلات ماشین لباسشویی، تخلیه شدن آب آن بصورت خود بخود و نیز آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی است. گاهی آب ریخته شده در ماشین لباسشویی بلافاصله یا ظرف مدت کوتاهی تخلیه می‌شود. تخلیه آب یا توسط پمپ تخلیه و پمپاژ آن انجام می‌شود و یا از طریق مسیر تخلیه بدون عمل پمپاژ خارج می‌شود. به این عمل «سیفون شدن» می‌گویند. این مشکل موجب اختلال در شستشو و در نتیجه طولانی شدن زمان شستشو می‌شود.

 

نکات لازم برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی:

• در صورت مشاهده مشکل قطع نشدن آب ماشین لباسشویی، حتما نسبت به تعمیر آن اقدام کنید و بی تفاوت نباشید.
• لباس‌هایی را که دارای یک قسمت فلزی هستند، هنگام شستشو در یک پوشش توری قرار دهید و این گونه از آسیب رسیدن به دیگ ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.
• بهتر است هر چند وقت یک ‌بار فیلتر لباسشویی‌تان را تمیز کنید.
• توصیه می‌شود هرچند وقت یک ‌بار جرم‌های روی دیگ را با استفاده از جرم گیر تمیز کنید.
• پس از اتمام شستشوی لباس‌ها، پریز را از برق بکشید و درب لاستیک لباسشویی را با یک پارچه خشک کنید. فراموش نکنید که پریز را حتما اول از برق بکشید.


همانطور که گفته شد، دلایل مختلفی در ایجاد مشکل قطع نشدن آب ماشین لباسشویی و همچنین آبگیری مجدد و مداوم ماشین لباسشویی دخیل هستند. آبگیری مداوم ماشین لباسشویی موجب ضررهای زیادی به برق و آب و اختلال در ماشین لباسشویی می‌شود.
هنگامی که هر گونه نشانه در مورد خرابی و مشکل در تخلیه و آبگیری ماشین لباسشویی مشاهده کردید، باید نسبت به بررسی و برطرف کردن مشکل آن اقدام کنید. تنها لازم است خودتان در خانه آن را بررسی کنید و اگر قادر به حل مشکل آن نبودید، در اسرع وقت آن را به نمایندگی مربوط به آن بفرستید یا به تعمیرکاران حرفه‌ای مراجعه کنید.
در صورت عدم توجه به مشکل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و یا قطع نشدن آب ماشین لباسشویی، از عمر مفید دستگاه ماشین لباسشویی شما کاسته می‌شود و برای موتور آن نیز مشکلاتی پدید می‌آید.

 

 


29 دیدگاه

hamian
مرداد 27, 1399

سلام خسته نباشید خدمت شما لباسشویی پاکشوما دارم محفظه بو میدهد دلیل چی است

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
باید جرم گیری بشه. پودر یا مایع جرمگیر مخصوص لباسشویی خریداری کنید و بریزید داخل دستگاه در یه برنامه طولانی مدت مثل کتان یا اگه خود دستگاه برنامه مخصوص داره روشن کنید تا جرم گیری انجام بشه.
موفق باشید

Ali
خرداد 27, 1400

سلام ماشین لباسشویی من سامسونگ وقتی میزنی شروع به کار بعد از چند دقیقه آب گیری ارور میده 4Eاین جمله رو نشون میده دیگه کار نمیکنه

پشتیبان
تیر 05, 1400

سلام اگر دستگاه را بدون لباس روشن کردید و همچنان خطا میدهد میبایست متخصص حضوری مراجعه کند ‌. با شماره 02147100 تماس بگیرید تا همکارانم برای شما رسید صادر کنند.

پشتیبان
تیر 05, 1400

سلام خطا 4e مربوط به ورودی آب میباشد که باید چک شود اگر ورودی آب مسدود نبود احتمالا شیر برقی مشکل دارد که باید متخصص مراجعه کند شما میتونید با 02147100 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید

نیلوفر
مرداد 27, 1399

سلام لباسشوییم بعضی مواقع از حالت شستشو به حالت خشک کن نمیره ودر این حالت آب یکسره داخل محفظه پودری ریخته میشه دلیلش چیه ممنون

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
برنامه ای که انتخاب کردید خشک کن داره؟ گزینه Rinse hold رو انتخاب نکردید؟ چون در این صورت خشک کن رو به تاخیر میندازه برای غوطه ور کردن لباسها در نرم کننده.
موفق باشید

ahmadreza
مرداد 27, 1399

سلام خدمت شما سوالم درباره لباسشویی است وقتی لباسشویی شروع به کار می کند با لرزش فراوان و صدا همراه است چه کار باید انجام داد

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه دستگاه تراز نباشه. لطفا سفارش ثبت کنید تا برای بررسی مراجعه بشه.
موفق باشید

امیر
آبان 09, 1399

سلام لباسشویی دور اول آبگیری قطع میشه ولی دور دوم آبگیری قطع نمیشه باید چیکار کنم

Support
آبان 11, 1399

سلام و وقت به خیر؛
معمولا دستگاه ارور میده و با توجه به ارور، ایراد دستگاه مشخص میشه. لطفا یک بار دیگه دستگاه رو روشن کنید و به علامتی که نمایش میده توجه کنید تا بشه بر اساس آن دستگاه رو بررسی کرد.
موفق باشید

علیرضا
آبان 27, 1399

سلام ماشین لباسشویی من سامسونگه بعضی وقتها آبگیری قطع نمیشه و باید چند بار خاموش و روشن کنم تا درست بشه

Support
آبان 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لطفا توجه کنید ممکنه که بر روی دستگاه ارور نمایش داده بشه. ارور مشخص میکنه که ایراد دستگاه چه موردی هست و اگر اروری نمایش داده نمیشه لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

پیمان
بهمن 01, 1399

سلام ماشین لباسشویی من اسنوا ارور میده 1Eیعنی چه ؟ن آب پرشدن قطع میشه ن خالی شدنش قطع میشه تایمرشم ثابت میمونه ممنونه میشم راهنماییم کنین

Support
بهمن 02, 1399

سلام و وقت به خیر؛
این ارور معمولا مربوط به بروز مشکل برای ورود آب به دستگاه هست.لطفا این نکات رو در نظر داشته باشین: شیر آب بسته نباشه. فیلتر ورودی آب مسدود نباشه.
اگر ایراد مربوط به این موارد نباشه کارشناس مراجعه میکنن و شیربرقی، پمپ تخلیه، هیدروستات و برد رو بررسی میکنن تا علت اصلی ایراد مشخص بشه.
موفق باشید

مهدی
بهمن 07, 1399

سلام لباسشویی باکنشت داریم بیش از حد آب وارد میشود و بعد ارور میده و قطع می شود

Support
بهمن 08, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لطفا در صورت تمایل درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

حسین
فروردین 27, 1400

ممنون بابت راهنمایبهاتون ماشین لباسشویی ما بهی618c هستش وقتیکه تابمر را میزاریم رویمثلا۱۲ همینجوری شروع میکنه به آبگیری کردن و همینجوری تخلیه میشه اصلا قطع نمیشه تا تایمر بره روی ۱۶ بعدش درست کار میکنن میشه راهنماییکنید

پشتیبان
فروردین 29, 1400

با سلام
لطفا ارتفاع شلنگ تخلیه را چک کنید که بین 55 تا 60 سانتی متر باشد .
در صورت نیاز به توضیحات بیشتر لطفاً با شماره تماس 47100 تماس بگیرید. با افتخار در خدمتتون هستیم.

شایلین عباسی
اردیبهشت 30, 1400

سلام خسته نباشید
لباسشویی من ارج هست
خیلی راضی بودم ولی جدیدا آب قطع نمیشه باید خاموش کنم و تخلیه دستی انجام بشه خیلی هزینه کردم حتی چند مدت پیش ۷۰۰ هزارتومان پرداخت کردم ولی بازم همونجوری هست میشه راهنمایی کنید ؟؟!!!

پشتیبان
خرداد 05, 1400

سلام این مشکل مربوط به شیر برقی می باشد که در اثر رسوبات بوجود می‌آید لطفاً یا از طریق اپلیکیشن و یا از طریق شماره تماس 02147100 با ما در تماس باشید.

Ali
خرداد 27, 1400

سلام ماشین لباسشویی من سامسونگ وقتی میزنی شروع به کار بعد از چند دقیقه آبگیری ارور میده و دیگه کار نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

سعید
تیر 14, 1400

سلام خسته نباشید لباسشویی ما از برق در اومده بود بیدار شدیم دیدیم پر آب شده مشکل چی هست با تشکر

پشتیبان
تیر 28, 1400

احتمال زیاد شیر برقی دستگاه شما دچار مشکل شده است
علل مختلفی دارد
رسوب گرفته است و یا کلید خراب شده است هر دو ایراد راهکار تعمیراتی دارد
میتوانید برای حل مشکل با شماره ۴۷۱۰۰تماس بگیرید.

احمد سالاری
مرداد 21, 1400

سلام خدمت شما و همکاران پر تلاش تون
ماشین لباسشویی من آریستون ه درست بوده خونه ام را جابجا کردم الان همه چیز را وصل کردم آب ورودی قطع نمی‌شود و عمل شستشو را انجام نمی‌دهد فقط خشک کن کار میکند.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.سپاسگزارم

پشتیبان
مرداد 23, 1400

سلام
احتمالا شیر برقی دستگاه مشکل پیدا کرده لطفا با شماره 02147100 تماس بگیرید تا برای شما رسید صادر شود.

سیامک
شهریور 02, 1400

سلام ببخشید ماشین لباسشویی ال جی ۷کیلویی دارم. بعد از زدن دکمه پاور و دادن برنامه و زدن دکمه استارت، ماشین شروع به آبگیری میکند ولی قطع نمیشود تا حدی که از خط مجاز روی درب شیشه ای بالاتر میرود. کد خطایی که میزند FE است. یک تعمیرکار به من گفته اول دست به تعمیر بورد نزن و احتمالا فلومتر ایراد دارد و اگر با تعویض فلومتر حل نشد بعدا بورد را تعمیر کن. نظر شما را میخواستم بدانم. ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید.

Support
شهریور 24, 1400

سلام در هنگام بروز کد خطا یا ارور FE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند:

ارور لباسشویی ال جی

شیر برقی ورودی دستگاه (2kΩ∼8kΩ)
هیدرواستات و شلنگ رابط به درام
اتصالات و سیم کشی
برد دستگاه

در صورت نیاز به راهنمایی تخصصی با شماره 02147100 تماس بگیرید.

Support
شهریور 24, 1400

ولی در مورد پر شدن بیش از حد اب در دیگ دستگاه از مسیر ورودی احتمال خرابی شیر برقی نیز میباشد که با رسوب گیری شیر برقی همان شیرکه شیلنگ ورودی اب به ان متصل شده است و در موارد نادری با تعویض شیر برقی مشکل حل میشود


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.