لوگوی کاردون

آیا در بخارشور میتوان مواد شوینده ریخت؟

داخل بخارشوی چی بریزیم
فهرست محتوا

داخل بخارشوی چی بریزیم

امروزه یکی از لوازم خانگی پرمصرف در خانه ها بخارشوی است. بیشتر افرادی از بخارشور در نظافت خانه استفاده می‌کنند از کارایی این دستگاه اطلاع دارند و از این دستگاه در خانه بسیار استفاده می‌نمایند. ولی برعکس کسانی که اطلاعاتی از نحوه‌ی استفاده و یا کارایی دستگاه ندارند، فقط در گوشه‌ی خانه از آن نگهداری می‌کنند و حتی به کسانی که قصد خرید بخارشور را دارند آن را توصیه نمی‌کنند.

ولی واقعیت این است که این دستگاه برای نظافت خانه بسیار کاربردی می‌باشد و شما می‌توانید از آن حتی برای شست و شوی فرش هم استفاده کنید و یا اینکه می‌توانید در بخارشور مواد شوینده بریزید و از آن برای نظافت خانه خود استفاده کنید. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت چگونه از این دستگاه استفاده کنید. پس با ما باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

بخارشور چیست؟

ابتدا باید بدانید بخارشور چیست و چه کارایی دارد؟ این دستگاه قادر است با قابلیت مکندگی توسط بخار در نظافت خانه به کمک شما بیاید. جالب است بدانید می‌توانید با ترکیب مواد شوینده به وسیله‌ی بخارشور تمامی سطوح نظیر فرش، موکت، دیوارها و مبل‌ها را نیز تمیز نمایید.

بخارشوی قدرت تمیزکنندگی بالایی دارد و از پس سخت‌ترین لکه‌ها هم برمی‌آید.

این روزها برای نظافت خانه یکی از ساده‌ترین راه ها استفاده از بخارشور می‌باشد، زیرا با توجه به اینکه اکثر خانم‌ها شاغل هستند، زمان زیادی برای تمیز کاری و نظافت خانه ندارند؛ در بیشتر مواقع خانم‌ها به شرکت‌های خدماتی نظیر کاردون اعتماد کرده و کارها را به آن‌ها می‌سپارند ولی در مواقعی ضروری که خودتان باید دست به کار شوید بخارشور یکی از ساده‌ترین انتخاب‌هاست.

در ضمن بخارشوی نسبت به سایر شوینده‌ها، هم قدرت تمیز کنندگی بالایی دارد و هم از نظر قیمت ارزان‌تر است. 

 

کاربردهای بخارشور را می دانید؟

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و در طبقات بالایی هستید باید بگوییم تمیز کردن شیشه‌ها و پنجره‌ها کار هر کسی نیست، زیرا ارتفاع همیشه دلهره‌آور بوده است و بسیار کار خطرناکی است. اما یکی از مزیت‎های بخارشور همین است به دلیل داشتن دسته‌ی بلند، شما می‌توانید از آن برای شیشه‌ها و پنجره‌ها بدون هیچ استرسی استفاده نمایید.

شاید برای شما هم پیش آمده است که لکه‌ای بر روی مبلمان شما باشد و یا کثیفی مبلمان برایتان یک معضل شده باشد و هیچ وقت راه حلی برای تمیز‌کردن آن پیدا نکرده باشید. با استفاده از بخار شور می‌توانید به صورت یکدست مبلمان خود را تمیز نمایید و به دلیل مکندگی بالای بخارشور نگران آب اضافی ایجاد شده روی مبل‌ها نباشید.

یکی از کاربردی‌ترین مزایای بخارشور استفاده از آن برای تمیز کردن فرش و موکت است. شما می‌توانید مخزن بخارشور را از ترکیب آب و مواد شوینده پر نمایید و برای تمیز کردن فرش و موکت از آن استفاده کنید. فقط یادتان باشد بعد از استفاده حتما مخزن را خالی نمایید. شاید جالب باشد که بدانید با استفاده از بخارشور می‌توانید لکه چسب را از روی فرش و یا قالی خود پاک کنید.

اگر یخچال، هود یا گازتان چرب و لکه‌دار شده است، باز هم می‌توانید به سراغ بخارشوی بروید و در کمترین زمان ممکن و بدون آسیب تمیزش کنید؛ به طور کلی سطوح استیل را می‌توانید به کمک بخارشوی تمیز کنید. البته توجه کنید که روی سطوح حساس باید با احتیاط استفاده کنید چون ممکن است باعث خط افتادن روی سطح شود.

 

چطور کفپوش خانه براق شود ؟

از بخارشور برای برق انداختن کفپوش ها هم استفاده می‌شود. باید بگوییم می‌توانید برای شست و شوی کفپوش‌ها از مواد شوینده هم استفاده کنید ولی در بیشتر مواقع بدون استفاده از مواد شوینده هم نتیجه رضایت‌بخش بوده است ؛ ولی برای تمیز کردن کاشی و سرامیک‌های آشپزخانه و یا سرویس‌های بهداشتی به دلیل وجود میکروب و باکتری‌ها توصیه می‌شود از مواد شوینده هم استفاده کنید و با استفاده از فشار بخار، سطوح را به دقت تمیز نمایید.

اگر تا به امروز به دلیل عدم آگاهی از مزایای این دستگاه آن را تهیه نکرده‌اید توصیه می‌کنیم برای راحتی و سهولت در انجام کارهای نظافتی خانه خود اقدام به خرید یک بخارشور نمایید..

 

اگر بخار شوی شما دچار مشکل شده و قصد تعمیر آن را دارید، می توانید از سرویس تعمیر بخارشوی کاردون کمک بگیرید.

آیا در بخارشور میتوان مواد شوینده ریخت؟

یکی از سوالات رایج در مورد این وسیله این است که آيا می‌شود در بخارشوی از مواد شوینده استفاده کرد؟ باید بگوییم این مورد کاملاً بستگی به مدل و برند بخاری‌شوی‌تان دارد. بهتر است قبل از هر اقدامی دفترچه‌ی بخارشوی را مطالعه کنید. ممکن است در صورت بی‌توجهی به دستورالعمل دستگاه، مواد شوینده باعث آسیب به بخارشوی شوند. به‌صورت کلی، بخارشوی وظیفه‌اش را بخار آب انجام می‌دهد و نیاز به کمک مواد شوینده ندارد، با این حال قبل از ریختن مواد شوینده در بخارشوی ، به دفترچه و طرز استفاده از بخارشوی مراجعه کنید.اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و در طبقات بالایی هستید باید بگوییم تمیز کردن شیشه‌ها و پنجره‌ها کار هر کسی نیست، زیرا ارتفاع همیشه دلهره‌آور بوده است و بسیار کار خطرناکی است. اما یکی از مزیت‎های
بخارشور همین است به دلیل داشتن دسته‌ی بلند، شما می‌توانید از آن برای شیشه‌ها و پنجره‌ها بدون هیچ استرسی استفاده نمایید.

آیا برای بخارشوی از آب معمولی استفاده کنیم؟

بهتر است آبی که در مخزن بخارشوی می‌ریزید، تصفیه شده یا مقطر و سرد باشد. آب معمولی به دلیل وجود مواد معدنی مثل سدیم، می‌تواند باعث رسوبات آهکی در بخارشوی شود و عملکردش را تحت‌تاثیر قرار دهد.

چند توصیه برای نگه‌داری از بخارشوی

  • بعد از استفاده، سری‌های بخارشوی را جدا کنید.   
  • هنگام آب ریختن در بخارشوی ، بهتر است دستگاه خاموش و خنک باشد.
  • رسوب‌زدایی از بخارشوی ، به افزایش عمر دستگاه کمک می‌کند.
  • بعد از استفاده از بخارشوی ، مخزن را کامل خالی کنید تا آبی درونش باقی نماند.
  • بعد از خاموش کردن بخارشوی، کمی صبر کنید تا دستگاه خنک شود و بعد دربش را باز کنید.
  • از دستگاه برای مدت طولانی مداوم استفاده نکنید؛ حدود هر نیم ساعت یک‌بار کمی به بخارشوی استراحت بدهید.
  • در ضمن برای استفاده‌ی بهتر از بخارشوی، پیش از استفاده حتماً دفترچه و دستورالعمل استفاده از بخارشو را مطالعه کنید. 

استفاده‌ی درست و هوشمندانه از هر دستگاهی، بی‌شک باعث افزایش عمر آن دستگاه و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های شماست. بخارشوی یکی از کاربردی‌ترین لوازم برای کمک به شما در نظافت منزل و فضای کار است. وسیله‌ای که می‌تواند زمان و کیفیت نظافت را تا چند برابر کاهش دهد. در گام اول برای پیدا کردن پاسخ سوالاتی مثل آیا در بخارشور میتوان مواد شوینده ریخت ؟ کدام مواد شوینده را در بخارشور بریزیم ؟ می‌توانید به دفترچه‌ی راهنما مراجعه کنید

بخارشوی قدرت تمیزکنندگی بالایی دارد و از پس سخت‌ترین لکه‌ها هم برمی‌آید.

بخارشوی نسبت به سایر شوینده‌ها، هم قدرت تمیز کنندگی بالایی دارد و هم از نظر قیمت ارزان‌تر است. 

بله، شما می‌توانید مخزن بخارشور را از ترکیب آب و مواد شوینده پر نمایید و برای تمیز کردن فرش و موکت از آن استفاده کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هما
4 ماه قبل

ببخشید من بخارشوم همش رسوب میکنه چیکار باید بکنم تا از رسوب کردن بخارشوی جلوگیری کنم؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  هما
4 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
شما باید بعد از اتمام کار با بخارشوی، آب مخزن اون رو خالی کنید تا از رسوب جلوگیری کنید.