لوگوی کاردون

چگونه تلویزیون ال جی را تمیز کنیم

چگونه تلویزیون ال جی را تمیز کنیم

آنچه در این مطلب خواهید خواند

چگونه تلویزیون ال جی را تمیز کنیم؟

How to clean LG TV

گاهی اوقات ممکن است وجود لکه های کثیفی بر روی تلویزیون مانع از تماشای واضح تصاویر شود به همین منظور لازم است دست به کار شوید و اگر لکه ای برای پاک کردن وجود دارد، پارچه را کمی با آب مقطر خیس کنید و به آرامی صفحه تلویزیون را تمیز کنید. آب را مستقیماً روی صفحه اسپری نکنید، که در صورت نفوذ آب به عملکردهای داخلی دستگاه آسیب برسد و می تواند باعث شوک یا خرابی قطعات شود.

برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون ال جی فقط از پارچه خشک استفاده کنید. هنگام تمیز کردن ، سیم برق را از برق بکشید و با پارچه نرم به آرامی لکه ها و کثیفی ها را پاک کنید تا از خراش جلوگیری شود. آب یا مایعات دیگر را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید زیرا ممکن است برق گرفتگی رخ دهد. با مواد شیمیایی مانند الکل، مواد رقیق کننده یا بنزین تمیز نکنید.

نحوه تمیز کردن کنترل تلویزیون ال جی

کنترل تلویزیون نه تنها می تواند گرد و غبار بگیرد بلکه تعداد قابل توجهی میکروب را نیز در خود جای داده است. در اینجا چند نکته اساسی در مورد تمیز کردن کنترل تلویزیون ال جی آورده شده است. قبل از شروع به تمیز کردن، باتری ها را جدا کنید.

سپس با چرخاندن ریموت وارونه به گونه ای که دکمه ها به سمت پایین باشد ، شروع کرده و ریموت را بر روی کف دست خود بزنید تا بقایای احتمالی بین کلیدها یا دکمه ها از آن جدا شود. با یک پارچه نرم که با مقدار کمی الکل رقیق شده با آب پاشیده شده است، کل ریموت را پاک کنید. پارچه باید مرطوب باشد، نه خیس! برای تمیز کردن دکمه ها و اطراف آن، می توانید از یک پنبه مرطوب با مخلوط الکل و آب استفاده کنید. لکه های سرسخت تری که در عمق کلیدها قرار دارند را می توان با مسواک خشک یا خلال دندان چوبی جدا نمود. برای آخرین بار، یکبار دیگر کل ریموت را با یک پارچه خشک و نرم پاک کنید و باتری ها را دوباره نصب کنید.

نحوه تمیز کردن صفحه نمایش سایر تلویزیون ها

How to clean the TV screen

پاناسونیک:

قسمت جلوی صفحه نمایش و سطح پنل را به آرامی و فقط با استفاده از یک پارچه تمیز کننده یا یک پارچه نرم و بدون پرز پاک کنید. اگر سطح آن کثیف است، پس از تمیز کردن گرد و غبار، یک پارچه نرم و بدون پرز را با آب مرطوب کنید و بروی صفحه نمایش بکشید سپس آن را با یک پارچه خشک از همان نوع به طور مساوی پاک کنید تا سطح خشک شود. با ناخن یا اشیا تیز سطح صفحه نمایش را برای پاک کردن لکه ها نخراشید. علاوه بر این، از تماس با مواد فرار مانند اسپری حشرات، حلال ها و مواد رقیق کننده خودداری کنید. در غیر این صورت، ممکن است بر روی کیفیت سطح تأثیر منفی بگذارد. اگر تلویزیون ال جی شما دچار مشکل شده است، می توانید از سرویس تعمیر تلویزیون lg کاردون استفاده کنید.

سامسونگ:

در هنگام تمیز کردن، برای جلوگیری از خراشیده شدن صفحه نمایش، مطمئن شوید که با استفاده از پارچه ارائه شده یا پارچه نرم، قسمت بیرونی و صفحه را با دقت پاک کنید. آب را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید. هر مایعی که وارد محصول شود ممکن است باعث خرابی، آتش سوزی یا برق گرفتگی شود. تلویزیون را با پارچه نرم و مرطوب با مقدار کمی آب تمیز کنید. از مایع قابل اشتعال یا ماده تمیز کننده استفاده نکنید.

سوالات متداول

پارچه را کمی با آب مقطر خیس کنید و به آرامی صفحه تلویزیون را تمیز کنید.

برای جلوگیری از خراشیده شدن صفحه نمایش، مطمئن شوید که با استفاده از پارچه ارائه شده یا پارچه نرم، قسمت بیرونی و صفحه را با دقت پاک کنید.

آب یا مایعات دیگر را مستقیماً روی تلویزیون اسپری نکنید زیرا ممکن است برق گرفتگی رخ دهد.

آخرین مطالب مرتبط

دیدگاه ها

6 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا نوری
1 سال قبل

اونو که گردو خاک رو چطور پاک کنیم و همه بلدن اگه لکه چربی و جای دست بچه و…روش مونده بود رو چیکار کنیم ؟

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  سمیرا نوری
1 سال قبل

سلام. هرگونه نفوذ رطوبت از جنس هر ماده شستشو دهنده اعم از آب و مواد مخصوص شستشوی صفحه نمایش باعتث خرابی صفحه نمایش می‌شه. توصیه می‌شه کمترین میزان رطوبت روی دستمال نخی که خط روی دستگاه نیندازد، زده شود و با سطح کم صفحه تمیز شود.

نازی
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر
آیا اسپری کردن محلول عینک پاک کن بر روی تلویزیون مشکل داره؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  نازی
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر
پیشنهاد می کنیم از اسپری کردن محلولی روی تلویزیون خودداری کنید.

مینا
1 سال قبل

سلام یعنی نمیشه از محلول عینک پاک کن برای پاک کردن صفحه تلویزیون ال جی استفاده کرد؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  مینا
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر
خیر نباید از محلول های پاک کننده بر روی صفحه تلویزیون استفاده کنید.