لوگوی کاردون

۰ تا ۱۰۰ کار با سولاردام ال جی + بررسی نکات بسیار مهم آن

Learning how to work with LG Solardam
فهرست محتوا

نحوه کار با سولاردام ال جی

سولاردام ال جی یک دستگاه نوآورانه پخت‌وپز در آشپزخانه است که عملکردهای مایکروویو، گریل و اجاق همرفتی را با هم ترکیب می‌کند. طراحی شیک و رابط کاربرپسند این دستگاه‌ها، کار با آن‌ها را برای کاربران آسان می‌کند. سولاردام با طیف وسیعی از ویژگی‌های پیشرفته مانند حسگر پخت، بخارپز و عملکردهای دیگر نتایج بهینه آشپزی با انواع مواد غذایی را فراهم می‌کند. با این حال، شناخت بهتر نحوه کار با سولاردام ال جی می‌تواند شما را با تمام ویژگی‌های این محصول فوق‌العاده فراهم سازد.

نحوه نصب سولاردام ال جی

How to install Solardam LG

نصب سولاردام ال جی یک فرآیند نسبتا آسان است که با دنبال کردن چند مرحله ساده تکمیل می‌شود. ابتدا با تعیین مکان ایده‌آل برای نصب سولاردام خود شروع کنید. سولاردام باید در محلی نصب شود که امکان تهویه مناسب و دسترسی آسان شما را فراهم سازد.

اگر می‌خواهید سولاردام را روی دیوار نصب کنید، باید براکت نصب را با استفاده از مته برقی به طور ایمن به دیوار بچسبانید. براکت باید کاملا مستحکم باشد تا از سقوط دستگاه جلوگیری شود. سپس سولاردام را به‌دقت بلند کنید و روی پایه نصب قرار دهید و به صورت ایمن در جای خود قرار دهید.

مرحله بعدی پس از نصب سولاردام در محل نصب، اتصال آن به منبع برق است. سولاردام توان مصرفی بالایی دارد و باید به منبع تغذیه مناسب وصل شود. سیم برق سولاردام در پشت دستگاه قرار دارد که باید آن را به منبع تغذیه قوی وصل کنید.

محل نصب سولاردام باید در سه طرف دستگاه جای مناسب برای گردش هوا داشته باشد. وجود 5 تا 10 سانتی‌متر فضا در هر طرف دستگاه، از گرم شدن بیش از حد آن در هنگام کار کردن جلوگیری خواهد کرد.

کارایی دکمه های سولاردام ال جی

دکمه‌های سولاردام ال جی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا کنترل آسان و راحت کاربر روی این سیستم نوین پخت‌وپز فراهم شود. کنترل پنل در سولاردام ال جی معمولا در قسمت بالایی جلوی دستگاه قرار دارد. این کنترل پنل شامل یک صفحه‌نمایش، صفحه کلید عددی، دکمه‌های عملکرد و دکمه‌های مختلف دیگر است.

صفحه‌نمایش دستگاه به ارائه زمان و حالت پخت‌وپز و سایر اطلاعات مرتبط می‌پردازد. صفحه کلید عددی برای وارد کردن زمان پخت یا تنظیم سطح قدرت استفاده می‌شود. دکمه‌های عملکرد هم شامل گزینه‌هایی مانند ذرت بو داده، یخ‌زدایی، سنسور طبخ و گرم کردن مجدد غذا هستند. در این بخش از راهنمای استفاده از سولاردام ال جی به کارایی دکمه‌های این محصول خواهیم پرداخت.

۱) دکمه پاور، استارت و توقف

کار با سولاردام ال جی را باید با فشار دادن دکمه «Power» شروع کنید. سپس سطح توان مورد نظر را برای پخت‌وپز تنظیم کنید. گزینه‌ها معمولا از 1 تا 10 متغیر هستند که 1 کمترین و 10 بالاترین سطح قدرت محسوب می‌شود.

سپس با استفاده از دکمه‌های «+» و «-»، زمان پخت را روی صفحه‌کلید عددی وارد کنید. برای شروع فرآیند پخت، دکمه «Start» را فشار دهید. از دکمه «Pause» هم می‌توان برای توقف یا لغو چرخه پخت‌وپز در هر زمان استفاده کرد.

۲) دکمه‌های طبخ غذا

سولاردام‌های ال جی اغلب دارای گزینه‌های مختلف طبخ هستند که به طور خودکار زمان پخت و سطح قدرت را بر اساس نوع و مقدار غذا تعیین می‌کنند. این گزینه‌ها شامل گرم کردن مجدد، ذرت بو داده و طبخ غذاهای مختلف مانند مرغ  و ماهی است.

برای استفاده از این عملکردها، گزینه پخت مورد نظر را از میان دکمه‌های موجود انتخاب کنید و سپس دستورالعمل‌های روی صفحه‌نمایش را دنبال کنید. فناوری حسگر موجود در سولاردام‌های ال جی، پخت کامل غذا را به شما ارائه خواهد داد.

۳) دکمه یخ‌زدایی

یکی از موارد کارایی دکمه های سولاردام ال جی به عملکرد یخ‌زدایی خودکار برمی‌گردد. این عملکرد به شما امکان می‌دهد تا مواد غذایی منجمد را به سرعت و به صورت کارآمد آب کنید. برای استفاده از حالت یخ‌زدایی خودکار، باید دکمه «Defrost» را فشار دهید. سولاردام به طور خودکار زمان یخ‌زدایی و سطح توان مورد نیاز را محاسبه می‌کند.

۴) سایر دکمه‌ها

علاوه بر عملکردهای اساسی، سولاردام‌های ال جی ممکن است ویژگی‌های دیگری مانند گزینه پخت سریع، عملکرد گرم نگه داشتن و قفل کودک هم داشته باشند. گزینه آشپزی سریع به شما امکان می‌دهد تا با فشار دادن یک دکمه، زمان پخت را کاهش دهید. عملکرد گرم نگه داشتن هم غذای شما را بدون سوزاندن آن گرم نگه می‌دارد. ویژگی قفل کودک هم تضمین می‌کند که سولاردام به طور تصادفی توسط کودکان روشن نشود.

تنظیمات سولاردام ال جی

Solardam LG settings

سولاردام ال جی با طیف وسیعی از تنظیمات متناسب با نیازهای گوناگون ارائه می‌شود. کاربران با انواع تنظیمات پیش‌فرض سولاردام ال جی می‌توانند به‌راحتی گزینه پخت مورد نظر خود را انتخاب کنند. به عنوان مثال، تنظیمات «پاپ کورن» با محاسبه خودکار زمان پخت ایده‌آل بر اساس مقدار ذرت می‌تواند یک محصول عالی و خوشمزه را به شما ارائه کند.

به همین ترتیب، با تنظیمات «گرم کردن مجدد» می‌توان باقیمانده غذاها را به طور یکنواخت و بدون خشک شدن آن‌ها آماده مصرف کرد. همچنین تنظیمات خاصی مانند «یخ‌زدایی» و «نوشیدنی» برای آب کردن غذاها یا گرم کردن نوشیدنی‌هایی مانند قهوه وجود دارد.

سولاردام ال جی امکان تنظیم آشپزی بر اساس ترجیحات شخصی را هم ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند سطح قدرت را برای کنترل شدت امواج سولاردام تنظیم کنند تا غذا را در صورت نیاز، سریع‌تر یا به آرامی بپزند. ضمنا زمان طبخ را هم می‌توان به راحتی و با توجه به دستور پخت غذا تنظیم کرد. به طور کلی، تنظیمات سولاردام ال جی برای تجربه یک آشپزی راحت و بدون دردسر طراح شده است. حال چه برای پختن یک میان وعده سریع یا تهیه یک وعده غذایی کامل باشد.

قابلیت Auto Defrost در سولاردام ال جی

قابلیت یخ‌زدایی خودکار سولاردام ال جی یک ویژگی بسیار کارآمد برای کسانی است که به آب کردن سریع مواد غذایی منجمد خود نیاز دارند. این عملکرد یخ‌زدایی با تنظیم خودکار زمان و سطح قدرت بر اساس وزن غذا صورت می‌گیرد. با وارد کردن وزن ماده مورد نظر برای یخ‌زدایی در سولاردام می‌توان زمان لازم را برای یخ‌زدایی آن محاسبه کرد. این امر یخ‌زدایی غذا به طور کامل و ایمن را تضمین می‌کند. آن هم بدون اینکه هیچ قسمتی از ماده غذایی شما منجمد باقی بماند یا نیمه‌پخته شود.

کاربران سولاردام ال جی با عملکرد یخ‌زدایی خودکار آن می‌توانند انواع مواد غذایی مانند گوشت، نان یا سبزی‌ها را به‌راحتی و تنها با فشار دادن یک دکمه، آماده طبخ یا استفاده کنند. با این کار در زمان صرفه‌جویی می‌شود و آماده‌سازی نان برای صبحانه با دردسر کمتری صورت می‌گیرد.

قابلیت Auto Defrost در سولاردام ال جی مزایای بیشتری هم دارد. زیرا با به حداقل رساندن مدت زمانی که غذا در دمای اتاق یا در یخچال می‌گذراند، خطر رشد باکتری‌ها را در طول فرآیند یخ‌زدایی کاهش می‌دهد. این امر به‌ویژه برای یخ‌زدایی گوشت یا مرغ مهم است، زیرا به حفظ استانداردهای مواد غذایی زود فاسد شونده کمک می‌کند.

قابلیت بخار پز یا Steam CHef در سولاردام ال جی

عملکرد Steam Chef در اجاق سولاردام ال جی به کاربران اجازه می‌دهد تا غذاهای سالم و خوشمزه را به روشی سریع و کارآمد بپزند. با استفاده از این عملکرد، امکان بخارپز کردن غذا وجود دارد و نیازی به بخارپز یا قابلمه و تابه جداگانه نیست.

عملکرد بخارپز سولاردام ال جی با استفاده ترکیبی از بخار و قدرت امواج مایکروویو برای پخت یکنواخت غذا و حفظ مواد مغذی، طعم و رنگ طبیعی آن را حفظ می‌کند. این ویژگی به‌خصوص برای کسانی مفید است که به سلامت غذا اهمیت ویژه می‌دهند یا فقط غذاهایی را مصرف می‌کنند که با حداقل روغن یا چربی‌های اضافه تهیه شده باشند.

از طرف دیگر، قابلیت بخار پز یا Steam CHef در سولاردام ال جی برنامه‌های از پیش تعیین‌شده مختلفی دارد که امر تهیه طیف وسیعی از غذاها نظیر سبزی‌ها، ماهی، برنج و غیره را ساده و راحت می‌کند. با این ویژگی نوآورانه، ال جی روش آشپزی را متحول کرده است. زیرا به ما این امکان را می‌دهد تا غذاهای مغذی را بدون زحمت درست کنیم، ضمنا طعم و مزه غذا را هم از بین نبریم.

نحوه کار سیستم کانوکشن سولاردام ال جی

How LG Solardam convection system works

سیستم کانوکشن در سولاردام ال جی با ترکیب فناوری پخت سنتی مایکروویو با گردش هوای گرم عمل می‌کند. این سیستم از یک عنصر گرمایش و یک فن برای توزیع یکنواخت هوای گرم در محفظه سولاردام استفاده می‌کند. از سیستم کانوکشن سولاردام ال جی معمولا برای پخت کیک و شیرینی استفاده می‌شود.

نحوه کار سیستم کانوکشن سولاردام ال جی به این صورت است که ابتدا هوای گرم توسط المنت گرمایش تولید می‌شود و هوای داخل دستگاه را گرم می‌کند. سپس فن، این هوای گرم را در سراسر محفظه پخت به گردش در می‌آورد. با این کار، از توزیع یکنواخت گرما در تمام طرف‌های غذای در حال پخت اطمینان حاصل می‌شود. این فناوری، امکان پخت سریع‌تر و کارآمدتر را فراهم می‌کند. زیرا هوای گرم، غذا را از داخل به بیرون می‌پزد و درنتیجه، بیرون غذا ترد و داخل آن مغزپخت و آبدار می‌شود.

سیستم کانوکشن در سولاردام ال جی دارای حسگر رطوبت است. این سنسور سطوح رطوبت داخل سولاردام را تشخیص می‌دهد و سپس زمان پخت را متناسب با آن تنظیم می‌کند. سولاردام با نظارت بر میزان رطوبت غذا می‌تواند به طور خودکار تنظیمات پخت خود را برای دستیابی به نتایج دلخواه تنظیم کند. این ویژگی نوآورانه باعث می‌شود غذا به طور متعارف پخته شود، بدون اینکه بیش از حد بپزد یا خشک شود.

نحوه فعالسازی قفل کودک سولاردام ال جی

فعال کردن قابلیت قفل کودک در سولاردام ال جی یک راه ساده و موثر برای ایمنی کودکان در اطراف این لوازم برقی آشپزخانه است. نحوه فعالسازی قفل کودک سولاردام ال جی به مدل‌های مختلف بستگی دارد. اما معمولا با فشار دادن و نگه داشتن دکمه Stop/Clear برای تقریبا سه ثانیه انجام می‌شود تا زمانی که صدای بوق را بشنوید. هنگامی که قفل کودک فعال شد، نماد یا پیامی که نشان‌دهنده این موضوع است، روی صفحه‌نمایش سولاردام ظاهر می‌شود.

ویژگی قفل کودک در سولاردام‌های ال جی برای جلوگیری از حوادث و صدماتی است که در هنگام نزدیک شدن کودکان به این دستگاه رخ می‌دهند. با فعال کردن قفل کودک، والدین خیالشان راحت است که بچه‌های آن‌ها نمی‌توانند سولاردام را به شکل تصادفی روشن کنند.

سیستم ماکرو در سولاردام ال جی چیست؟

سیستم ماکرو در سولاردام ال جی به کاربران اجازه می‌دهد تا تنظیمات پخت‌وپز دلخواه خود را برنامه‌ریزی و ذخیره کنند. این ویژگی به‌گونه‌ای طراحی شده است تا آشپزی را راحت‌تر و به صرفه‌تر کند. کاربران با این سیستم می‌توانند زمان و قدرت را برای ظروف خاص یا روش‌های پخت مانند یخ‌زدایی، گرم کردن مجدد یا پختن پاپ کورن برنامه‌ریزی کنند.

پس از برنامه‌ریزی می‌توان دوباره به این تنظیمات دسترسی داشت و آن را با لمس یک دکمه فعال کرد. علاوه بر راحتی، سیستم ماکرو می‌تواند تطبیق‌پذیری را در آشپزی افزایش دهد. چرا که کاربران می‌توانند ترکیب‌های مختلف زمان پخت و توان را آزمایش کنند تا به تنظیمات دلخواه و متناسب با ترجیحات خود دست یابند.

به عنوان مثال، اگر شخصی ترجیح می‌دهد غذای او ترد باشد اما بیش از حد پخته نشود، می‌تواند از یک ترکیب ماکرو با توان بالا و مدت پخت کوتاه بهره ببرد. این امر به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون نظارت بر فرآیند پخت‌وپز، مرتبا به نتیجه مطلوب خود از آشپزی دست یابد. در صورتی که سولاردام شما دچار مشکل شده و قصد تعمیر آن را دارید، می توانید از سرویس تعمیر سولاردام کاردون استفاده کنید.

نکات مهم در استفاده از سولاردام ال جی

Important points in using Solardam LG

سولاردام ال جی به دلیل ویژگی‌های کاربرپسند و فناوری پیشرفته خود به انتخابی محبوب برای بسیاری از خانواده‌ها تبدیل شده است. اما برای اطمینان از یک تجربه آشپزی روان و کارآمد باید نکات مهم در استفاده از سولاردام ال جی را دانست. برخی از مهم‌ترین نکات در زمان استفاده از سولاردام‌های ال جی به شرح زیر هستند.

 • خواندن و درک دفترچه راهنمای کاربری محصول قبل از استفاده
 • یادگیری نحوه تمیز کردن صحیح سولاردام به همراه نکات نگهداری
 • انتخاب ظرف ایمن و مناسب برای سولاردام مانند ظروف شیشه‌ای یا سرامیکی
 • انتخاب سطح توان و مدت زمان مناسب پخت برای دستیابی به نتایج دلخواه
 • توجه به هم زدن غذا یا چرخاندن سینی سولاردام در طول فرآیند پخت
 • استفاده از ویژگی‌های پخت متناسب با مواد غذایی
 • قرار ندادن اشیای فلزی یا فویل آلومینیومی در داخل سولاردام
 • تمیز کردن صفحه گردان قابل جدا شدن و قابل شستشوی سولاردام به شکل منظم
 • توجه به اندازه و مقدار غذای در حال پخت و عدم بارگذاری غذای بیش از حد در سولاردام
 • توجه به تهویه مناسب سولاردام و باز گذاشتن درب محصول برای مدت مشخص پس از هر بار استفاده
 • انجام سرویس‌ها و بررسی‌های ایمنی به شکل دوره‌ای توسط تکنسین‌های متخصص

سوالات متداول

برای پخت کیک در سولاردام، بهتر است از قابلیت کانوکشن استفاده شود. زیرا امکان سوختن کیک و عدم پخت یکنواخت آن را به حداقل می‌رساند.

با قابلیت بخار پز یا Steam CHef در سولاردام ال جی می‌توانید غذاها را به شکل سالم‌تر و بدون استفاده از روغن طبخ کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها