لوگوی کاردون

علت روشن نشدن یخچال چیست

علت روشن نشدن یخچال چیست
فهرست محتوا

بدون شک یخچال یکی از لوازم ضروری در هر خانه ای می باشد و تنها وسیله ای است که در طول شبانه روز کار می کند بدون وقفه و خاموش شدن. اما در صورتی که بخواهید یخچال را تمیز و یا یخ زدایی کنید مجبور به خاموش کردن آن هستید. اما برخی از کاربران علت روشن نشدن یخچال را سوال کرده اند و کاردون در این مطلب به این موضوع می پردازد.

درست است برخی مواقع اتفاق می افتد که یخچال سریع خاموش و روشن می شود اما علت این اتفاق چیست؟ در صورتی که یخچال شما بلافاصله بعد از روشن شدن خاموش می شود باید بگوییم اتفاق ناخوشایندی است و باید با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا برای عیب یابی یخچال مراجعه نماید.

همان طور که در مقالات قبلی به توضیح مشکلات رایج در یخچال ها پرداختیم در این مطلب هم می خواهیم از علل خاموش و روشن شدن سریع یخچال بگوییم.

آموزش تعمیر یخچال

آیا می دانید چرا یخچال روشن نمی شود؟

روشن نشدن یخچال یکی از اتفاقات رایجی است که شاید هر کدام از ما حداقل یک بار آن را تجربه کرده باشیم و یا برای یکی از دوستان و یا نزدیکانمان اتفاق افتاده باشد. روشن نشدن یخچال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در این مطلب به بررسی این دلایل می پردازیم.

خرابی ترموستات در یخچال باعث روشن نشدن یخچال می شود بنابراین اگر یخچال شما روش نمی شود به ترموستات شک کنید با یک مولتی متر می توانید عملکرد ترموستات را بررسی کنید در صورتی که از آن سر در نمی آورید می توانید با تعمیر کار یخچال در کاردون تماس بگیرید تا برای راهنمایی و رفع عیب به محل شما مراجعه نماید.

خرابی ترموستات

خرابی تایمر دیفراست یخچال موجب روشن نشدن یخچال می شود. در صورتی که فریزر شما یخ نمی زند و با آب شدن مواد غذایی مواجه شدید به تایمر دیفراست شک کنید. اگر مشکل از تایمر دیفراست باشد باید تعویض گردد و برای این کار باید از تکنسین ها و تعمیرکاران یخچال بخواهید تا این کار را برایتان انجام دهند.

دلایل اصلی روشن نشدن یخچال

یخچال وسیله ای کاربردی است و در عین حال ساختمان پیچیده ای دارد که به صورت 24 ساعته فعالیت می کند و در صورت خرابی باید سریعا تعمیر شود زیرا مواد غذایی در آن فاسد می شود. البته این را بدانید که روشن نشدن یخچال می تواند دلایل زیادی داشته باشد که برخی از آن ها بسیار پیش و پا افتاده باشد و در اثر سهل انگاری و یا نادیده گرفتن اتفاق می افتد.

قطع بودن جریان برق یکی از این دلایل ساده می باشد که می تواند علت خاموش شدن یخچال باشد بنابراین هنگام بروز چنین اتفاقاتی ابتدا موارد احتمالی را بررسی کنید زیرا گاهی اوقات مشکلات از آنچه ما فکر می کنیم پیچیده تر نخواهد بود. بنابراین از سالم بودن محافظ برق و یا پریز برق اطمینان حاصل نمایید و کنتور و فیوز را چک کنید.

قطعی جریان برق

گاهی اوقات خرابی موتور یخچال می تواند دردسر بزرگی تلقی شود زیرا در صورت خرابی موتور باید آن را تعویض نمایید و هیچ راه دیگری برای شما باقی نخواهد ماند. در صورت بروز چنین اتفاقی با یک تعمیر کار یخچال تماس بگیرید تا برای خدمت رسانی به محل شما اعزام شود.

یکی دیگر از مواردی که می تواند در روشن نشدن یخچال تاثیرگذار باشد خرابی کمپرسور یخچال است کمپرسور همان قلب یخچال است و وظیفه آن سردسازی هوای یخچال است در صورتی که کمپرسور متوقف شود یخچال از حرکت می ایستد و کار نمی کند.

خرابی کمپرسور

اگر دستگاه شما روشن نمی شود و یا نیاز به تعمیرات یخچال فریزر دارد با کاردون تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان در محل شما حاضر شوند.

خرابی ترموستات در یخچال باعث روشن نشدن یخچال می شود بنابراین اگر یخچال شما روش نمی شود به ترموستات شک کنید.

خرابی تایمر دیفراست یخچال موجب روشن نشدن یخچال می شود. در صورتی که فریزر شما یخ نمی زند و با آب شدن مواد غذایی مواجه شدید به تایمر دیفراست شک کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها