لوگوی کاردون

علت نیامدن اب داخل لباسشویی

علت نیامدن اب داخل لباسشویی
فهرست محتوا

گاهی اوقات نیامدن اب داخل لباسشویی یکی از مشکلات و معضلاتی است که خانم های خانه دار با آن مواجه شده و تصور می کنند کم شدن فشار آب باعث این اتفاق شده است زیرا اولین موردی که به ذهن می رسد همین است. البته باید بگوییم گاهی اوقات هم این تصور درست است و باید اولین موردی که در این مواقع چک می کنید فشار آب ورودی به شیر ماشین لباسشویی باشد اگر فشار آب مناسب بود باید موارد دیگر چک شود.

گاهی اوقات تاب خوردن و پیچ خوردگی شلنگ ورودی آب می تواند علت نیامدن اب داخل لباسشویی باشد در صورتی که علت تاب خوردگی شلنگ بود می تواند آن را تعویض نمایید تا مشکل برطرف شود. قبل از انجام تعمیرات بر روی لباسشویی مواردی که به ذهنتان می رسد و بسیار ساده می باشد را بررسی نمایید.

خرید بهترین لباسشویی

علت نیامدن اب داخل لباسشویی چیست؟

همان طور که می دانید و در مطالب قبلی بررسی نمودیم نیامدن اب داخل لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در اینجا به بررسی هر یک از این دلایل می پردازیم. اولین علت نیامدن آب داخل لباسشویی خرابی شیر آب ورودی است.

هنگامی که به سفر می روید اگر سفرتان طولانی باشد توصیه می شود شیر آب ورودی ماشین لباسشویی را ببندید هنگامی که از سفر طولانی باز گشته اید متوجه نیامدن اب داخل لباسشویی می شوید به دنبال دلیل آن هستید غافل از اینکه فراموش کرده اید شیر آب ورودی ماشین لباسشویی را باز کنید. اما بعضی مواقع پیش می آید شیر آب ورودی ماشین لباسشویی شما خراب شود در این شرایط با کاردون تماس بگیرید تا برای تعمیر لباسشویی شما در محل حاضر شوند.

شیر برقی یا شیر الکتریکی که وظیفه انتقال آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد در صورت خراب شدن آب را به داخل لباسشویی انتقال نمی دهد و باید تعویض گردد در صورتی که مشکل از شیر برقی بود حتما از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بخواهید زیرا این کار تخصصی می باشد و شما نمی توانید در خانه به تنهایی این کار را انجام دهید.

ماشین لباسشویی

مسدود شدن جاپودری دلیل نیامدن آب داخل لباسشویی است؟

در صورتی که شر ورودی و شیر برقی مشکلی نداشته باشد آب وارد جاپودری شده و با مخلوط شدن آب و پودر عملیات شستشو انجام می شود. در صورتی که سوراخ های جاپودری مسدود باشد امکان انتقال آب فراهم نمی شود. برای حل کردن این مشکل جا پودری را از لباسشویی خارج کنید و آن را تمیز کنید و مجدد به دستگاه وصل کنید و با خیال راحت از لباسشویی استفاده کنید.

در ماشین لباسشویی فیلتر هایی تعبیه شده است که به مرور زمان در اثر مسدود شدن و کثیفی بیش از اندازه مانع از ورود آب به داخل ماشین لباسشویی می شود. باید هر دو فیلتر تعبیه شده در لباسشویی به طور منظم تمیز و در صورت نیاز تعویض گردد زیرا این کار هم به عملکرد دستگاه کمک می کند و هم طول عمر ماشین لباسشویی را افزایش می دهد. بنابراین توجه به این نکات می تواند به نفع شما باشد. از سرویس های دوره ای و منظم ماشین لباسشویی غافل نشوید زیرا در سرویس های دوره ای می توانید از پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیرات ماشین لباسشویی پیشی بگیرید.

خرابی ماشین لباسشویی

در صورتی که نیامدن اب داخل لباسشویی یکی از مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی شما پیش آمده است ابتدا موارد اولیه را بررسی نمایید مواردی که خودتان در خانه می توانید آن ها را برطرف نمایید در صورتی که مشکل برطرف نشد همان طور که می دانید کار تخصصی خواهد بود و نیاز به کمک متخصصین و تکنسین های مجرب و با تجربه دارید.

چرا آب سرد وارد ماشین لباسشویی نمی شود؟

این اتفاق چند دلیل می تواند داشته باشد، اولین و اصلی ترین آن گرفتگی شلنگ آب سرد و یا جرم داشتن آن است. برای چک کردن این موضوع کافیست تا شلنگ آب سرد را از ماشین لباسشویی جدا کنید و داخل آن را مشاهده کنید تا اگر جرم یا مشکلی داشت آن را برطرف کنید. دلیل دیگر می تواند خرابی هیدرواستات ماشین لباسشویی باشد، این اتفاق معمولا زمانی رخ می دهد که فشار داخل شلنگ آب کاملا خارج نشده باشد که این امر باعث می شود ماشین لباسشویی تصور کند که داخل مخزن آب سرد وجود دارد و دستور به بسته شدن شیر برقی آب سرد را بدهد.

شیر برقی یا شیر الکتریکی که وظیفه انتقال آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد در صورت خراب شدن آب را به داخل لباسشویی انتقال نمی دهد و باید تعویض گردد.

این اتفاق معمولا زمانی رخ می دهد که فشار داخل شلنگ آب کاملا خارج نشده باشد که این امر باعث می شود ماشین لباسشویی تصور کند که داخل مخزن آب سرد وجود دارد و دستور به بسته شدن شیر برقی آب سرد را بدهد.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها