لوگوی کاردون

سولاردام چیست؟

What is Solardam
فهرست محتوا

تاریخچه و اساس کار مایکروویو و سولاردام

تاریخچه و اساس کار مایکروویو و سولاردام به اوایل دهه 1940 باز می‌گردد. زمانی که “پرسی اسپنسر”، مهندس شرکت ریتون، به طور تصادفی اثر گرمایش مایکروویو را کشف کرد.

اسپنسر هنگام کار با مگنترون‌ها، نوعی لوله دارای خلأ که در سیستم‌های رادار جنگ جهانی دوم استفاده می‌شد، فهمید که یک شکلات در جیب وی ذوب شده است. این ماجرا باعث شد تا او آزمایش‌های بیشتری انجام دهد و درنهایت، اولین اجاق مایکروویو را بسازد.

اجاق‌های مایکروویو اولیه بزرگ و گران بودند و عمدتا در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شدند. با این حال، با گذشت زمان، این وسایل کوچک‌تر، مقرون به صرفه‌تر و برای استفاده خانگی ایمن‌تر شدند.

در سال 1967، شرکت آمانا یک اجاق مایکروویو را برای مصارف مسکونی معرفی کرد که نقطه عطف مهمی در تاریخچه این لوازم پخت و پز بود. زیرا چیزی که زمانی یک کالای لوکس محسوب می‌شد، حالا در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

راحتی و سرعت ارائه شده توسط اجاق‌های مایکروویو منجر به تغییرات قابل‌توجهی در شیوه‌های پخت و پز شدند و امکان گرم کردن سریع، یخ‌زدایی و حتی پخت و پز از ابتدا را فراهم کردند. امروزه اجاق مایکروویو یکی از لوازم اصلی در اکثر آشپزخانه‌های سرتاسر جهان است که باعث صرفه‌جویی در وقت و تلاش افراد بی‌شماری می‌شود.

تفاوت‌های اصلی بین مایکروویو و سولاردام از نظر کارایی

The main differences between microwaves and solar dams in terms of efficiency

آیا می‌دانید چه چیزی مایکروویو و سولاردام را از نظر کارایی با یکدیگر متفاوت می‌کند؟ در سولاردام، یک بخاری مخصوص وجود دارد که امواج نوری را از پایین برای گرم کردن غذای شما می‌فرستد. بدین ترتیب می‌تواند غذای شما را به صورت کبابی هم تحویل دهد.

ضمنا محفظه پخت و پز در سولاردام، برخلاف مایکروویوهای معمولی که مربع شکل هستند، گرد و استوانه‌ای شکل است. این شکل، به انعکاس بهتر امواج گرما روی غذا کمک می‌کند. بنابراین، در سولاردام، از امواج مایکروویو و نور برای پختن و کباب کردن غذای شما استفاده می‌شود. اما یک مایکروویو معمولی فقط از امواج مایکروویو استفاده می‌کند. این، تفاوت اصلی بین مایکروویو و سولاردام است.

حالا بیایید در مورد برنامه‌های پخت سولاردام و مایکروویو صحبت کنیم. یک سولاردام برنامه‌های پخت کامل‌تری دارد، یعنی تنظیمات اتوماتیک متفاوتی برای پخت انواع غذا در آن پیش‌بینی شده‌اند. بنابراین شما به راحتی می‌توانید پیتزا، کیک و موارد دیگر را بدون نیاز به تنظیم دما، به صورت دستی آماده کنید. اما در مایکروویوها شما باید چگونگی تنظیم دمای مناسب را برای پخت غذاهای مورد علاقه خود یاد بگیرید.

تفاوت‌های اصلی بین مایکروویو و سولاردام از نظر تکنولوژی

مایکروویو و سولاردام روش پخت و گرم کردن غذا را متحول کرده‌اند. هر دو دستگاه، هدف یکسانی در پخت و پز سریع‌تر غذاها دارند؛ اما چندین تفاوت کلیدی در تکنولوژی و فناوری آن‌ها وجود دارد.

اولا مایکروویوها فقط از تشعشعات الکترومغناطیسی، به‌ویژه امواج میکرو، برای پختن غذا استفاده می‌کنند. این تابش توسط آب، چربی و قندهای موجود در غذا جذب می‌شود؛ امری که باعث ارتعاش این مولکول‌ها و درنهایت تولید گرما خواهد شد. مایکروویوها از مگنترون برای ایجاد تشعشعات لازم استفاده می‌کنند.

از طرف دیگر، سولاردام از المنت نوری هم برای پختن غذا بهره می‌برد. بنابراین برخلاف مایکروویوها، فقط به تشعشعات الکترومغناطیسی وابسته نیست.

یکی دیگر از تفاوت‌های قابل توجه بین فناوری این دو محصول، در نحوه توزیع گرما نهفته است. مایکروویوها با ایجاد امواج الکترومغناطیسی از چندین نقطه در دستگاه، گرما را به طور مساوی در سرتاسر غذا توزیع می‌کنند. این امر باعث پخت یکنواخت‌تر می‌شود و هیچ نقطه سرد یا گرمی در غذا وجود ندارد.

از سوی دیگر، سولاردام‌ها از ترکیب امواج مایکروویو و عناصر گرمایش معمولی استفاده می‌کنند. این به غذا اجازه می‌دهد تا هم توسط تشعشعات مایکروویو و هم حرارت مستقیم عناصر گرمایشی پخته شود؛ روش پختی دوگانه که بافتی منحصر به فرد و ترد را برای غذا فراهم می‌سازد.

کانوکشن در سولاردام چیست؟

What is convection in Solardam

یکی از ویژگی‌های واقعا خوب سولاردام، گزینه کانوکشن است. کانوکشن بدان معنا است که در صورت نیاز می‌توانید غذای خود را خیلی سریع بپزید؛ اما به صورتی که طعم و کیفیت غذای شما به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نگیرد.

نحوه عملکرد کانوکشن در سولاردام به این صورت است: در داخل سولاردام، یک محفظه ویژه وجود دارد که در آن، هوای گرم ایجاد می‌شود. این هوای گرم به حرکت در داخل محفظه ادامه می‌دهد تا گرما در همه جا به صورت یکنواخت باشد. به این ترتیب، غذای شما نمی‌سوزد.

درواقع کانوکشن در سولاردام به فرآیندی اطلاق می‌شود که طی آن، گرما از طریق حرکت هوا منتقل می‌شود. برخلاف مایکروویوهای سنتی که فقط از تشعشع برای گرم کردن غذا استفاده می‌کنند، سولاردام دارای یک فن و یک عنصر حرارتی برای گردش هوای گرم است. این روش، امکان پخت یکنواخت‌تر و کارآمدتر را فراهم می‌کند؛ زیرا هوای در گردش، با توزیع یکنواخت گرما به سراسر غذا می‌رسد.

در یک سولاردام کانوکشن، فن و عنصر گرمایش به صورت پشت سر هم کار می‌کنند تا جریان همرفتی ایجاد شود. فن، هوای گرم ایجاد شده توسط المنت حرارتی را در اطراف غذا می‌دمد تا تمام قسمت‌های آن به طور یکنواخت گرم شوند.

مزایای استفاده از سولاردام

سولاردام، دستگاه فوق‌العاده‌ای است که غذای شما را مرطوب نگه می‌دارد، آن را سریع می‌پزد و حرارت را به طور یکنواخت پخش می‌کند. مثل این است که یک سرآشپز حرفه‌ای در آشپزخانه خود داشته باشید! سولاردام کاربردها و فواید بسیار جالبی دارد که اکثر مردم از آن‌ها اطلاعی ندارند. از مهم‌ترین مزایای استفاده از سولاردام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱) خشک نشدن غذا

اول از همه، غذای شما را خشک نمی‌کند. به عنوان مثال، اگر یک مرغ را با سولاردام بریان کنید، آبدار و خوشمزه باقی می‌ماند. زیرا المنت نوری موجود در دستگاه، از تبخیر آب مرغ جلوگیری خواهد کرد.

۲) کانوکشن

نکته جالب دیگر در مورد سولاردام، گزینه کانوکشن آن است. کانوکشن به شما این امکان را می‌دهد تا غذای خود را چهار برابر سریع‌تر از اجاق گاز معمولی بپزید، بدون اینکه مزه آن خراب شود.

۳) عناصر گرمایش طبیعی

سولاردام درواقع از عناصر گرمایش زغالی، سرامیکی و هالوژن استفاده می‌کند. این‌ها در قسمت پایینی دستگاه قرار دارند و بیشتر گرما را تولید می‌کنند. سپس این گرما به دلیل شکل منحصر به فرد سولاردام، در سراسر آن به طور مساوی توزیع می‌شود.

۴) محفظه منحصر به فرد

محفظه سولاردام، استوانه‌ای یا بیضی شکل است که به پخش یکنواخت گرما کمک می‌کند. این بدان معنی است که هر قسمت از غذای شما به یک اندازه پخته یا گرم می‌شود.

۵) دمای بالا

دمای داخل سولاردام می‌تواند تنها در پنج دقیقه به 320 درجه سانتی‌گراد برسد. با این دمای بالا می‌توانید هر نوع غذایی را به سرعت طبخ یا گرم کنید. البته 320 درجه، بالاترین دما است و شما می‌توانید دما را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

نکات مهم در زمان خرید سولاردام

Important points when buying Solardam

با وجود طیف گسترده‌ای از گزینه‌های موجود در بازار، مهم است که نکات کلیدی خاصی را قبل از خرید سولاردام در نظر بگیرید. در اینجا به نکات مهمی اشاره شده است که در هنگام خرید سولاردام باید مد نظر داشته باشید.

۱) اندازه و ظرفیت سولاردام

سولاردامی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و فضای موجود در آشپزخانه شما باشد. برای آشپزخانه‌های کوچک، یک سولاردام با اندازه جمع و جور ایده‌آل است. در حالی که خانواده‌های بزرگ‌تر به یک سولاردام با ظرفیت بیشتر برای قرار دادن ظروف بزرگ‌تر نیاز دارند.

۲) قدرت و وات سولاردام

هر چه وات سولاردام بیشتر باشد، زمان پخت آن سریع‌تر است. خرید سولاردام با حداقل توان 1000 وات برای پخت و پز کارآمد توصیه می‌شود. قدرت کافی همچنین پخت یکنواخت و کامل غذا و خوش طعم و مزه بودن آن را تضمین می‌کند.

۳) حالت‌های مختلف پخت و ویژگی‌های ارائه شده

در زمان خرید سولاردام به دنبال گزینه‌هایی مانند یخ‌زدایی، گرم کردن مجدد، گریل کردن و تنظیمات پخت از پیش برنامه‌ریزی شده باشید. این ویژگی‌ها تطبیق‌پذیری سولاردام را افزایش می‌دهند و طیف وسیعی از گزینه‌های پخت و پز را در کنار گرمایش ساده فراهم می‌کنند.

۴) طراحی و دوام سولاردام

همیشه یک برند معتبر را انتخاب کنید که محصولات باکیفیت ارائه می‌دهد. یک سولاردام از برندهای معتبر مطمئنا بیشتر دوام می‌آورد و نیاز به تعمیر مکرر را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، زیبایی و طراحی سولاردام را هم در نظر بگیرید تا با دکوراسیون آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.

۵) امکانات

ارزیابی امکانات و کاربرپسند بودن سولاردام نیز بسیار مهم است. به دنبال مدلی با صفحه کنترل واضح و با استفاده آسان باشید. همچنین برخی از سولاردام‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند پد لمسی یا تشخیص صدا هستند که فرآیند پخت و پز را ساده‌تر می‌کند.

۶) ایمنی

هنگامی که کودکان در اطراف یک سولاردام دارای قفل کودک هستند، آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت. سایر ویژگی‌های ایمنی مانند خاموش شدن خودکار و محافظت در برابر گرمای بیش از حد نیز برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار ضروری هستند.

۷) تحقیقات

خواندن نظرات مشتریان قبل از خرید سولاردام، یک کار عاقلانه است. این کار به شما امکان می‌دهد تا اطلاعاتی را در مورد عملکرد سولاردام از کاربران واقعی جمع‌آوری کنید. خواندن نظرات خریداران به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه و انتخاب یک سولاردام بهتر کمک خواهد کرد.

۸) بودجه

قبل از نهایی کردن خرید، بودجه خود را در نظر بگیرید. قیمت سولاردام از گزینه‌های مقرون به صرفه گرفته تا مدل‌های پیشرفته، متفاوت است. پس بودجه خود را قبل از حضور در بازار مشخص کنید؛ این به شما کمک خواهد کرد تا گزینه‌های خود را محدود کنید و بهترین سولاردام ممکن را در ازای پول خود به دست آورید.

نکات مهم در خرید سولاردام

بررسی کیفیت ساخت و برند دستگاه

بررسی اندازه دستگاه

بررسی توان مصرفی سولاردام

بررسی گارانتی و ضمانت دستگاه

بررسی امکانات و قابلیت های دستگاه بر اساس نیاز خود

خرید سولاردام از فروشگاه های معتبر

خرید سولاردام از نمایندگی های معتبر

بررسی قیمت دستگاه و در نظر داشتن بودجه خود

قابلیت گرم کردن سریع در سولاردام

Fast heating capability in Solardam

برخلاف اجاق‌ها یا اجاق‌های سنتی، اجاق‌های سولاردام از روشی منحصر به فرد برای گرم کردن استفاده می‌کنند: گرمایش دی‌الکتریک که به آن‌ها امکان می‌دهد تا غذا را خیلی سریع‌تر گرم کنند. این نوع گرمایش با استفاده از امواج مایکروویو برای تحریک مولکول‌های آب موجود در غذا کار می‌کند. این مولکول‌ها دارای بار مثبت و منفی هستند که در مواجهه با امواج مایکروویو به سرعت مرتعش می‌شوند و گرما تولید می‌کنند. درنتیجه، گرما مستقیما و در خود غذا تولید می‌شود.

سولاردام از کانوکشن نیز برای توزیع یکنواخت گرما استفاده می‌کند که توانایی آن را در گرم کردن سریع غذا بیشتر می‌کند. این بدان معنا است که حتی اقلام بزرگ یا متراکم مانند غذاهای یخ‌زده یا باقیمانده غذا را هم می‌توان به طور کامل و یکنواخت و در مدت زمان کوتاهی گرم کرد.

قابلیت پخت ترکیبی در سولاردام

قابلیت پخت ترکیبی در سولاردام یک روش راحت و کارآمد برای تهیه غذا است. سولاردام با استفاده از این ویژگی نه‌تنها می‌تواند غذا را به سرعت گرم کند، بلکه گزینه‌های گوناگون پخت و پز مانند کباب کردن و برشته کردن را نیز ارائه می‌دهد.

سولاردام با ترکیب فناوری مایکروویو با روش‌های پخت سنتی، امکان تهیه غذا را با سرعت و کیفیت بهتر فراهم کرده است. بنابراین کباب کردن یک استیک آبدار، پختن کیک یا حتی برشته کردن مرغ با قابلیت پخت ترکیبی در سولاردام کاملا سریع و آسان خواهد بود. علاوه بر این، غذا با ویژگی پخت ترکیبی، کاملا مغزپخت می‌شود. زیرا توزیع یکنواخت و ثابت حرارت سولاردام به از بین بردن هرگونه قسمت سوخته یا سرد در غذا کمک می‌کند.

چرا سولاردام را انتخاب کنیم؟

به دلیل تکنولوژی به کار رفته در سولاردام، آب موجود در غذا تبخیر نمی‌شود و غذا خشک نمی‌شود. این موضوع یکی از نقاط قوت سولاردام‌ها است. شما می‌توانید برای درست کردن یک مرغ بریان شده از سولاردام استفاده کنید و به این دستگاه اعتماد کنید؛ زیرا به دلیل داشتن المنت‌های نوری به صورت کامل مرغ را بریان می‌کند، آب موجود در آن را تبخیر نمی‌کند و غذا خشک نمی‌شود.

عیب یابی سولاردام

چرا سینی سولاردام نمی‌ چرخد؟

 • سینی سولاردام ممکن است در صورت بروز هر یک از موارد زیر نچرخد:
 • شکستن محل اتصال نگهدارنده سینی یا شفت دستگاه
 • عملکرد نادرست چرخ‌های صفحه گرداننده
 • معیوب شدن موتور گرداننده
 • قطع شدن یا اتصال سیم‌ها در مسیر برق از موتور گردان تا برد الکتریکی

چرا سولاردام جرقه می‌ زند؟

 • جرقه زدن سولاردام دلایل زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • استفاده از ظروف فلزی در مایکروفر
 • استفاده از ظرف براق درون ماکروفر
 • خرابی مگنترون
 • سوختگی فیلتر اشعه
 • توجه کنید که جرقه زدن دستگاه بسیار خطرناک است و بهتر است از تکنسین متخصص برای برطرف کردن آن کمک بگیرید.

دکمه های دستگاه به سختی کار می کند علت چیست؟

این مشکل علت های زیادی ممکن است داشته باشد؛ از جرم و کثیفی دکمه ها تا خراب شدن پدال های حرکتی می تواند علت آن باشد. در این زمینه بهتر است مقاله کاردون در رابطه با علت های کار نکردن دکمه های ماکروفر و سولاردام را مطالعه کنید.

راه حل‌های سالم نگه داشتن سولاردام

اگر دوست ندارید دائم به دنبال پاسخ سوالاتی مثل چرا سولاردام جرقه می زند یا چرا سولاردام غذا را گرم نمی کند ، نباشید خوب است که

 • بعد از پخت غذا تمام محفظه سولاردام را تمیز کنید.
 • فقط از ظرف‌های مخصوص سولاردام برای گرم کردن یا پخت غذا در دستگاه استفاده کنید.

در این مطلب تلاش کردیم به سوالاتی مثل چرا سینی سولاردام نمی چرخد یا چرا سولاردام جرقه می زند پاسخ دهیم.به هر حال اگر دوست دارید تجربه‌ی آشپزی با کیفیت بالا و زمان پایین را داشته باشید، سولاردام را به فهرست لوازم خانگی خود اضافه کنید و از آشپزی کردن لذت ببرید. شاید در گذشته گرم گردن غذا بر روی اجاق گاز و صرف زمان زیاد برای داغ شدن غذا طبیعی بود و ما هیچ گاه به امروز فکر هم نمی کردیم که مایکروفر و یا سولاردام ها جایگزین بسیار مناسبی برای گرم کردن غذا ها باشند. اما چیزی که مشخص است زمان کوتاهی است که برای گرم کردن غذا صرف می کنید بله درست است با ورود سولاردام تغییرات بزرگی در زندگی ها ایجاد شد به طور که این روزها دیگر خرید اجاق گاز رایج نیست و می توانید با استفاده از گاز رومیزی و جایگزینی فر با سولاردام مشکل نبود فر را حل نمایید.

خرید سولاردام ارزان قیمت

اگر قصد خرید سولاردام ارزان قیمت را دارید، توصیه می شود که به دنبال جنس بی کیفیت و از برندهای نامعتبر نباشید. می توانید از برندهای شناخته شده بر اساس بودجه خود، دستگاه باکیفیتی را تهیه نمایید. از برندهای معتبر در خرید سولاردام، برند ال جی است که به ویژگی های سولاردام ال جی به طور مختصر اشاره می کنیم.

ویژگی های سولاردام ال جی

سولاردام تکنولوژی انحصاری ال جی است

در نظر داشتن طبخ سالم

پخت تمامی غذاها

دارای کیفیت ساخت عالی

دارای مدل ها متنوع

موجود در قیمت های مختلف

دارای مدرن ترین قابلیت ها

طول عمر بالای دستگاه

سوالات متداول

این دو دستگاه اساس ساختاری یکسانی دارند و از نظر جزئیات و المنت نوری با یکدیگر متفاوت هستند.

شفت دستگاه است که باعث چرخش سینی می شود و یکی از دلایل نچرخیدن سینی می تواند شکستگی شفت باشد.

این دستگاه به علت دارا بودن قابلیت کانوکشن توانایی گریل و پخت بهتری از وسایل دیگر دارد

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

44 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزانه
3 سال قبل

باسلام اون پنل مشکی که قسمت کلید های سولاردوم قرارداره بنظرتون میشه پیداکرد واسه من چیزی روش ریخته وخراب شده

Support
پاسخ به  فرزانه
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا بررسی بشه. ممکنه امکان تعمیر وجود داشته باشه اما ابتدا باید کارشناس بررسی کنند.
موفق باشید

زهرا
3 سال قبل

سلام خواهش میکنم جواب سوال منو بدین نگرانی کرده سکولاریسم ال جی نو خریداری کردم ظرف فلزی گذاشتم توش و اشعه رو زدم (نمیدونستم مشکل داره) بعد جرقه میزد سریع استاپ کردم و خاموش کردم کلا ۲۰ثانیه نشد بعد ازین جریان بدنه سولاردوم برق داره ولی ازش استفاده کردم چند باری مشکلی نداشته فقظ یه صدای برقی میده انگار باید ببرم نشوند بدم یا نه مشکلی نداره؟

Support
پاسخ به  زهرا
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ظرف فلزی در برنامه مایکرو نباید استفاده بشه. یک لیوان آب داخل دستگاه قرار بدید، اگر مجدد دستگاه جرقه زد لطفا درخواست تعمیرات برای بررسی دستگاه ثبت کنید.
موفق باشید

شریفیان
3 سال قبل

سلام. مایکروویو من روشن میشه و بعد از چند ثانیه قطع میکنه
مشکل از چیست راهنمایی بفرمائید لطفا

Support
پاسخ به  شریفیان
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
اگر داخل دستگاه گرم باشه و قبلش مدت زیادی از دستگاه استفاده کرده باشید ممکنه به دلیل تشخیص ترموستات قطع بشه. معمولا ارور نمایش میده و از روی ارور متوجه ایراد دستگاه میشید. ممکنه فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه و یا دستگاه کنار وسایل گرمازا قرار گرفته باشه. در نظر داشته باشین مشکل برق هم میتونه باعث این مورد بشه.
موفق باشید

عرشی
3 سال قبل

سلام خسته نباشید
ببخشید من هفت سال مرتب با ماکروفرم کارمیکردم امروز بعدازاینکه هفت دقیقه داشت کارمیکرد وخودش بوق زد ومن در رابازکردم وظرف رابرداشتم بعداز حدود چند دقیقه رفتم سراغش دیدم هرچی دکمه استارت را میزنم کار نمیکنه وجیزی نمایش نمیده کلا که انگار سوخته دست زدم به بدنه اش ودیدم چقدر داغه.
مشکل ازکجاست؟؟؟

Support
پاسخ به  عرشی
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
دستگاهتون ارور هم نمایش داد؟ در مورد برق ورودی هم لازمه مطمئن بشید. کلید Stop/Clear رو چند مرتبه پشت سر هم بزنید تا حافظه دستگاه پاک بشه. بهتره چند دقیقه دستگاه رو از برق جدا کنید و بعد مجدد به برق بزنید. ممکنه قفل کودک دستگاه فعال باشه که لازم هست غیر فعال کنید. در نهایت اگر ایراد دستگاه مربوط به این موارد نبود، لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

محمد
3 سال قبل

سلام.محمد هستم نوسان برق داشتیم صحفه نمایش روشن نمیشه ولی درب باز میکنم چراغ داخل روشن میشه.راهنمایی کنید ممنونم

Support
پاسخ به  محمد
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه نوسان برق باعث ایراد در دستگاه شده باشه اما به این شکل نمیشه اعلام نظر کرد. لطفا در صورت تمایل درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

محمدرضا
3 سال قبل

مایکروویو پاناسونیک C2003S من بدون هیچ دلیل خاصی یکروز صبح روشن نشد. فیوزهای دستگاه را چک کردم مشکلی نداشت و برق تا برد اصلی دستگاه جریان داشت. به نظر ایراد از کجا می تواند باشد؟

Support
پاسخ به  محمدرضا
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
اگر مشکل از برق ورودی و سه راهی برق نیست و قفل کودک هم فعال نبوده، لازم هست دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

سهراب
3 سال قبل

مایکروفرمون بدنش یکم برق داره.مشکلش چیه؟

Support
پاسخ به  سهراب
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
برای رفع این مورد لازم هست کابل ارت وصل بشه و پریز ارت دار باشه.
موفق باشید

عباس
3 سال قبل

یه لحظه برق رفت و اومد.الان اومدم غذا داغ کنم روشن نمیشه.مشکلش چیه؟ میتونم اوکی کنمش؟

Support
پاسخ به  عباس
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا پریز برق و محافظ رو بررسی کنید و در صورتی که مشکلی برای برق ورودی وجود نداره، ممکنه قطعات دستگاه آسیب دیده باشه. لطفا در صورت تمایل درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

حامد
3 سال قبل

مایکروفر سانیو داریم بهد 3 ثانیه آف میکنه.از چی میتونه باشه؟

Support
پاسخ به  حامد
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
بهتره دستگاه رو مستقیم به برق وصل کنید و چک کنید. اگر محافظ برق دستگاه با دستگاه‌های دیگه مشترک باشه ممکنه این مشکل ایجاد بشه. لطفا اگر مشکل تکرار شد برای بررسی دستگاه درخواست تعمیرات ثبت کنید.
موفق باشید

yasi
3 سال قبل

سلام
من
مایکرویوو سامی۱۴خریدم
بار اول که خواستم از آشپزی خودکار استفاده کنم
وسط کار کلا خاموش شد وداغ کرد من این همه هزینه کردم که از آشپزی خودکار استفاده کنم والا معمولی باقیمت پایین فراوونه از سامسونگ واقعا بعیده محصول ناقص و خراب تحویل مشتری بده
علت چیه
نمایندگی هم زنگزدم میگن باید بیاریید ببینیم

Support
پاسخ به  yasi
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا بفرمایید دستگاه روکار و یا توکاره؟ اگه روکار هست گاهی با توجه به نیاز دستگاه ممکنه المنت‌ها وارد مدار بشه و داغ شدن دستگاه عادیه. دقت داشته باشین فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت شده باشه.
موفق باشید

نادیا
3 سال قبل

سلام.بی دلیل مایکرویوم بعدازچندثانیه روشن بودن خاموش می شودوپیام h97می دهد.چکارکنمش؟

Support
پاسخ به  نادیا
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا برند و در صورت امکان مدل دستگاه رو بفرمایید تا بتونیم در مورد ارور دستگاه بررسی لازم رو انجام بدیم و ایراد رو رفع کنیم.
موفق باشید

امیرمحمد
3 سال قبل

يه ماكروفر پاناسونيك مدل NN-CD997S دارم بعضي وقتها ميخوام روشن كنم ٢ ثانيه بعد از كار ميوفته ولي فنش كار ميكنه . تا حالا ٣ بار اينجوري شده .
ممنون از راهنماييتون

Support
پاسخ به  امیرمحمد
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه به دلیل حرارت بالای دستگاه باشه و تا زمان خنک شدن دستگاه زمان میبره. ولی اگر دائم حتی زمانی که دستگاه بیش از اندازه داغ نیست، باز هم این مشکل ایجاد میشه، لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

میلاد
3 سال قبل

با درووود
مایکروویو neochef ال جی خریدم حدود شش ماهه.
تازگیا درحالت استندبای و بعضی مواقع درحالت کار و بعضی وقتا که درش را باز میکنیم ریست میشه مثه مواقعی میشه که تازه زدیم به برق و باید ساعتش را تنظیم کنیم.
بعضی روزها هم اصلا مشکلی نداره تا چندروز یهو دوباره میشه
به گلدیران زنگ زدم میگه نوسان برق دارید.
اگه نوسان داریم چرا لوازم دیگه برقی اینجوری نمیشه و اینکه حدود چهار ماه درست بود تازگی اینجوری شده.
بنظرتون تکنسین گلدیران می‌تونه درست کنه یا دل و روده را می‌ریزه بیرون و آخرم نمیفهمه؟! چون همیشه این عیبب وجود ندارد که متوجه شه

Support
پاسخ به  میلاد
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
بله ممکنه از نوسان برق باشه ولی باز بهتره از طرف گلدیران مراجعه بشه و بررسی دستگاه صورت بگیره. کارشناسان گلدیران مشکل رو تشخیص میدن و رفع می‌کنن.
موفق باشید

نازلی
3 سال قبل

با سلام یک مایکرووفر شارپ دارم که بعد از ۵۹ ثانیه متوقف میشه ..‌.فرقی هم نمیکنه چه میزان قدرتی استفاده بشه ولی در حالت فر مشکلی نداره خواهش میکنم منو راهنمایی کنید بدونم مشکلش چیه

Support
پاسخ به  نازلی
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا بفرمایید آیا دستگاه اروری هم میده؟ اگر دستگاه خیلی داغ شده باشه ممکنه زود متوقف بشه. دقت داشته باشید وسایل گرمازا نزدیک دستگاه نباشه و اینکه فاصله استاندارد دستگاه از اطراف رعایت شده باشه. افت ولتاژ برق هم در این مورد تاثیر داره.
موفق باشید

sajad
3 سال قبل

یه دستگاه سلاردام LG دارم که برق اون تو شرایطی که از دستگاه استفاده ای نمیشه خود به خود قطع میشه و اوایل با باز و بسته کردن در و این اواخر فقط با از پریز کشیدن و دوباره به برق زدن وصل میشه. مشکل هم از پریز برق نیست در مورد چند پریز مختلف امتحان کردم

Support
پاسخ به  sajad
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازم هست دستگاه از طرف کارشناس بررسی و رفع ایراد بشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید

سجاد
3 سال قبل

ما یک دستگاه مایکروویو سولاردوم delmonti ld710 داریم پ برای امتحان چند دانه ذرت مدام دکمه quick start را زدیم و بعد از چند سری دستگاه خودبه خود خاموش شد. و بعد از چند دقیقه که از.برق.کشیدیم دوباره به برق زدیم و روشن شد, ایا اسیبی به دستگا وارد شده است یا نه؟ با تشکر

Support
پاسخ به  سجاد
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
مشکلی ایجاد نمیشه و اگر موردی باشه دستگاه ارور میده و متوقف میشه و کار نمیکنه.
موفق باشید

ali
3 سال قبل

با سلام
دستگاه سولار دام الجی در حالت استندبای خودبخود روشن میشه و داغ میکنه. داداش چی میتونه باشه؟ ممنون

Support
پاسخ به  ali
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
به نظر میرسه مشکلی وجود داشته باشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

رضا
3 سال قبل

سلام خسته نباشید من یه مایکروفر سامسونگ داریم بعد اینکه شروع به کار میکنه بعد ده ثانیه خاموش میشه مشکلش از چیه

Support
پاسخ به  رضا
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا برق ورودی و اگر از سه‌راهی یا محافظ برق استفاده می‌کنید، محافظ برق رو بررسی کنید. و اگر مشکل از برق نبود، لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

مهراب خاکپور
3 سال قبل

سلام
ماکروفر سامسونگ داریم اروره E32میده تو دفترچه راهنما نوشته شده (سنسور وزن) احتمالا مشکل داره ….میخواستم بدونم قیمت سنسور وزن چقدر هستش

Support
پاسخ به  مهراب خاکپور
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا بررسی لازم انجام بشه و بعد هزینه انجام سرویس به شما اعلام بشه.
موفق باشید

آروین
3 سال قبل

با سلام…یک مایکروویو سولاردم داریم حدود ۱۵ دقیقه ازش استفاده کردم وقتی گزینه استپ رو زدم بعد چند ثانیه کلا خاموش شد و الآن چند دقیقه هست که اصلا روشن نمیشه و هیچ کدوم از دکمه ها کار نمیکنه… مشکل چی میتونه باشه؟

Support
پاسخ به  آروین
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
اگر کلیدها عمل نمیکنه ممکن هست قفل کودک دستگاه فعال شده باشه. لطفا مدل و برند دستگاهتون رو بفرمایید تا بتونیم دقیق‌تر شما رو راهنمایی کنیم.
موفق باشید

samira
3 سال قبل

با سلام
مارک مایکروویو فلر هستش و تازه اون رو خریدم مشکلش اینه که وقتی باهاش کار میکنم فقط تا چهار دقیقه کار میکنه و بعد از چهار دقیقه خاموش میشه و حدود سه دقیقه بعد خودش دوباره روشن میشه مشکلش چیه ؟؟

Support
پاسخ به  samira
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا بفرمایید دستگاه اروری هم نمایش میده؟
در صورتی که محافظ برق اتصالی داشته باشه و یا اینکه فاصله‌های استاندارد دستگاه تا اطراف رعایت نشده باشه، ممکن هست این اتفاق بیافته. در صورت نمایش ارور، از روی پیغام خطا میتونید تشخیص بدید دستگاه چه ایرادی داره.
موفق باشید

علی
3 سال قبل

با سلام من یک ماکروفر مدل ال جی دارم بعد چند دقیقه خاموش شد و دیگر روشن نشد میشه راهنمایی کنید ممنون

Support
پاسخ به  علی
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که دستگاه خیلی گرم شده باشه ممکنه خاموش بشه. دقت داشته باشید فاصله دستگاه از اطراف رعایت شده باشه و اینکه محافط برق قطعی نداشته باشه. اگر ایراد مربوط به این موارد نبود لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید