لوگوی کاردون

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ و ال جی

بازیابی رمز تلویزین
فهرست محتوا

بازیابی کد تلویزیون یک ویژگی مفید برای کسانی است که رمز اصلی آن را فراموش کرده‌اند یا کسانی که تلویزیونی دست‌دوم خریده‌اند و رمز مالک قبلی آن هنوز ذخیره شده است. کاربران با دسترسی به منوی تلویزیون و تنظیم مجدد رمز آن می‌توانند به تمام ویژگی‌ها و تنظیمات دستگاه خود دسترسی پیدا کنند.
این فرآیند معمولا شامل وارد کردن یک سری دکمه‌های خاص روی کنترل از راه دور و دنبال کردن برخی از دستورات روی صفحه تلویزیون است. البته امکان دارد بسته به نوع و مدل تلویزیون کمی متفاوت باشد، بنابراین مهم است که برای دستورالعمل‌های خاص به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. برای یادگیری چگونگی بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ و ال جی با وب‌سایت تعمیرات لوازم خانگی کاردون همراه شوید.

چگونه رمز تلویزیون را پیدا کنیم؟

هر تلویزیون دارای یک رمز یا پین کد منحصر به فرد است که برای دسترسی به تنظیمات خاصی مانند کنترل‌های والدین یا گزینه‌های مخفی در منو استفاده می‌شود. در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون چند راه برای پیدا کردن آن وجود دارد. ابتدا باید از کدهای پیش‌فرض عمومی و پرتکرار مانند 0000، 1234 یا 9999 استفاده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که این کدها ممکن است کار نکنند.
در مرحله بعد، دفترچه راهنمای تلویزیون یا اسناد همراه آن را بررسی کنید. ممکن است رمز در آنجا نوشته شده باشد یا احتمالا دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه بازنشانی آن پیدا کنید. اگر دفترچه راهنما را ندارید، می‌توانید با پشتیبانی مشتریان سازنده دستگاه تماس بگیرید. آن‌ها ممکن است بتوانند رمز اصلی را در اختیار شما قرار دهند یا شما را در فرآیند بازنشانی آن راهنمایی کنند.
گزینه دیگر، جستجو در انجمن‌های آنلاین یا وب‌سایت‌های اختصاص داده شده به برند و مدل تلویزیون خاص شما است. زیرا سایر کاربران هم ممکن است با همین مشکل فراموشی رمز تلویزیون مواجه شده باشند و راه‌حل‌های خود را به اشتراک بگذارند.

بازنشانی رمز تلویزیون

تنظیم مجدد کد پین در تلوزیون

پین کد منوی تلویزیون یک کد دسترسی ایمن است که برای محدود کردن دسترسی غیرمجاز به تنظیمات و منوی تلویزیون شما استفاده می‌شود. با این حال، اگر کد پین منوی تلویزیون خود را فراموش کردید، دسترسی به منو تلویزیون و تغییر تنظیمات آن می‌تواند ناممکن شود. خوشبختانه، بازیابی کد تلویزیون یک فرآیند آسان است که با دنبال کردن چند مرحله ساده می‌توان آن را به راحتی تکمیل کرد.

از طریق دفترچه راهنما

اولین قدم برای تنظیم مجدد پین کد منوی تلویزیون، یافتن دفترچه راهنمای کاربری مدل تلویزیون شما است. دفترچه راهنمای کاربر، دستورالعمل‌های دقیقی در مورد نحوه تنظیم مجدد رمز برای مدل تلویزیون شما دارد. هنگامی که دفترچه راهنمای کاربر را پیدا کردید، به بخش «عیب‌یابی» بروید و به دنبال بخش تنظیم مجدد رمز عبور باشید. این بخش حاوی دستورالعمل‌های گام‌به‌گام است که باید به دقت دنبال کنید.

از طریق تنظیمات پیش‌فرض کارخانه

اگر دفترچه راهنمای استفاده از تلویزیون خود را ندارید، می‌توانید پین کد منوی تلویزیون را با استفاده از تنظیمات پیش‌فرض کارخانه بازنشانی کنید. اکثر سازندگان تلویزیون یک کد تنظیمات کارخانه پیش‌فرض دارند که می‌توان از آن برای بازنشانی همه تنظیمات تلویزیون، از جمله رمز استفاده کرد.
برای دسترسی به تنظیمات کارخانه، تلویزیون خود را خاموش کنید و سپس دکمه “menu” روی کنترل تلویزیون را نگه دارید. در حالی که دکمه منو را نگه داشته‌اید، تلویزیون را دوباره روشن کنید. این کار باید منوی تنظیمات کارخانه را نمایش دهد؛ جایی که می‌توانید پین رمز تلویزیون خود را به تنظیمات پیش‌فرض بازنشانی کنید. پس از تنظیم مجدد رمز، می‌توانید آن را به یک کد امن و جدید انتخابی خود تغییر دهید.

بازنشانی رمز تلویزیون ال جی

رمز تلویزیون ال جی یک کد چهار رقمی است که به محدود کردن دسترسی غیرمجاز به برخی ویژگی‌ها و تنظیمات تلویزیون شما کمک می‌کند. با این حال، اگر آن را فراموش کنید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. خبر خوب این است که بازنشانی رمز تلویزیون ال جی با انجام چند مرحله ساده امکان‌پذیر خواهد بود.
برای بازنشانی پین کد تلویزیون ال جی، ابتدا باید به منوی سرویس تلویزیون خود دسترسی داشته باشید. دکمه OK روی کنترل از راه دور و دکمه منو روی تلویزیون را به طور همزمان برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا منوی سرویس ظاهر شود.
از آنجا، گزینه “General” و سپس “Reset to Initial Settings” را انتخاب کنید. با این کار، تنظیمات تلویزیون ازجمله رمز آن به حالت پیش‌فرض خود بازگردانده می‌شود. پس از این، باید یک رمز جدید را به صورت دستی از منوی تنظیمات تلویزیون تنظیم کنید.
این فرآیند ممکن است بسته به مدل و نسخه تلویزیون ال جی شما کمی متفاوت باشد، اما مراحل کلی ثابت می‌مانند. با انجام این مراحل ساده، به راحتی می‌توانید پین کد منوی تلویزیون ال جی خود را بازنشانی و آن را دوباره ایمن کنید.

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ و ال جی

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ

بازنشانی رمز تلویزیون سامسونگ شما در چند مرحله ساده انجام می‌شود. ابتدا تلویزیون خود را روشن کنید و با استفاده از کنترل از راه دور به منوی تنظیمات بروید. از آنجا، گزینه “General” و سپس “Reset” را انتخاب کنید.

ممکن است لازم باشد قبل از ادامه، کد پین فعلی را وارد کنید. اگر کد پین فعلی خود را به خاطر نمی‌آورید، از کد پیش‌فرض استفاده کنید که اغلب «0000» یا «1234» است. اگر هیچ کدام از این کدها جواب نداد، دستورالعمل‌های زیر را برای تنظیم مجدد رمز خود دنبال کنید.
با کنترل از راه دور هوشمند
• مرحله 1. تلویزیون را روشن کنید، سپس دکمه ولوم را فشار دهید.
• مرحله 2. دکمه + افزایش صدا و سپس دکمه بازگشت را بفشارید.
• مرحله 3. دکمه – کاهش صدا و سپس دکمه بازگشت را فشار دهید.
• مرحله 4. دوباره دکمه + و سپس دکمه بازگشت را بفشارید.
• حالا پین باید به 0000 بازنشانی شده باشد.
با یک کنترل از راه دور استاندارد
• مرحله 1. تلویزیون را روشن کنید، سپس دکمه Mute را فشار دهید.
• مرحله 2. دکمه + و سپس دکمه بازگشت را بفشارید.
• مرحله 3. دکمه – و سپس دکمه بازگشت را فشار دهید.
• مرحله 4. دوباره دکمه + و سپس دکمه بازگشت را فشار دهید.
• حالا رمز پیش‌فرض تلویزیون شما باید یک بار دیگر روی 0000 تنظیم شده باشد.
پس از وارد کردن پین کد صحیح، گزینه بازنشانی تلویزیون به تنظیمات پیش‌فرض را انتخاب کنید. این کار شامل بازنشانی رمز منو به تنظیمات پیش‌فرض می‌شود که به شما امکان می‌دهد در صورت تمایل، یک کد جدید را انتخاب کنید.

ملاحظات

در برخی موارد، بازنشانی تلویزیون به تنظیمات پیش‌فرض ممکن است تمام تنظیمات سفارشی و داده‌های شخصی را پاک کند. به طور کلی، بازنشانی پین کد منوی تلویزیون باعث از دست رفتن داده‌ها نمی‌شود. اما توصیه می‌شود در تلویزیون‌های هوشمند، تهیه نسخه پشتیبان را قبل از اقدام به هر کاری فراموش نکنید. علاوه بر این، اگر با تلویزیون خود مشکلی دارید که با بازنشانی رمز تلویزیون حل نشده است، تعمیر تلویزیون ال جی و  تعمیر تلویزیون سامسونگ خود را به ما بسپارید. با تماس بگیرید یا فرم پر کنید تا در اسرع وقت دستگاه شما را بررسی و تعمیر کنیم.

فراموش کردن رمز تلویزیون

جمع‌بندی

بازنشانی رمز تلویزیون یک فرآیند ساده است که می‌تواند با استفاده از دفترچه راهنمای کاربر یا تنظیمات کارخانه پیش‌فرض انجام شود. همیشه دستورالعمل‌های ارائه شده در دفترچه راهنمای کاربر را به دقت دنبال کنید. با این کار از انجام هرگونه اشتباهی که ممکن است آسیب به تلویزیون شما را در پی داشته باشد، جلوگیری خواهید کرد. با بازنشانی رمز عبور تلویزیون ال جی و سامسونگ، می‌توانید دوباره به تنظیمات و منوی تلویزیون خود دسترسی پیدا کنید و از تماشای بدون دردسر لذت ببرید! اگر در این پروسه خدایی ناکرده موفق نبودید می‌توانید برای تعمیر تلویزیون در هر مشکلی روی ما نیز حساب کنید.

روش های بازنشانی رمز تلویزیون به دو طریق استفاده از اطلاعات دفترچه راهنما و برگرداندن تلویزیون به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه امکان پذیر خواهد بود.

هر تلویزیون دارای یک رمز یا پین کد منحصر به فرد است که برای دسترسی به تنظیمات خاصی مانند کنترل‌های والدین یا گزینه‌های مخفی در منو استفاده می‌شود

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نقی عامری
5 ماه قبل

من تلویزیون سامسونگ دارمپسورد رو 3 بار اشتباه زدم الان قفل کرده تلویزیون، برای باز کردنش باید چیکار کنم؟